Ziskuchtivost je silnější než bojové kamarádství. Zvláštní jednotka francouzské cizinecké legie dostala za úkol zachránit před postupujícími Němci zásoby zlata z malé tuniské banky. Po příjezdu do městečka byl oddíl přepaden nepřítelem a přestřelku přežilo pouze pět mužů. Velící rotmistr se stále snaží získat poklad pro vládu, ostatní však vycítili příležitost ke zbohatnutí a pod vedením seržanta jdou tvrdě za svým cílem. Nečekaně získají spojence v krásné manželce bankovního ředitele... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Johgas

Při pohledu na 10 tun zlata se asi zblázní každý. Teda-všichni ne. V opuštěné tuniské vesničce, uprostřed 2.světové, začne privátní boj mezi francouzskou armádou, legionáři, německým důstojníkem a manžely-bankéři. Je možné tohle vůbec přežít, kór když ve výkopu číhají zrádné kabely? Film stojí a padá s úžasným charismatem J-P. Belmonda, bez něj by nestál za nic. Je v něm spousta dobrých hlášek, ale taky spousta mrtvých, kteří vám tak nějak zabrání tu srandu prožít naplno. ()

mire.k

Geniální Belmondovský film. Válečná komedie. Jemný francouzský humor. Výborná Deleruova hudba. Můj oblíbený. P.S. Další ztracené hodnocení a komentář. Již jsem tento film před mnoha lety hodnotil a komentoval. Máte tu nějaký nepořádek. ()

Pythonator

Nakonec jsem po nějakém tom váhání dal pátou hvězdičku. Belmondo zde stříká charisma na všechny strany a zápletka je tak zábavná a drsná, že to nemůžete nemilovat. Není to komedie v pravém slova smyslu. Spíš špičkové drama s usměvavým hrdinou a několika údernými hláškami sršícími humorem. Jako poučení o tom, jak dokáže lidi zkazit zlato, je to velmi poutavé a ve své bystrosti děsivě pravdivé. Podstatné je, že film odsýpá a Bebel jede, a jak se ukáže poprvé zlato, pak to vezme takové grády, že si až musíte říkat, jak to, že ti Frantíci dříve ty filmy tak uměly. ()

Hombre8

Dlouhá a vesměs dost úspěšná série belmondovek měla hodně společných jmenovatelů. V podstatě by se dalo říct, že jsou vlastně všechny na jedno brdo. To ale neznamená, že jsou špatné. Divácká obec dostala co chtěla, recept většinou není příliš složitý. ()

Chaospunx

Nemám rád Belmonda a v tomto filmu jej miluji. Na rozdíl od Emerikánů je "hláškování" takové uvěřitelné a herecké výkony geniàlní. Plný počet!!! ()

Ondrish

Vojenský pochod a melancholický šansón. Masaker pred bankou v alžírskom El Ksúre a žolďáci, ktorí sypú z mundúrov jeden fór za druhým. Francúzsky legionár Pierre Augagneur (Belmondo) a nemecký dôstojník Karl spolu v jednom tanku s ukradnutým zlatom za 6 miliárd na ceste za najroztomilejším gaunerom, ktorého zem nosila, a ktorý im má to zlato premeniť na tie zelené papieriky... to všetko a ešte oveľa oveľa viac vo filme, ktorý patrí medzi moje najväčšie prekvapenia roku 2008.... A len tak na okraj, tí zasraní frickovia si mali sakra rozmyslieť keď po okupácii Paríža premenovali biograf Roxy Palace v ulici Anatola France na Soldatenkino...! ()

prasecak_cz

Zábavný válečný film. Francouzský humor mám rád, akce je v první polovině filmu dost a napětí tu taky najdem.... V podstatě mi vadily hluché úseky, kde už ten humor, či akce nebyly konzistentní, jinak je to klasika. ()

Tucne.prasa odpad!

Belmonda mám rád, ale toto je odpad. Herecky je to podobné slovenskej pondelkovej inscenácii za socíku, všetci sa tvária, že sú na dovolenke a nie pod paľbou. Nemci robia hlúposti, ktoré by vojak nikdy neurobil. Dobrí herci, ale zlé výkony, zlé dialógy, zlý scenár aj réžia. ()

milos.bradik

Tak obvyklé přehrávání je u komedií s ním běžné, ale toto se nějak nemohlo rozhodnout jestli to bude komedie, válečný film nebo krimi o krádeži zlata. Belmondo, který se neštítí zabíjet kamarády jen proto, že má možnost zmocnit se zlata, ten mi moc sympatický není. Navíc, třeba ten tank je jasně modernější, myslím, že je to rakouský SK-105, který se vyráběl až koncem 60. let. ()

horskejvlk

Vtipná komedie s prostředí Afrického bojiště, Belmondo má 51 let a byť postava je svalnatá  a tvář charismatický vrásčitá působí tak nějak nepatřičně v roli potřeštěného dobrodruha který se vydá skrz poušť aby prodal uloupené zlato, ale budiž. Je fakt že bez něho by to byla nudná podívaná. Možná nelogické osočování Belmonda německým tankistou jako “podrazák” když ho odzbrojil u břehu moře přitom ho sám večer podrazácky nechal na holičkách když dotankovával tank ( rakouský stíhačka tanků Stayer ) měl představovat Pzkf IV. Jinak je to krásná letní oddechovka, nenáročná bez pokračování. ()

George999

Nevím, zda bych film označil za komedii, spíš zajímavý válečný, někdy úsměvný, příběh ;-) Rád se na něj kdykoliv znovu podívám. Kdo by nechtěl být na místě Jean-Paul Belmonda. Téměř opuštěná banka, zlato na dosah, co víc si přát :-) ()