Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pierre Niox je vášnivým sběratelem a obchodníkem se starožitnostmi, které však nehromadí a navíc o ně v okamžiku, kdy je získá, ztrácí zájem. A to jen proto, aby vyhledal nový objekt svého zájmu, za kterým se bezhlavě vrhne, ať již jde o starožitnosti nebo o ženy. Vášeň Pierra Nioxe začne zcela pohlcovat a donutí ho k vysokému životnímu tempu, urychlování, odmítání všeho, co nemůže mít hned. Na aukci se objeví velmi vzácná starožitná váza, která před mnoha lety Pierrovi na aukci unikla. Okamžitě se rozhodne, že jí chce za každou cenu. Cena je však velmi vysoká a ještě větší cenu zaplatí Pierre Niox. (borsalino)

(více)

Recenze (36)

Flego 

všechny recenze uživatele

Z Delona vždy sálal ľadový pokoj, postava uponáhľaného vášnivého zberateľa a obchodníka so starožitnosťami by skôr pasovala inému hercovi. Chyba ! Delon opäť potvrdil, že je výborný herec, svojej postave dokázal vtlačiť vášeň pre vec, jeho roztekanosť a chorobná zarputilosť bola obdivuhodná. Krátka minutáž snímku svedčí, hudba je pekná a nevtieravá. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Z maniakálně uspěchaného sběratele Pierra jsem byla zpočátku trochu zmatená, protože jsem měla chvíli dojem, že se dívám spíš na komedii než na drama, ale po chvíli jsem to uchopila za ten správný konec a výsledkem je atypicky zpracované drama o muži, který toužil mít víc a víc, což se mu dařilo, ale za jakou cenu......a za jaký život......Po skončení musím konstatovat, že na některé výroky a situace asi nikdy nezapomenu. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Upřímné drama, které srdnatě bojuje s moralizujícím podtextem a díky úžasnému Delonovi ve mně nechává hlubokou stopu. Pierrův oheň v očích, když se snaží cokoli a kohokoli získat nebo jeho nezastavitelná odhodlanost - to jsou aspekty, které z paměti jen tak nezmizí. Ten důraz na všestrannou lidskost a nevyzpytatelnost umí francouzská dramata minulé generace dodat na počkání. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Trochu jsem z toho cítil Delonovu produkci, což ostatně v poslední době bylo hned u několika filmů s ním, které jsem viděl. Nemohl jsem se zbavit dojmu, že si svoji postavu ve scénáři ještě poupravoval a dostylizoval. Jako hlavnímu hrdinovi se mu tady nedá nic vytknout, jedná přímo, čestně, s ničím se neloudá, je jako chlap ješitný a jako opravdový sběratel pošetilý. Osudová žena Mireille Darc nejprve nepůsobí dojmem správně vybraného typu herečky, aby se nakonec ukázalo, že neměla být osudovou. Tehdy si začnete lámat hlavu, skončí to dobře, nebo špatně? Neprozradím. Viděno v solidním dabingu Novy 1995, kde už se začíná objevovat nešvar více postav pro jednoho dabéra (hlavně Knop, Klapka). ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Námět je bezpochyby originální, leč bez špetky přidané hodnoty. Molinaro k filmu přistoupil rutinérsky a též mu nic nepřinesl. Tento zapomenutelný snímek může být přínosný pro obdivovatele Darcové a milovnice Delona, z tohoto pohledu se na film hezky kouká. (Viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov.) ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama