Muž z Hongkongu

• Československo

Muž z Hongkongu

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

Jednoznačně moje nejoblíbenější "Belmondovka". Vtipy určitě nejsou tak prvoplánové a s tahem na bránu jako v Muži z Acapulca. Naopak. Humor je v tomto filmu spíše trošku skrytý, člověk musí vnímat, aby si všiml těch úžasných nuancí a skrytých fórků. Jak nerad hodnotím filmy na základě dabingu, tady si poznámku neodpustím. Starý dabing, kdy Belmoda namluvil Vladimír Brabec a Rocheforta Miloš Kopecky, je naprosto geniální a troufám si tvrdit, že celkový dojem z filmu posouvá úplně do jiných dimenzí.(25.5.2011)

Dobrá prkotina. Každá vteřina filmu je jen záminkou k dalším potrhlinám, zručným útěkům a vůbec odvážně parodujícím prvkům. A filmu se to daří na jedničku. Hodťe rozum a logiku za hlavu, na chvílí neberte svět vážně, protože mě tento postoj vrátil do dětských let a upřímně jsem se poťouchle několikrát zasmál. "A sledoval vás někdo zepředu?" "Ne" "Takže to vás musel.." *pomalu se otáčí za sebe* ".. někdo sledovat zezadu!"(31.12.2016)

Tenhle film je ze série "Mužů" asi opravdu nejslabší, asi hlavně proto, že se tu opakují podobné gagy - honičky aut, srážky aut, krkolomné honičky ve výškách, artistické kousky. Ano, takový byl francouzský film šedesátých let, nám se to jako klukům ohromně líbilo, ale s odstupem času musím konstatovat: jako oddechovka film dobrý, především exotické záběry jsou zajímavé - jsou tam Himálaje, kláštery, mniši, čínské krámky a zakouřené putiky, džunky a opium, sloni... Jinak je ale příběh přitažený za vlasy - a vlastně o něj ani nejde. K základnímu dějovému rámci popsanému v Obsahu jsou prostě připojeny výše zmíněné gagy. Ale člověk nesmí příliš myslet na logiku proč a jak.(11.9.2016)

• kabul

Tento film som videl kedysi dávno a mal som vtedy o ňom väčšiu mienku. Teraz, nech sa všemožne snažím, nenachádzam dôvod dať mu viac ako 2*. Ku koncu, niekedy okolo toho ako Belmonda pustili z basy, som sa aj zasmial a ak by bol koniec v podobnom štýle, tak by dostal lepšie hodnotenie. Ale takto nie.(30.10.2008)

Dobrodružství, honičky, přestřelky, odvážný kaskadérský kousky, převleky, bláznivý situace, krásný ženy ( Ursula ) a především a hlavně neuvěřitelná porce zábavy a smíchu, vlastně my tohle všechno umíme pojmenovat jedním jediným slovem, resp. jménem.....Belmondo ! Pane bože díky za tyhle filmy, protože s nima je ten náš život hned o pár galonů lehčí.(25.5.2013)

• - Belmondo si během natáčení v Hongkongu neodpustil svoje exhibicionistické kousky. Projížděl se nahý ve výtahu hotelu, kde byli filmaři ubytovaní, koupal se nahý v hotelovém bazénu atd. (raininface)

• - Po překvapivém trumfu s filmem Muž z Ria (1964) chtěl Phillippe de Broca vytvořit velkolepý, nevídaný film, který ho ve všem předčí. Diváci ale Mužem z Honkgongu nebyli moc nadšení a kritici nad ním doslova ohrnovali nos. Jean Rochefort, který ztvárnil roli sluhy, film také zkritizoval. Prohlásil, že není dobře natočený a situace v něm jsou laciné. (Pierre)

• - Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) a Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) se seznámili při natáčení právě tohoto filmu a sedm následujících let byli párem i v soukromí. Andress později řekla novinářům, že Belmondo ji okouzlil schopností ji rozesmát. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)