Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kapitán Jacques Cournot přijíždí do Karibiku, aby prohlédl stav luxusní jachty a zprostředkoval její prodej panu Hendrixovi. Hned druhý den je však jachta v noci ukradena a kapitán Cournot se pro policii stává hlavním podezřelým, neboť všechny okolnosti svědčí proti němu. Majitelka jachty Rae Osborne kapitána přemluví, aby jí pomohl jachtu najít. Aby Jacques Cournot očistil své jméno a setřel ze sebe stopu podezření, nechává se najmout. Brzy však zjistí, že byl podveden a navíc se ukáže, že jachta slouží k převážení zbraní. (borsalino)

(více)

Recenze (20)

Willy Kufalt 

všechny recenze uživatele

Z neviděné filmografie Lino Ventury mi toho už moc nezbývá a námět střetu s piráty mě moc nelákal. Ani výsledný film bych za sebe neoznačil jako vyloženě nezapomenutelný filmový klenot (jakých Lino ve své filmografii má jinak určitě dost), ale nakonec se mi to dost líbilo, mile překvapilo a slabší 4 hvězdičky si Zbraně pro diktátora z mé strany zaslouží, rozhodně nejen díky typicky charismatickému Linovu výkonu. Už začátek mě díky prostředí vtáhl, pak se film ještě nějakou dobu loudal sem a tam jakoby bez napětí, ale od zásadního zvratu po cca 40ti minutách se rozběhla naplno dobrá podívaná... Claude Sautet se jako režisér v 60. letech stále spíše jen hledal, až našel během příští dekády svou stálou parketu v komorních psychologických dramatech ze života obyčejných lidí, ale i v tomto thrilleru z mořského prostředí, kterému bych s nadsázkou nejspíš přidělil originální přívlastek boat invasion ;o), projevil velký cit pro filmařinu. Vedle vylazené černobílé kamery a atmosféry (která mi tu často sama o sobě připadala spíše pocitová a poetická, než vyloženě napínavá) musím hlavně vyzdvihnout skvělé zpracování pomalých, fyzicky založených akčních scén, ať už s nekonečným přenášením nákladů či ještě náročnější zasazování kotvy na mořské dno pod vodou, což je tu vše sehráno a nasnímáno působivě realisticky! Právě díky této realističnosti přináší tenhle film navzdory oné úsměvné iluzi „Karibiku v nádrži s vodou“ i po mnoha letech od svého vzniku zajímavý zážitek. [75%] ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Dramatický film s dobrodružným námětem plným hrubé síly a tvrdých chlapů, ve kterém nechybí napětí, dramatická hudba a svištící kulky. Tyhle černobíle snímky mají pro mě obrovský půvab, protože mi umožňují se soustředit pouze na děj a zároveň mi poskytují dostatek prostoru, abych si prostředí představil v kulisách tak, jak je cítím. Od začátku je z příběhu cítit nějaká levárna, do které je Lino Ventura vmanipulován, všichni více či méně lžou a chvilku trvá, než se v situaci zorientuje. Pak film teprve dostane ten správný šmak. Jednoznačně plný počet. ()

Reklama

tahit 

všechny recenze uživatele

Zní to možná podivně, ale kdyby v tomhle příběhu hrál někdo jiný než Lino Ventura určitě bych se tak nebavil. Neboť pravda je, že už jen pohled na něj spolehlivě baví. A máte-li rádi jeho herectví tak vítejte na vlně dobrodružství s trochou thrilleru paluby jachty Dragoun, kde se odehrává podstatná část filmového vyprávění. Pak už nezbývá než konstatovat, že slastná hodina a čtyřicet minut trvající film vám uteče téměř jako voda. A to není zas tak málo. Co dodat? Snad jen to, že tenhle film si vždycky najde svého diváka, protože je radost se na to dívat. ()

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Opět musím smeknout, zdá se to až neuvěřitelné, co zde předvádí Lino Ventura. Samotný snímek je mýma očima na solidní čtyři hvězdy, neb se to místy táhne (zejména tedy pomalý rozjezd), krom toho ovšem bez výhrad, tu pátou přihazuji zcela vědomě a čistě subjektivně právě Linovi, do filmového nebe, jeho kapitán luxusní jachty nemá chybu. P.S. Já bych se s tou kotvou utopila.. ()

Rosalinda 

všechny recenze uživatele

Jaj!!! Tak takto vysoké hodnocení jsem dlouho neviděla. Respektive... Kdo ví, zda jsem ho někdy viděla!!! Je vidět, že tahle filmová lahůdka se dostala zatím jen do správných rukou. Do rukou těch, co takovéto dílko umí řádně ocenit a pochutnají si (zde já tímto třetí komentář). Začínám se stydět za to, že jsem nedala plný počet, ale hodnotím opravdu podle toho, jak to cítím a vidím já, a tady mi chloupek chybí, nějaká taková příchuť, špetička něčeho... maličká. Černobílé obrázky jsou velice působivé (myslím si, že v barvě by film ztratil určitý svůj půvab..., já to takhle moc ráda...), herecké obsazení nemá chybu!!! Stejně tak hudební doprovod. Zpočátku nenápadný snímek, který se ale posléze rozdmíchává v pěkně jiskřivou podívanou. Občas jsem se v druhé půlce podvědomě i přikrčila, což je v mém případě už co říct. A vícejazyčné filmy mám ráda, i když to jistojistě nehraje žádnou roli. Hodně silná čtyřka je tento nezapomenutelný film. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (1)

  • Drak, 10 metrů dlouhý dvoustěžník, byl vybudován za týden v nádrži s vodou. [Ze vzpomínek Clauda Sauteta] (Snorlax)

Reklama

Reklama