Reklama

Reklama

Muž z Hongkongu

  • Francie Les Tribulations d'un Chinois en Chine (více)
Trailer

Multimilionář Artur Lempereu (Jean-Paul Belmondo) je znuděn životem doslova k smrti. Dříve, než si z nudy sám sáhne na život, mu jeho přítel a guru poradí, aby uzavřel životní pojistku. A tak se Artur pojistí na dva miliony dolarů, které v případě jeho smrti dostanou jeho snoubenka Alice a orientální přítel Goh, kterého požádá, aby najal profesionální zabijáky, kteří ho mají zabít. Jenže právě když se tak stane, seznámí se Artur s okouzlující striptérkou Alexandrinou a najednou se mu strašně chce žít. Nezbývá, než se pokusit uniknout všem nástrahám, které na něj najatí zabijáci chystají a najít Goha, aby vrahy odvolal. Ten prý však odletěl rozjímat do himálajského kláštera. Začíná bláznivá honička, která hrdinu zavede nejen do Tibetu a zasněžených himálajských velehor, ale také do tisíce a jedné nebezpečné situace. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (172)

laepus 

všechny recenze uživatele

Další z filmů, na kterém se zub času už výrazně podepsal. Honičky jsou úžasné, Uršulka je nádherná, ale docela často si člověk říká, jestli je to opravdu až tak naivní. Ale na druhou stranu je to tak krásně a upřímně naivní (a bylo i ve své době), že se na to člověk vždy rád podívá a zavzpomíná na časy, kdy mu bylo deset a smál se u toho jako pako. Jen škoda, že tam té Uršulky není ještě víc a pokochání přichází až v závěru filmu... ()

subic 

všechny recenze uživatele

Původní dabing JPB majorem Zemanem Vladimírem Brabcem je dosti nezvyklý. Jedná se o dosti ztřeštěnou komedii s 32letým JPB a úplně nejprvnější bondgirl Ursulou Andress. Kupodivu druhá polovina je docela akční, hodně se utíká, střílí a sem tam něco vybouchne. O rok mladší a lepší Muž z Ria je mnohem romantičtější a dobrodružnější. 70% ()

Reklama

Duke90 

všechny recenze uživatele

O poznání slabší než Muž z Ria. V podstatě jsem se skoro vůbec nezasmál a místo toho se spíš nudil. Jean-Paul Belmondo sice svého dobrodružného ducha neztratil, ale jen to a pohled na svůdnou Ursulu Andress bohužel k plné dokonalosti nestačí. Třeba si při další projekci ještě něčeho všimnu - v tom pozitivním slova smyslu samozřejmě. ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Před Belmondem smekám, o tom žádná. Ale tenhle film je teda hotová tragédie... První půlka ještě docela šla, vejlet do Himalájí atd, docela zábavný. No, ale pak se to zvrhlo v tragickou francouzskou přehnanou komédii, ještě navíc uječenou v tu dobu už sem toho měl plný zuby. Muž z Ria - dobrodružná pecka, Muž z Acapulca - pecková komedie s prvky dobrodružství. Muž z Honkongu - strašlivá střeštěná komedie. ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Málo platné - i když se snaží, "Muž z Hongkongu" není "Mužem z Ria" (1964) ani "Mužem z Acapulca" (1973). Je napěchovaný spoustou nápaditých veselých momentů, ale taky se přehnaně předvádí bez ohledu na další vývoj zápletky - dokonce by se dalo říct, že svou neukázněností občas vyvolává spíš zmatek ... pokud ovšem nedostal za úkol realizaci menších i větších oslích můstků k překonávání rozličných terénních nerovností vyskytujících se mezi jednotlivými scénkami ... a scenériemi. Přitom nikterak nebazíruju na vzhledu onoho muže, třebaže jeho zevnějšek při několika z nesčetných eskapád dojde značné úhony - aby byl hned v navazujícím záběru prostý sebemenší poskvrnky. Na druhou stranu - přes všechny zmíněné nedostatky se jedná o podívanou nadprůměrně zábavnou ... pro dny všední i sváteční ... 3,5* ()

Galerie (96)

Zajímavosti (18)

  • Když jsou Alexandrine (Ursula Andress) a Arthur (Jean-Paul Belmondo) zavřeni v celách hongkongského žaláře, mají stejné vězeňské číslice, jen jinak seřazené – Alexandrina 1202, Arthur 2201. (Robbi)
  • Jean Paul Belmondo opět prováděl všechny své kaskaderské kousky sám. Připravoval mu je jeho kumpán Gil Delamare, který byl také vždy ochoten zúčastnit se těch největších a nejnebezpečnějších ztřeštěností. Jednou se s Jeanem Paulem vsadili, kdo z nich ujde delší kus po římse v 65. patře hotelu Hilton. Ani jeden to nevzdal a skončili nerozhodně. (Pierre)
  • Při natáčení scény, kdy Jean-Paul Belmondo s Jeanem Rochefortem viseli na svázaném prádle pod liánovým mostem, docházelo ke značným průtahům způsobeným rozbitou kladkou. Jinak dobře naladěnému Belmondovi – momentálně již poměrně dlouho visícímu pod mostem – začali téct nervy a rozkřičel se na tým techniků opravující kladku. Rochefort sdílející s ním utrpení se snažil hereckého kolegu uklidnit. Řekl mu: „Víš, že beru o třicet tisíc franků míň než tvůj impresário?“ To Belmonda rozesmálo a uvedlo zpět do pohody. (Komiks)

Související novinky

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo

06.09.2021

Přichází smutné zprávy z Francie. Svět filmu dnes přišel o jednu z velkých hereckých ikon, ve věku 88 let totiž v Paříži zemřel oblíbený francouzský herec a producent, charismatický Jean-Paul… (více)

Reklama

Reklama