Všechno uvidíme

• Francie On aura tout vu (více)

Francois Perrin, reklamní fotograf, je už znechucený a unavený desítkami reklam na prací prášky, spodní prádlo, lahodné sušenky. Chce točit film. Jeho nejlepší přítel mu ale napsal poetický scénář, že to každého producenta vyděsí. Jen jeden je ochoten dát na film peníze - jenom místo poetiky tam hlavně chce mít hodně tvrdé erotiky (oficiální text distributora)

Mardoša

Přestože jsem fanoušek Pierra Richarda, k tomuto filmu jsem se dostal až poměrně nedávno. Ani nevím jestli kdy běžel v televizi, případně kdysi v kinech. Každopádně se jedná o skrytý klenot:-)! Richard v roli režiséra, kterého už nebaví fotografovat sýry na reklamu, napíše s kamarádem scénář a touží podle něj natočit svůj první film. Bohužel jediný producent, který je ochoten jeho projekt financovat, je Bob Morlock, producent porno snímků. Od té chvíle je jasné, že filmu nezůstane ani název "Zrcadlo duše" ani jeho intelektuálně poetická dějová náplň. Pod scénářem snímku není podepsán nikdo menší než Francis Veber. Zřejmě jen francouzi (a především Veber) umí natočit film, který se celou dobu točí kolem pornografie, a přitom ani jednou nesklouzne k lacinému nebo vulgárnímu humoru. Při závěrečné scéně kdy na filmový plac vtrhne statista jménem Sliman, jsem doslova brečel smíchy. Nutno vidět:-)! ()

kamigava

Zase další skvělá komedie s Pierrem Richardem, která má v sobě plno erotiky, ale i přesto se tomu hodně zasmějete. I když tu není moc roztržitých a bláznivých nehod, pořád je to zábavné. Ricahrd zase trochu jinak. ()

spacylemon

"Nepředstíraná soulož, autentická ejakulace. To tě nezajímá?" "Pojď!" "A ne! Já chci vidět nepředstíranou soulož!... Budou v tvým filmu taky autentický ejakulace?" ... Kam se hrabe Zack a Miri točí porno! :) ...Pierre Richard s Miou-Miou před pornokinem, úprava scénáře s Gérardem Jugnotem nebo trochu zmatený herec Sliman - dokonalost sama... akorát některé zbytečné situační vsuvky, typu demolice auta, si mohli tvůrci odpustit.... ()

kwaicheng

No co vám mám povídat. Moje dojmy z tohohle filmu jsou tak trochu rozpačitý. Na jednu stranu tam bylo do příběhu přespříliš zamotaná Miou-Miou, hlavně mám na mysli tu chvíli na konkurzu, to jsem málem vyzvracel loňskýho štědrovečerního kapra. Dramatická stránka Všechno uvidíme (Miou-Miou se snaží přesvědčit všeljak možně Richarda, aby se na to režírování vykašlal) se nepovedla, ba naopak, úplně znnusila celkový dojem, to tam prostě nepatřilo, fuj, hnus, humáč, to zavánělo senkruvnou! Byla do toho moc zapletená, příběh se měl vystavět jinak ohledně Richardovy přítelkyně, anebo alespoň vynechat ty scény, ze kterých se opravdu dělá zle. Tohle mělo být komedie/romantický a ne komedie/drama/romantický. Na druhou stranu skvěle to zapadalo do sebe - jednotlivé přehmaty, překlepy a nedorozumění, to je zřejmě největší zdroj síly tohoto díla - nedorozumění dovedené do komické podoby. Přiznám se, že když dorazila do vily v St. Tropez mademoiselle Feratti a jala se na příkaz rozohněného Francoise zkoušet úvodní scénu - "zametat" a do toho naběhnul ten pornoherec, který se konečně svlíknul a zařval na ní: "Klekni, děvko! Jsem zde."; to jsem se musel tlemit, i když jsem byl ještě naštvanej na to, co popisuju výše. Zkrátka a dobře za 3*. ()

