Muž z Hongkongu

• Československo

Muž z Hongkongu

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

Dobrodružství, honičky, přestřelky, odvážný kaskadérský kousky, převleky, bláznivý situace, krásný ženy ( Ursula ) a především a hlavně neuvěřitelná porce zábavy a smíchu, vlastně my tohle všechno umíme pojmenovat jedním jediným slovem, resp. jménem.....Belmondo ! Pane bože díky za tyhle filmy, protože s nima je ten náš život hned o pár galonů lehčí.(25.5.2013)

Artur Lempereur (Jean-Paul Belmondo) je nejbohatší muž v Evropě, přesto nebo možná díky tomu je znuděný a nebaví ho život. Poté co se nezdaří jeho další pokus o sebevraždu, nechá se pojistit a požádá svého přítele, aby najal vraha, kteří ho zabijí. Následně se však seznámí s krásnou Alexandrinou (Ursula Andress) a dostane obrovskou chuť do života, což se však neobejde bez komplikací... Jean-Paul a režisér Philippe de Broca se rok po úspěšném Muži z Ria opět sešli a natočili místy docela bláznivou komedii podle příběhu od slavného Julese Vernea. Bebel zde tentokrát neztvárnil žádného neohroženého hrdinu, proto většinu času před někým (nebo za někým) utíká, ale zbyde mu přitom čas také na jeho pověstné kaskaderské kousky a poctivé herectví. Společnost mu v tomto snímku, kromě půvabné Ursuly Andress, dělají takoví francouzští klasici, jako je Jean Rochefort, Paul Préboist nebo Mario David. Příběh má stejně jako samotný Bebel vtip, šarm a styl a svůj díl na tom má také exotické orientální prostředí. Celkově vzato je Muž z Hongkongu zábavná dobrodružná komedie, která má v sobě i pár pravdivých životních mouder.(19.2.2015)

Dobrá prkotina. Každá vteřina filmu je jen záminkou k dalším potrhlinám, zručným útěkům a vůbec odvážně parodujícím prvkům. A filmu se to daří na jedničku. Hodťe rozum a logiku za hlavu, na chvílí neberte svět vážně, protože mě tento postoj vrátil do dětských let a upřímně jsem se poťouchle několikrát zasmál. "A sledoval vás někdo zepředu?" "Ne" "Takže to vás musel.." *pomalu se otáčí za sebe* ".. někdo sledovat zezadu!"(31.12.2016)

Divím se, že tu není více komentářů/hodnocení. Klasika českých televizí s reprízovací periodou maximálně jeden rok - zaslouženě. Dobrodružné komediální drandění po mnoha super lokacích by zábavností mohlo soupeřit s Indiana Jonesem. Super Belmondo, Andress a Rochefort (Leon - Belmondův sluha, úžasně nadabován Milošem Kopeckým), ale i další postavy - dva nájemní vrazi, Mr. Goh, rodina Belmondovy snoubenky. Prostě nestárnoucí pecka. To co provádí Belmondo na lešení mě fasincuje dodnes.(23.5.2006)

Deprimovaný milionář Belmondo má života dost a protože sebevražda mu nevychází, najme na sebe vrahy. Jenže pak se zamiluje a chce vše zrušit. Do toho tu máme čínského mistra, dvojici pojišťováků, sluhu, tlustého zabijáka a spoustu a spoustu honiček a různých ztřeštěností. Jen chybí maličkost - scénář a příběh. Je to zkrátka mišmaš scén, které dohromady nic moc netvoří, proto pro mě jen za tři.(2.8.2013)

• - Bylo to poprvé, co herci ze západu pracovali v Nepálu. Z města Patan byli někteří jeho obyvatelé kvůli natáčení na týden vystěhováni. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)

• - Belmondo si během natáčení v Hongkongu neodpustil svoje exhibicionistické kousky. Projížděl se nahý ve výtahu hotelu, kde byli filmaři ubytovaní, koupal se nahý v hotelovém bazénu atd. (raininface)

• - Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) a Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) se seznámili při natáčení právě tohoto filmu a sedm následujících let byli párem i v soukromí. Andress později řekla novinářům, že Belmondo ji okouzlil schopností ji rozesmát. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)