K (TV seriál)

K

K Project

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Komedie / Mysteriózní / Sci-Fi

Japonsko, 2012, 13x24 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (13)

KuKejte lidi, tohle bude hodně dlouhý Komentář, taK se připravte. KáčKo je totiž nesKutečně rozporuplný seriál – asi jeden z nejrozporuplnějších anime seriálů, jaKé jsem tu Kdy hodnotil. Když jsem poprvé viděl název tohoto seriálu, řeKl jsem si: ojoj, tvůrci KáčKa si zřejmě řeKli, že mě zaujmou už jen názvem seriálu – fajn, to se jim povedlo, ale vytasí se na mě i s adeKvátně zajímavým příběhem, postavami, scénářem a hudbou? Po prvním díle jsem uznale poKýval hlavou a řeKl si: och, tohle vypadá slibně. Velmi zajímavá a dalo by se říci i hravá vizuální stránKa, Která je tvořena především modrou, bílou a jejich různými odstíny, pěKná hudba (o ní se ještě podrobně rozepíšu níže) a pěKně zamotaný příběh, z něhož jsem sice pobral jen útržKy, ale měl jsem taKové tušení, že se ještě Krásně rozvine a že podobně jaKo fabulačně roztříštěné Baccano! vytvoří postupně taKový ucelený, celistvý příběhový drahoKam. Žel bohu, díly následující uKázaly, že mé tušení bylo mylné. Tvůrci nadále nepoKládali za nutné nějaK obšírněji objasnit dění na obrazovce (což by ani taK nevadilo), ale co bylo horší – tam svým způsobem žádné dění nebylo. Alespoň teda ne dění pro hlavní dějovou linKu nějaK zásadní. NijaK se ani neobjasňovaly motivy a pohnutKy jednotlivých postav, což mi postupně Kazilo dojem ze seriálu. To vydrželo zhruba do 7. dílu, Kde přišel jistý obrat. JaKo by scenáristé do té doby měli od studia GoHands zadáno, aby scénářem poKryli příběh zhruba na 50 dílů a mohli si taK dovolit natahovat příběh jaK gumu od treneK podobně jaKo "neKonečné" seriály typu Naruto, Bleach, One Piece apod., ale najednou jaKo by jim studio řeKlo: „TaK hele, hoši, změna plánu. Budete to muset nacpat jen do třinácti dílů, nejsou prachy. Hodně štěstí.” – Najednou se toho totiž začne dít trochu více: děj se posouvá velmi rychle Kupředu, postavy jaKo by náhle dostanou úplně jiný rozměr, a doKonce nás čeKá i zajímavá pointa. Bohužel, po odhalení oné pointy (nějaK dva, tři díly před Koncem) příběh opět nabyl nepříliš zajímavých rozměrů a samotný závěr mi taK přišel praKticKy bez nějaKé silnější Katarze. Když tu tedy nyní píši své dojmy, jsem značně rozčarován a nedoKážu říct, zda se mi Káčko jaKo celeK vlastně líbilo, nebo nelíbilo. Co se mi na něm ale líbilo nejvíce, to vám doKážu říct naprosto jistě: hudba. Moderní, Krásně rytmicKá, s prvKy minimalismu, jaKo by možná až trochu nadčasová a do seriálu se vsKutKu doKonale (možná je to hodně nadsazené slovo, ale já si za ním stojím) hodící. Bez ostychu bych soundtracK Ke KáčKu označil za nejlepší anime soundtracK od dob Casshern Sins (roK 2008!). Vážně, zKuste mi jmenovat nějaKý jiný seriál z tohoto období, Který by měl vymazlenější soundtracK než K. Co se postav týče, taK ty mi připadaly něKteré zajímavé (MisaKi, Širo, MiKoto), jiné nepříliš zajímavé (Kuro, Fušimi) a jiné úplně zbytečné (NeKo). Opět rozporuplné. ZKusím svůj celKový názor na KáčKo shrnout jinaK: Kdyby zajímavý námět (JaponsKo budoucnosti rozdělené mezi sedm Klanů válčících spolu po vzoru americKých gangů v 50. letech minulého století, jejichž Králové ovládají zvláštní schopnosti atd.) dostali do ruKou schopnější scenáristé, Kteří by si dali více práce s rozvinutím příběhu a postav a nedovolili příběhu přešlapovat sKoro půlKu stopáže na místě, mohla to být opravdu sKvělá podívaná i po příběhové stránce. TaKhle mi připadá, že tvůrci prostě a jednoduše promrhali potenciál, jenž jim námět nabízel. Měli se jej chopit mnohem lépe, nebo třeba mohli upravit vhodněji zápletku, jaK navrhuje ve svém Komentáři LarKy. ŠKoda, že tomu taK nebylo. Dávám trochu lepší 3* s tím, že poKud má být natočena druhá série, doufám, že vymění scenáristy, případně že si původní scenáristé dobře nastudují, jaK má vypadat taKový propracovaný scénář, Který umožní seriálu především postupnou gradaci děje a řádné proKreslení postav.(18.2.2013)

