poster

L'Arme à gauche

 • španělský

  Armas para el Caribe

 • italský

  Corpo a corpo

 • anglický

  Guns for the Dictator

  (neoficiální název)
 • anglický

  Dictator's Guns, The

  (neoficiální název)

Krimi / Drama

Francie / Itálie / Španělsko, 1965, 103 min

 • Kovaja
  *****

  Lino je drsňák jak má být, nepotřebuje se usmívat aby zapůsobil. Je to samorost. V tomhle kousku pomáhá dostat nazpět loď pro slečínku které se zatoulala. V cestě mají partičku drsňáků z kterých zůstane jen jeden ale o to víc odhodlaný. Super jsou scény kdy Lino táhne kotvu po dně moře za útes a taky jak po lodi střílí z ostrova hlavní všivák. Moc povedený kousek. :-))(5.12.2015)

 • borsalino
  *****

  Dramatický film s dobrodružným námětem plným hrubé síly a tvrdých chlapů, ve kterém nechybí napětí, dramatická hudba a svištící kulky. Tyhle černobíle snímky mají pro mě obrovský půvab, protože mi umožňují se soustředit pouze na děj a zároveň mi poskytují dostatek prostoru, abych si prostředí představil v kulisách tak, jak je cítím. Od začátku je z příběhu cítit nějaká levárna, do které je Lino Ventura vmanipulován, všichni více či méně lžou a chvilku trvá, než se v situaci zorientuje. Pak film teprve dostane ten správný šmak. Jednoznačně plný počet.(7.7.2010)

 • Padme_Anakin
  *****

  Opět musím smeknout, zdá se to až neuvěřitelné, co zde předvádí Lino Ventura. Samotný snímek je mýma očima na solidní čtyři hvězdy, neb se to místy táhne (zejména tedy pomalý rozjezd), krom toho ovšem bez výhrad, tu pátou přihazuji zcela vědomě a čistě subjektivně právě Linovi, do filmového nebe, jeho kapitán luxusní jachty nemá chybu. P.S. Já bych se s tou kotvou utopila..(26.1.2020)

 • tahit
  ****

  Zní to možná podivně, ale kdyby v tomhle příběhu hrál někdo jiný než Lino Ventura určitě bych se tak nebavil. Neboť pravda je, že už jen pohled na něj spolehlivě baví. A máte-li rádi jeho herectví tak vítejte na vlně dobrodružství s trochou thrilleru paluby jachty Dragoun, kde se odehrává podstatná část filmového vyprávění. Pak už nezbývá než konstatovat, že slastná hodina a čtyřicet minut trvající film vám uteče téměř jako voda. A to není zas tak málo. Co dodat? Snad jen to, že tenhle film si vždycky najde svého diváka, protože je radost se na to dívat.(27.10.2011)

 • Snorlax
  *****

  Před sledováním tohoto filmu jsem se snažila vytěsnit Sautetova slova o natáčení, kterak si filmaři udělali Karibik v nádrži s vodou. Měla jsem zbytečný strach, od začátku jsem slyšela šumění moře, cítila vlny i slaný vítr. Sautet natočil dobrodružný film se vším všudy. Slyšíte svistot kulek a občas se podíváte, jestli se některá z nich neodrazila až vedle vás. Společně se Sylvou Koscinou můžete tajit dech, když Lino Ventura plave zachytit kotvu. A ještě dlouho po skončení filmu cítím vůni potu smíšeného s tabákem, jež mi prchavě levituje kolem počítače od doby, kdy Lino přenášel bedny s municí. (Poněkolikáté viděno během Challenge Tour Speciál 2015: Filmový lov, nepředpokládám, že jsem tenhle bonbónek mezi dobrodružnými filmy viděla naposledy.)(11.4.2011)

 • - Drak, 10 metrů dlouhý dvoustěžník, byl vybudován za týden v nádrži s vodou. [Ze vzpomínek Clauda Sauteta] (Snorlax)