Joe Ransom (Nicolas Cage) není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem řídí vlastními instinkty. A ty ho bohužel už párkrát přivedly do křížku se zákonem a taky do basy. Teď tento bývalý trestanec pracuje jako předák party dřevorubců a žije téměř samotářský život v zapadlé díře uprostřed lesů na jihu USA. I v tomto společenství podobných ztracených existencí se pohybuje na jeho okraji a snaží se vyhnout dalším možným konfliktům, které by jej mohly snadno vrátit za mříže. Jeho dobrovolná izolace se začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho Jonese (Tye Sheridan). Tomuhle klukovi to dává život pěkně sežrat. Nikdy pořádně nechodil do školy a jeho věčně opilý, agresivní otec všechny kolem sebe jen mlátí a ponižuje. V bezvýchodné situaci se Garry snaží před otcovými výpady chránit alespoň matku a sestru. Když Joe začne Garryho a jeho těžkou životní situaci poznávat blíž, ocení jeho odhodlání, odolnost a pracovitost. Postupně se spřátelí a Joe se stane Garryho ochráncem a mentorem. Vznikne mezi nimi pouto, které jim oběma změní život. V okamžiku, kdy se Garry ocitne ve velkém ohrožení, obrátí se o pomoc na svého nového přítele. Odtud se odvíjí řetězec událostí, které Joea přivedou až k hranici, za níž jej pravděpodobně čeká jen nevyhnutelná katastrofa. Joe se musí rozhodnout, jestli tuhle pomyslnou čáru překročí... (Cinemart)

esmoke

Joe je americký venkovan, který vraždí stromy. Trvá to úmorných 117 minut, kdy se většinou nic moc neděje pouze další vypatlanci si zoufají, chodí do bordelu (doslova) a nemejou se. P.S. Cage hraje dobře, ale v blbým filmu. (2D dabing) Rozpočet: $4 milióny, Tržby: $0,373 miliónů. ()

Easykill

Nico fakin cage, coby redneck řízek, si to jako vždy užíval. Na pár drobností, hodně povedený kousek, který nenudí, má dobré tempo a dobře se na něj dívá. Takový lehce Gran Torino vibe, který vždycky dokáže udržet naši pozornost a vyvolat nějaké emoce. Tye Sheridan je taky skvělý, ale to není žádná novinka... ()

badclown

Neverim svojim ociam. Nicolas Cage hral. A vyborne. Pomalsie tempo filmu vylozene slusi. Vyber hercov super. Za mna 4 hviezdy. ()

svatem1

vyborna atmosfera, primereny herecky vykony, nekolik dobrejch scen, celkove tomu "neco" chybi, aby to bylo super, ale stale velmi dobrej film; misty vadi lehka pateticnost a jiz videne stereotypy ()

Seymour

Ukažové drama, ale tak nejako už od začiatku viete ako to dopadne. Ja osobne som si pri tomto filme zas raz spomenul na geniálne Gran Torino. Podobná zápletka, až na rodičov. Je to pochmúrne natočené, čo sa aj od takéhoto typu filmu čaká, ale niečo tam chýba,akoby to neustále lízalo hranicu Bčkového filmu. Cage tu ale hrá dosť dobre (kto by to ešte do neho čakal) a drží tak film na slušnej úrovni a poznateľnosti. Čakal som podľa ocenení ale o dosť viac. Slabota,ale pozerateľná slabota. ()

pop.z.pop

V tomto filmu je prostě přemagorováno a předementováno. Při sledování filmu si na to časem zvyknete a i při velmi vyhrocených scénách člověk prostě jenom řekne : to je magor. Za chvilku zase : to je debil. A za dalších deset minut : to je, ale fakt magor. Pak už trochu rezignujete : bože to je dement.....atd. Kdyby v tom filmu byli jenom tak ze tři, čtyři opravdu solidní magoři, tak by to mělo i nějakou váhu a ten kontrast by se dal patřičně ocenit. Ale tady musí být úplní magoři i ti dva psi :/ ()

lubica1995

Naozaj nemusí byť každý kladný hrdina proste len kladný. Môže mať kľudne aj pár obyčajných smrteľných hriechov, totálne zdevastovaný život a pokrivené hodnoty všetkého, aj seba samého. Stále to ale neznamená, že nemôže byť kladným hrdinom a práve preto, čo už nikdy nemôže zmeniť vo vlastnom živote, dokáže zmeniť v živote jednoduchého chlapca, ktorý mal tak veľmi blízko k tomu, aby jeho špinavý život takým ostal navždy. Myslím, že mi od začiatku bolo jasné, ako približne to všetko dopadne a dúfala som, že ma dej a spracovanie nesklame, našťastie, nesklamal. Nicolasovi veľmi pristala mužská úloha, ktorú stvárnil. Príbeh sa mi páčil. PS: som fanúšik knižných podaní pred filmovými, ale zo zásady po pozretí filmu na knihu nesiahnem, vždy je to len naopak, aj keď v tomto prípade si dovolím tvrdiť ( aj keď si to nikdy neoverím, je to len pocit), že je pravdepodobne napísaná výborne. ()

Snakefinger

Těsně pod hranicí plného počtu. Hlavně po dloooooooooooouhé době film s Nicolasem, který není ani plytký, a ani se nedá předvídat jak u jeho dalších kousků. V podstatě je to taková dramatická a hodně drsná roadmovie s drsným potetovaným a věčně opilým Nicolasem. Prostě tahle role mu fakt sedla. ()

Matt_Farrell

Pekne je tu vidieť druhá tvár Ameriky. Ľudia na okraji spoločnosti žijú tak, aby prežili. Chlapec zúfalo hľadá prácu, chce sa dostať z toho prostredia, a stať sa úspešným človekom. Pomáha aj otcovi, ale ten na to úplne kašle. Pravidlá nie sú na prvom mieste. Všetci sa tam poznajú, aj policajti a zločinci. Veci sa riešia dohodou. Alebo smrťou. Joe je chlapík, ktorý sa snaží byť na tej správnej strane, ale nedarí sa mu to. Nakoniec vždy rieši veci po svojom. Príbeh je veľmi silný, takže zabúdam na efekty, hudbu alebo iné pôsobivé prvky. Vo filme nie sú víťazi, len porazení. Sú pripútaní k smutnému miestu, z ktorého niet úniku. ()

Nicolas Cage neschopným únoscem

Nicolas Cage neschopným únoscem