Jestliže patříte mezi ty, jejichž nároky na Anime jsou spíše skromnější a jestli vám nevadí děravější a nijak výrazně umně napsané scénáře, ale jde vám v prvním plánu o vizuál a feeling, tak u Kčka jste v podstatě za vodou. Zde překládaná verze a vize čisťounkého futurismu, která připomene kromě jiného třeba Mirror's Edge, funguje na každý pád dobře a právě ty skromněji naladěné otaku dokáže spolehlivě zahltit. Ona vize reprezentována hlavně modrou + jejími všemožnými odstíny a také bílou barvou, dodává seriálu pocit jakési vzdušnosti a snad lehce i svobody. Kontrastní s precizností vizuálu je bohužel scénář. ------ Ten v podstatě nemá nějaká výrazná místa. Je neoriginální, předvídatelný, místy až hloupý a hlavně operuje s postavami, které postrádají jakékoliv charisma, jsou zaměnitelné a docela pitomě napsané. Nechybí přechytralý brejloun, ufňukaný hlupáček, ultimátně kawaii holčina Neko (Mimochodem nejdementnější postava celého seriálu, jejíž výskyt nejen, že příliš nedává smysl, ale ani se do daného světa absolutně nehodí. Evidentní snaha zavděčit se každému.) a další více či méně archetypálně obyčejné charaktery. Snad jediný, který mne alespoň trochu zaujal je postava Misakiho Yata, skejťáka s nějakou tou nadpřirozenou schopností k dobru a nepřirozenou neschopností mluvit se ženami. ------ Od futuristického Anime bych osobně čekal buď nějaký zajímavý scénář točící se třeba kolem různých spiknutí v rámci nadnárodních korporací (trochu po vzoru DEUS EXe), nebo třeba nějakou vizi, co se stane z lidstvem. Možností je podle mého mnoho. Docela mě mrzí, že je scénář Káčka tak strašně mělký. Ikdyž tedy chtěli tvůrci vzít spíše realističtější příběh, tak vybrat zrovna hru na - policie vs. ti zlí nebylo podle mého dobrým tahem a seriál svou omezeností hrozně trpí. Desítky postav, které se nemají rádi z určitých důvodů (které mají osvětlit nepovedené flashbacky) proti sobě bojují. Proč ? Prostě proto, že musí, ikdyž to třeba ani nedává smysl. Navíc, invence Kčku opravdu prospěla, kopírovat všude kolem sebe umí každý ------ Co naopak musím pochválit je, vedle v úvodu zmíněného vizuálu, výborná hudba. Právě ona poměrně spolehlivě dokáže Kčku udělat povedenou a specifickou atmosféru. Do příští řady bych snad jen prosil přidat ještě Dubstep. ------ V rámci konečného hodnocení nakonec nemohu Kčku dát víc jak 3 hvězdičky. Uznávám, že jde o vizuálně a hudebně dotaženou podívánou. Ta je ale podporována zcela nezajímavým a špatně napsaným scénářem, nudnými postavami a průměrnými boji. Naprosto průměrné 3*.(28.12.2012)

