Muž z Hongkongu

• Československo

Muž z Hongkongu

Komedie / Dobrodružný

Francie / Itálie, 1965, 110 min

Artur Lempereur (Jean-Paul Belmondo) je nejbohatší muž v Evropě, přesto nebo možná díky tomu je znuděný a nebaví ho život. Poté co se nezdaří jeho další pokus o sebevraždu, nechá se pojistit a požádá svého přítele, aby najal vraha, kteří ho zabijí. Následně se však seznámí s krásnou Alexandrinou (Ursula Andress) a dostane obrovskou chuť do života, což se však neobejde bez komplikací... Jean-Paul a režisér Philippe de Broca se rok po úspěšném Muži z Ria opět sešli a natočili místy docela bláznivou komedii podle příběhu od slavného Julese Vernea. Bebel zde tentokrát neztvárnil žádného neohroženého hrdinu, proto většinu času před někým (nebo za někým) utíká, ale zbyde mu přitom čas také na jeho pověstné kaskaderské kousky a poctivé herectví. Společnost mu v tomto snímku, kromě půvabné Ursuly Andress, dělají takoví francouzští klasici, jako je Jean Rochefort, Paul Préboist nebo Mario David. Příběh má stejně jako samotný Bebel vtip, šarm a styl a svůj díl na tom má také exotické orientální prostředí. Celkově vzato je Muž z Hongkongu zábavná dobrodružná komedie, která má v sobě i pár pravdivých životních mouder.(19.2.2015)

Co všechno musí chlap, který může mít všechno, udělat, aby ho zase začal život bavit? Pokud je tím mužem Jean-Paul Belmondo, pak opravdu hodně. A bude to zábavné a napínavé? To rozhodně. Tak proč 60%? Protože mezi Bebelovými eskapádními filmy nijak zvlášť nevyčnívá a zase tolik toho k nabízení nemá. Muž Z Ria je ve své seriózní dobrodružnosti podle mě lepší volba.(14.8.2005)

Tenhle film je ze série "Mužů" asi opravdu nejslabší, asi hlavně proto, že se tu opakují podobné gagy - honičky aut, srážky aut, krkolomné honičky ve výškách, artistické kousky. Ano, takový byl francouzský film šedesátých let, nám se to jako klukům ohromně líbilo, ale s odstupem času musím konstatovat: jako oddechovka film dobrý, především exotické záběry jsou zajímavé - jsou tam Himálaje, kláštery, mniši, čínské krámky a zakouřené putiky, džunky a opium, sloni... Jinak je ale příběh přitažený za vlasy - a vlastně o něj ani nejde. K základnímu dějovému rámci popsanému v Obsahu jsou prostě připojeny výše zmíněné gagy. Ale člověk nesmí příliš myslet na logiku proč a jak.(11.9.2016)

Výborná podívaná. Nedávno mě příliš nepotěšil Muž z Ria, kterému k dokonalosti leccos chybělo i přebývalo, ovšem v případě Muže z Hongkongu už bylo vše v nejlepším pořádku. Dobrodružství, jak se patří, spousta nápaditých eskapád a gagů, prakticky žádné ani trochu nudné místo, postavy více než sympatické (přiznám se, že Jana Rocheforta jsem vůbec nepoznal), vynikající hudba a řada scén s působivou atmosférou. Čtyři a půl hvězdičky s radostí zaokrouhlím.(9.3.2015)

Divím se, že tu není více komentářů/hodnocení. Klasika českých televizí s reprízovací periodou maximálně jeden rok - zaslouženě. Dobrodružné komediální drandění po mnoha super lokacích by zábavností mohlo soupeřit s Indiana Jonesem. Super Belmondo, Andress a Rochefort (Leon - Belmondův sluha, úžasně nadabován Milošem Kopeckým), ale i další postavy - dva nájemní vrazi, Mr. Goh, rodina Belmondovy snoubenky. Prostě nestárnoucí pecka. To co provádí Belmondo na lešení mě fasincuje dodnes.(23.5.2006)

• - Jean-Paul Belmondo (Arthur Lempereur) a Ursula Andress (Alexandrine Pinardel) se seznámili při natáčení právě tohoto filmu a sedm následujících let byli párem i v soukromí. Andress později řekla novinářům, že Belmondo ji okouzlil schopností ji rozesmát. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)

• - Belmondo si během natáčení v Hongkongu neodpustil svoje exhibicionistické kousky. Projížděl se nahý ve výtahu hotelu, kde byli filmaři ubytovaní, koupal se nahý v hotelovém bazénu atd. (raininface)

• - Bylo to poprvé, co herci ze západu pracovali v Nepálu. Z města Patan byli někteří jeho obyvatelé kvůli natáčení na týden vystěhováni. (Zdroj: Philippe Durant: Belmondo). (vesper001)