fantomas19

* Pierre Richard & Miou-Miou * morálka vs peniaze * Francúzska komédia z roku 1976, ktorú režíroval Georges Lautner, je príbehom začínajúceho režiséra. Francois Perrin (Pierre Richard) je reklamný fotograf, a spolu s priateľom Mercierom (Henri Guybet) napíšu scenár. Francois podľahne tlaku producenta a podpíše zmluvu na pornografický film. Púšťa sa do neľahkého boja nielen producentmi a štábom o podobe filmu, ale najmä s priateľkou Christine (Miou-Miou), a svojim svedomím umelca. Všetko uvidíme je komédia o tvrdých podmienkach začínajúceho filmára, o morálke a prioritách v živote. ()

Stanix

P. Richard jako pornorežisér nevlastní vinou, pár hezkých francouzek, některých i zcela nahých a pár vtipných situací. Nic víc nic míň. ()

Pitryx

Kapitální blbina, kterou nezachrání ani nahá Miou – Miou. Skoro vůbec jsem se nesmál, děj je přitroublý, ukecaný, statický no prostě k ničemu. Budiž mu připsáno k dobru, že je alespoň přímočarý. Ale já osobně jsem se celý film nudil. Malé plus za občasnou legrácku.9602/9739 ()

mr.bredok

Scénář je postaven na paradoxu, že nesmělý a stydlivý fotograf se stane režisérem pornofilmu. Tato zápletka velmi dobře sedí způsobu Richardova hraní. Na komedii mě zejména pobavil konflikt, mezi Perrinem a jeho přítelkyní, ten byl prošpikovaný různámi hláškami typu: ,, Chci hrát ve vagíně!" atd. Kdo neviděl a odrazuje ho modrá zóna ve které se film na čsfd nalézá doporučuji tento fakt nebrat příliš na zřetel. ()

zigy

Netypický neztřeštěný Pierre. Sonda do zákulisí porno průmyslu pod scénaristickou taktovkou mistra Vebera nabídne nejen několik výbuchů smíchu, ale i zamyšlení nad pokrytectvím společnosti i její občasnou tupostí (směšní tvůrci pornotrháků však nezůstávají o moc pozadu). Miou Miou nečekaně sexy. ()

lada32

Pro mne nečekaně příjemné překvapení,které jsem vůbec neznal.P.Richards né tak komický,zde uměřený.Neukazuje žádnou velkou eskapádu vtipů či gagů.Když se podíváme na datum vzniku,tak je Vám hned jasné proč se tenhle film nedostal do distribuce.V tem samý rok byla natočena silná Hračka a na víc prostě strana a vláda neměla devizy.Téhle situace můžeme dnes litovat dvakrát.Nejen,že jsme tenhle film nemohly v té době vidět,to za prvé.Za druhé polistopadový dabing Lucernafilmu je děsivý,stejně tak třeba Rána deštníkem snad původem z Novy,který jsem teď viděl.Tvůrcům se moc povedl závěr v bazénu,tak vtipnou pointu filmu jsem dlouho neviděl. ()

gizi

Zpočátku jsem byl hodně rozpačitý, stejně jako film. Zdálo se, že půjde spíš o trapárnu než zábavu. Postupně se ale ukázalo, že film je celkem povedený. Celkově sice nevyvážený, ale jsou tam vyloženě pěkné scény a ovčas se i dobře člověk zasměje. Doplněno pěknou romantickou hudbou. 60%, 14.1.11. ()

miraporthos

Nemůžu si pomoct. Možná mě odrazuje už hlavní téma filmu, snad v druhém plánu je něco skryto. Ale nevěřím ani příliš okatě věrné lásce Cristine. ()

charles3

Trochu nesourodá směs lechtivé komedie a melodramatu s poněkud nefunkční hudbou jindy dobrého P.Sardeho. Lautnerovi, Veberovi, Richardovi i Miou-Miou už se povedly lepší filmy, tento patří navzdory k lákavému námětu k těm slabším. Naproti tomu jsem si tu víc užil role Mariella, Jugnota, Guybeta a Saint-Cyrové. Uděluji (vzhledem k tématu) symbolických 69 %, takže zaokrouhluji dolů na ***. ()