• SonGokussj

Larky velmi dobře začal, cituji: "jestliže patříte mezi ty, jejichž nároky na Anime jsou spíše skromnější..." a takto se dá v jedné větě charakterizovat [K]. Tak, jak mne u Index a (již zmiňovanou hrou) Mirror Edge uchvátila grafická podoba z hlediska čistoty a tvořivosti bílé barvy, tak i zde bylo prvních pár dílů, které stály ZA TO. "Prosím zemřete" však znělo z nejednoho uklízeče odpadků, nejspíše narážel na tempo děje, které bylo patetické. Než se tam něco stalo, rozhoupalo, zjistilo, byla snad episoda 8. Do té doby se tam ČervenýKrál jen procházel, ModrýKrál jen morálně vyhrožoval, BílýKrál byl kdovíkde, BezbarvýKrál (wtf?) se choval jako idiot a dělal naprosto nepochopitelné věci a OstatníKrálové se na scéně "neobjevili" vůbec. Těžko těžko, zlatá rybko. || Příběh ||: se točí jen a pouze kolem králů, králů a králů. Protože král je super duper postava a z podivného důvodu se všichni nacházejí v Japonsku. Co víc, nejspíše i v Tokiu. Jako by zbytek světa neexistoval. Putujeme s bílovlasým človíčkem, jehož život stále ohrožuje černovlasý človíček a musím říci, že po celou dobu jsou to jen a pouze tito dva, kterým se nějak tvořila osobnost. Nic - moc. Kolem 8. dílu je na nás vyklopena minulost Adolfa K. Weissmana, dle kterého je tento seriál pojmenován, a to bylo tak nějak vše zajímavé. || Postavy ||: které tvořily podstatnou část děje na začátku, nehrály absolutně žádnou roli ke konci, i když se tam pořád ti lidé vyskytovali. Nikdo se nedozvěděl nic nového, nepoučil se z ničeho, všichni jsou takoví, jako na začátku. A to je dle mého špatně. Co velmi preferuji a hodnotím v pomyslné stupnici na stupni vysokém, je právě vývoj postav. Podívejte se na OnePiece a budete vědět, o čem mluvím. Zde je mrtvo. Pamatuji si jen Kuro, Shiro a Neko. (jen kvůli černým vlasům, bílým vlasům a kočce). || Hudba ||: ze začátku velmi krásná, určitě super poslouchání, když se někdo potřebuje učit. Klavírní tóny tam hrají čistou melodii. Tak jak v prvním díle, tak v posledním. Naprosto stejná.... Vybavuje se mi -jen jedna- melodie, ani opening, ani ending (a to jsem to teď dokoukal). Slabé, velmi slabé. || Závěr ||: Co říci závěrem. Nechci toto anime moc hanit, proto jsem vynechal spoustu věcí, avšak nemohu ho ani moc vynachválit. Je to průměrná, nezáživná show pro skromnější, kteří nepotřebují při koukání jakékoli překvapení, napětí, zajímavé postavy a nechají se uchvátit slaboduchou grafikou, vhodně podstrčenou muzikou, "tajemnýma" kecama a episodou s pohledem do minulosti (to vždy zvedá score alespoň o 1*... ne u mě) ~ což bylo velmi dobře zpracované u seriálu Tenjou Tenge. Nemohu jinak a alespoň za ne takovou nudu: 45%(28.12.2012)

Pokusím se napsat krátký komentář. Uvažovala jsem mezi 3 a 4 *, ale nakonec jsem usoudila, že si to seriál ničím nezaslouží. Nejvíc na něm oceňuji bišíky s jejich sexy hlasy, příběh mě obzvláště nedostal, přestože byl samozřejmě poměrně zajímavý a originální. Hudba fajn, ale z červenobílomodrých blýskajících se obrázků mě bolely oči, tudíž to za plus nepokládám. Suma sumárum, lehce nadprůměrný seriál, na který se rozhodně mrkněte, pokud žerete současnou animaci a schematické hrdiny v ne až tak schematických situacích.(8.7.2013)

• Starletka

Čím začít? Tak třeba příběhem, který je zbytečně zmatený a naprosto postavený na hlavu a přitom si hraje na to, jak je strašně superchytrý a propracovaný. Postavy jsou na tom ještě hůř, prakticky se dají rozdělit do dvou kategorií - bishíci a holky s velkýma kozama. To jsou taky jejich jediné charakterové "vlastnosti", na což koneckonců poukazuje i samotný opening, který se nedá poslouchat, natožpak aby se na něho dalo dívat. Jediné tři postavy, které jsem měla docela ráda byly borec Mikoto, lolitka Anna (která tam dohromady měla tak 2 minuty) a Yata. Ještě možná Kuroh by nějak prošel, ale zbytek byl buď těžké 'meh' nebo jsem je rovnou měla chuť pozabíjet. Animace je především u slečen strašně deformující, soundtrack celkem fajn, opening s endingem jeden horší než druhý. 3,5/10(25.3.2015)

Škoda jen že to bylo tak krátké... :((28.6.2013)

Som sám komu K pripomína Final Fantasy? Dej mal potenciál, ale právo to je najslabší prvok seriálu. Námet aj záverečné rozuzlenie je dobré, ale jadro scenára by chcelo prehĺbiť – viac vysvetlení, hlbšia interakcia a fungovanie daného sveta, hlbšie priblížiť postavy a ich minulosť (hlavne nie tú nesympatickú červenú frakciu). Akcia je dobrá, ale nejaká nadupaná nie je, pritom mágia, meče a strelné zbrane ponúkajú bohaté možnosti. Škoda, chcel som ísť na 4*, ale tie 3* sú...povedzme "spokojné". Čo je teda najlepšie na K? Asi dizajn niektorých postáv (modrá frakcia, Kuro), kostýmy a roztomilá humanoidná mačka.(29.5.2017)

Nemůžu si pomoct, ale tohle mě bavilo. I když se nedá říct, že by to dějově bylo nějak hluboké. Dost to celé sráží fakt, že některé věci jsem plně pochopila až ke konci. Mám z toho celého pocit, jako kdyby to byla jenom nějaká menší součást většího příběhu (mangu neznám, tak jenom hádám). Třeba celý ten koncept králů se nikdo neobtěžoval pořádně vysvětlit. Nejsou to úplně silné 4*, ale na příjemné zabavení jednou za týden to bylo fajn:)(19.1.2013)

Na tento komentár som sa tešila nehorázne dlho... K môžem prehlásiť za absolútne úžasné anime, ktoré... ma ku koncu rozplakalo ešte viac než také Angel Beats či "smrť" Hinaty z Naruta... Celkovo nápad môže niekomu prísť ako klišé, keďže idú všetci po chlapcovi, ktorý vlastne neurobil nič zlé, no v skutočnosti je to veľmi originálne anime. Tie boje, postavy... Bože, tie charaktery... Saruhiko, Misaki, Kusanagi, Shiro... každý týždeň som sa tešila na novú epizódu K ako malé dieťa, každý týždeň a už len ten samotný fakt, že ma to vôbec nepustilo... Povedala by som, že tomuto anime nič nechýbalo. Ked som videla koniec mala som chuť obesiť tých, ktorí to tak ukončili... (ako, došľaka, mohli? Shiro? Najskôr som ho neznášala, lebo bol taký usmievavý, no nakoniec ma zlomil a ja som si ho zamilovala... a on... a Mikoto)... prekliati hajzli, ktorím za ten koniec vlastne ďakujem - bol nehorázne smutný, no páčil sa mi a ja len môžem dúfať, že druhá séria prinesie ešte viac než prvá (ak je to možné)...(27.12.2012)

Vynikajúca hudba dobre spracovane postavy začiatok zaujímavý ako po Shirovi išiel Kuro prezývaný čierny pes a Shiro mal ochranu mačky Neko ale koniec najlepší ty králi daimaiklov meč nad hlavou spoiler: cele anime bola bitka 4 kráľmi a to červeným , modrým, bezfarebným a stiebornym s požehnaním 5 kráľa a to druhého kráľa zlatého páčilo sa mi tam umierali postavy. koniec spoileru. Preto 4 * pre mňa príliš hlbokú myšlienku .(28.12.2012)

Úvod rozpačitý až otravný, ale postupne sa to rozbiehalo a keď to už konečne vyzeralo nádejne, tak... takže si treba počkať na film :-). Som zvedavý ako z toho autori vykľučkujú. Charaktery postáv sú vymyslené celkom fajn, len treba nejako prežiť prvé tri či štyri časti.(26.4.2014)

průměrné, lehce detektivní, občas vtipné anime. Bitek není nějak moc, superschopností je dost málo (většinu anime jen tři), o králech s nadpřirozenými schopnostmi se toho moc nedozvíme ..působí samoúčelně ..je jich sedm, ale většinu seriálu jsou vidět jen dva a povětšinou nic nedělaj. Ten ovládající oheň většinu času hnije ve vězení a ten druhej.. je prostě policajt. NIc moc zajímavého. Zaujal mě ale hlavní hrdina ...svou osobností. Je to příjemná změna vidět někoho vyrovnaného, bezstarostného až radostného. Slabé tři hvězdičky: 55%(9.5.2017)

Na tohle jsem se celkem těšila, ale na konec mě to moc nenadchlo. V příběhu jsem se ztrácela, a říkám proč a jak se to vlastně všechno stalo. Pak přišel poslední díl a ne moc grandiozní vyvrcholení příběhu, možná bych si i pobrečela, ale nevzalo mě to. Jinak naprosto úžasná animace, Red King nejhezčí a nejlepší charakter. Shiro a Kuro mi připomínali dvojici z No.6, aneb Shion a Nezumi, jak přes kopírák. Opening se mi moc nelíbil. Vlastně dávám tak vysoké hodnocení jen kvůli kresbě.(12.1.2013)