Přebytečná pravda (TV film)

Československo, 1975, 55 min

• LadyPupu

Soudruh Mareček, láhev pálenky, výtah v dezolátu a o tom nám pak distributor píše, že se jedná o napínavý příběh ze stavařského prostředí. Ale jo, proč ne. Hlavně ta dramatická hudba u závěrečného rozuzlení je dobrý retro psycho.(30.1.2016)

• sator

Nuda v Brně..(13.10.2016)

Přebytečná pravda je dramatickým snímkem ze stavbařského prostředí, kde se stane smrtelná nehoda. Horlivý pracovník strany má za úkol zjistit, jestli nedošlo k zanedbání bezpečnosti práce, či nebyl spáchán trestný čin. Schází totiž peníze za který si šel zesnulý koupit motorku, ale nikde se nenašly. Když je však u konce vyšetřování, tak je stranickými orgámy upozorněn, že by si měl rozmyslet, jak konečná zpráva bude vypadat. 55%(23.3.2013)

Velmi povedená krimi o šetření tragické nehody na staveništi, jejíž obětí byl mladík, který rozhodně nechtěl umřít.! Vyšetřovatel je zásadový a poctivý komunista, ale přese všechno, to napětí z každého záběru umocněné čb zpracováním nemá chyb.! Na Brno excelentní...(23.7.2016)

Kromě Ladislava Lakomého ještě hrají: Zdena Herfortová, Jiří Papež, Rudolf Jurda, Rudolf Chromek, Marie Pavlíková, Otakar Vážanský, Milan Holubář, Blažena Rýznarová, Miloš Kročil, Milan Vágner, Ladislav Šamlot, Aranka Lapešová, Milada Janderová, Jaromír Husák, Martin Nezval, Jaromír Crha, Jan Němeček, Kostas Zerdaloglu, Ladislav Běhůnek, Zdena Haláková, Hana Smejkalová, Maroš Kramár, Petr Maláč, Roman Kyselka, Ladislav Mrnka, Josef Husník(18.4.2013)