Spisovatel, vysněný hrdina brakových románů a nejlepší role Jean-Paula Belmonda... Bob Saint-Clare je nejlepším a nejrafinovanějším agentem na světě. Je vším, o čem sní jeho duchovní otec v malém pařížském bytě s otlučeným psacím strojem. Není divu, že se prolínají jejich osudy a že uklízečka, která vytrhne spisovatele ze soustředění, klidně luxuje i při přestřelce nebezpečných gangsterů. Francois Merlin je autorem už jedenačtyřiceti románů o příhodách nepřemožitelného agenta a právě dokončuje další. Na rozdíl od svého hrdiny se však nemotorný Francois neustále potýká nejen s všedními starostmi, ale také s nedostatkem peněz, a to navzdory skutečnosti, že jeho romány hltají po světě miliony čtenářů. Své trable si spisovatel vybíjí pouze tím, že všechny, kteří mu komplikují a znepříjemňují život, přenáší do svých románů jako záporné postavy, se kterými si jeho agent Bob hravě poradí. Svého lakomého nakladatele Charrona, který na něm vydělává velké peníze, ale odmítá mu vyplácet zálohy, projektuje do role svého úhlavního nepřítele Karpofa a Arianne má svůj předobraz v půvabné sousedce, studentce sociologie Christine. Ta si jednoho dne půjčí jeho knihy, aby s jejich pomocí mohla napsat sociologickou studii o důvodech obliby podobné literatury, což si Francois špatně vyloží a začne se o ni ucházet stylem svého hrdiny, neodolatelného Boba. Tím však u dívky neuspěje. Francois už má dost krvavých dobrodružství, sní o kvalitní knize, kterou chtěl kdysi napsat, a rozhodne se svého agenta zlikvidovat... (Česká televize)

GMVajgl

Naprosto geniální, hravý až hyperaktivní film jako ušitý pro Belmonda. Forma i obsah příběhu je kreativní jak blázen, takže do samého konce člověk neví, jak to dopadne - A TAK TO MÁ BÝT. Velmi chytré a přesné je spojení dvou vrstev: protagonisty a jeho virtuálního protagonisty, kde vyvedení z rovnováhy v jedné rovině má za následek opačné vychýlení v té druhé - takže je to v podstatě báječná studie a oslava mužské duše. Příběh mužům rozumí - viz jak protagonista ryje držkou v zemi, tvrdě pracuje a přitom si uchovává hrdost a bohatý vnitřní svět - viz jaká je radost, když si ho všimne krásná žena. Film ovšem také mužům podstrojuje - viz spoře oděná Jacqueline Bissetová běžící po pláži. Chvilku citlivé a chvilku výbušné a k popukání, jako horská dráha. Taky je to skvělá parodie na bondovky - mnohem dřív než byl nějaký Austin Powers. Perfektní soundtrack. ()

kocourMour

Skvělá příležitost pro Belmondovo živelné herectví ve schizofrenní postavě ušlápnutého spisovatele Françoise Merlina & nezdolného a opáleného agenta Bob Saint-Claira. Belmondo tu paroduje i sám sebe a dělá to se zjevnou chutí. Nejde zde nezmínit také kongeniální český dabing Jana Třísky, který zatím bohudík žádnou televizi předabovat nikým jiným nenapadlo! ()

foundation

neskutocna parodia na Jamesa Bonda a jemu podobnych. Belmondo ma pre mna velmi osobitny styl humoru ktory mi neskutocne sedi. Ako akcneho hrdinu ho moc nemusim ale ako komika ktory paroduje vsetko naokola ho zboznujem. Muz z Acapulca je bez debaty jednym z jeho najlepsich filmov ktory je doslova prepchany roznymi forikmi, parodiami a odkazmi. Ku koncu sice bolo asi 10 minut kedy film trochu spadol ale na celkovom dojme to nezmenilo nic. NECHCETE BONBOON? :D :D ()

Pesosek

Nedávno jsem film viděl po hodně dlouhé době a musím říct, že jsem výborně bavil. Belmondo je neuvěřitelný, v pohodě dokáže utáhnout celý film. V hlavě mám pořád, spoustu hlášek s filmu :) ()

frbulka

Film jsem viděla asi po deseti letech a už mi to nepřipadalo tak vtipné, jak dřív. Ale pořád platí, že Belmondo je klasika, která docela příjemně pobaví. ()

Rikky007

Stále ta nejlepší parodie na tajné agenty a další drsňáky, která se na filmovém plátně objevila. Hláška střídá hlášku a Belmondo je tam přímo geniální. Taky je tu další aspekt v české verzi - Jan Tříska, který tomu dává snad ještě větší šťávu, než originál. Já jsem taky " vlastně hrozně citový a nedovedu to překonat", takže je to pro mě srdcová záležitost, co mi vždy dodá dobrou náladu. ()

darkreider

Belmondo v jednej z najlepších rolí, a napriek tomu, že je to štramák ako sa patrí, tak film má väčšie plus v krásnej Jacqueline Bisset, ach tie nohy... ()

Stíba

Mám z toho takový nemastný neslaný pocit, protože ač u Belmonda není naprosto nic k vytknutí a ve svojí roli je jako ryba ve vodě a Bissetka je tak šarmantní jak jen žena může být, film na mě až na pár ladných a vzdušných míst jako celek moc příliš nefungoval a nijak vyjímečně mě nebavil. ()

Jakubik

Super zábavná Belmondovka. Belmondo paroduje sám sebe naprosto fantasticky a dokazuje světu jaký umí být švihák. Skvěle prolnuté oba dva děje. Super zábava… ()

Harry_

Nestává se mi to často, ale po opakovaném podívání (s mnohaletým odstupem) zvyšuji hodnocení. Podle mě nejlepší Belmonodova komedie, navíc s krásnou Jacqueline Bisset. ()

Torgal

Už som to pár krát písal, ale tieto bláznivé francúzske komédie v ktorých ide len o vŕšenie šialených situácii bez poriadneho deja ma príliš neberú. Myšlienka filmu je super, strieľa si z agentských filmov aj z tvorivého procesu spisovateľov, ale proste to nemá žiadnu pevnú formu. To, že knižná línia nedáva zmysel ma neprekvapuje, ale že sa to týka aj tej zo súčasnosti mi dosť prekážalo. 7-/10 ()

kilobyte

"Měla jsem strach, že se mineme. Nesehnala jsem bochník chleba." Co je lepší než, když ve filmu hraje Belmondo? Když JPB hraje ve filmu dvojroli. Jak ve Zvířeti tak zde mu to neskutečně sedlo. ()

tranquill

"Já, když vidím včeličku brouzdat z květu na květ, a tím zachovávat kontinuitu života, jsem k smrti dojat!" A já, když vidím tuhle Belmondovu bláznivou komedii, mám o maximální zábavu postaráno :-) "Nehrajte si, prosím, na bolestína!" ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo