Rybářské městečko Tickle Head chátrá a neprosperuje. Šance na záchranu se objeví v podobě výstavby továrny, která je však podmíněna nejenom konkrétním počtem budoucích zaměstnanců, ale především vlastním doktorem... Kdysi býval Tickle Head v Newfoundlandu hrdým rybářským přístavem, kde žili silní, stateční a důstojní lidé. Otcové vycházeli na lov brzy zrána a vraceli se za čtrnáct hodin, aby poskytli svým rodinám střechu nad hlavou a potravu na stůl. Lidé měli smysl života, měli záměr. Dnes je Tickle Head finančně zruinované a lidé utíkají za prací do města na pevninu. Avšak místní usedlíci, jako například Murray French, jsou příliš pohodlní na to, aby zvedli zadek z barové židličky a vydali se hledat práci do města. Místo toho vystojí dlouhou frontu na sociální podporu. Přitom právě oni budou muset rozhodnout o budoucnosti své rybářské vesničky, protože šance na záchranu tu je – vybudovat továrnu, která dá lidem trvalou práci. Vesničané budou muset taktizovat a přesvědčit mladého doktora Paula Lewise, aby se tu usadil. (TV Prima)

Saur.us

Doktor Hollywood v malebném prostředí pobřežního Newfoundlandu. Vtipné, milé a plné zábavných starousedlíků. Tak jak to v každé filmové cestě z města musí být. ()

Untentrauer

Příjemná lehká komedie se skvělou atmosférou. Tohle je takový ten neutrální film, který můžete vidět za jekekoliv nálady. ()

hEROic

pres vleklej zacatek o nicem je to nakonec fajn filmek plnej prijemnejch drobnosti... dej teda velka nula, ale jinak docela pekna oddychovka... necelejch 65% ()

KNTRFKT

" A když mamka dobře zametla, tak na to s taťkou skočili. Když mamka uvařila dobrej guláš, tak na to s taťkou skočili. A když taťka přinesl domu pěknou rybu, tak na to skočili i s tou rybou." Celej příběh je o přístavním městečku/přístavu a jeho obyvatelích. Ti, jelikož nemaj na ostrově doktora a jsou to takový držky, že kdyby vstoupili byť jen jednou nohou na souš, musel by být povolen okamžitý odstřel, trpí různými neduhy. Například jednomu z nich roste z hlavy ruka a druhému zas hnije celá noha. Pojí je ale láska k tomu svýmu zapomenutýmu kousku osobního štěstí a vůle každej večer na to skočit. No a světe div se, oni si ten svůj přístav nechtěj nechat vzít a ještě tam dotáhnou doktora! ()

BOURQUE

Veľmi jednoduchý a milý film. Všetko je dané s veľmi dobrou atmosférou ostrova, kde sa príbeh odohráva, potom skupinou skvelých charakterov a neposlednom rade vydarenými malými dialógmi. Je to film o podpore práce, o tom, že človek na konci dňa má dobrý pocit z toho, že svedomito pracoval. PS: „Kto si?“ „Zubná víla.“ „Meškal si 55 rokov!“ Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

Rázlik

Příjemná oddechovka na večer, která neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Film vykresluje krásné prostředí vesnice, tedy pardon přístavu a všedních životů místních obyvatel, kteří za každou cenu chtějí pracovat a přestat žít jen ze sociální podpory. To i přesto, že se tu vystaví chemická továrna, kterou až zas tak nikdo nechce, ale je to jediná z možností, jak získat zaměstnání a dát životu nový náboj. K tomu všemu je ale potřeba lékař, který v přístavu bude bydlet nastálo a možná i nějaký ten úplatek, který později už není dále rozveden. Rozjezd byl poměrně pomalý a chvíli trvalo, než jsem se naladil na tu správnou vlnu. Po příjezdu doktora však přichází na řadu konečně trocha komedie a já se upřímně několikrát zasmál. Jak se bude příběh vyvíjet je od začátku jasné, ale ničemu to nevadí. Brendan Gleeson nezklamal. ()

netWoor

Námět nic moc originálního, nicméně pohodovka, chvíli veselá a chvíli smutná ... jen ten závěr s tou továrnou až příliš přehnali ... a to je ten kus, co chyběl do čtyř hvězd ... ()

ER

Variace na Dr. Hollywood zabalená do žánrových obrázků krajiny s humorem, který hladí na duši. ()

viky13

Spíše klidný odpočinkový film o zkomírajcím bohem opuštěným přístavu a o naději jakou sebou nese mladý zhýčkaný plastický chirurg. Jak říkám, je to oddychovka která sice neuchvátí ale rozhodně nezklame, když nemáte co na práci. ()

Melpomene

Úžasne milá a nenásilná komédia, ale zasmiala som sa na nej viac ako na väčšine dnešných "bežných". Natočené v krásnom prostredí, ľudské postavy s trochu uleteným správaním len dotvárali atmosféru, no najlepší na celom filme bol asi Brendan Gleeson... Veľmi príjemné prekvapenie. ()

Shikunek

Pokud někdo hledá oddychovku na víkend do podzimového počasí, doporučuji. Mě konkrétně film přišel takový bezkrevný a prakticky celý děj jde odvodit z traileru. ()

XXXXXXXX

Znáte takový ten tip filmu, ve kterém je všechno tak krásné, sladké, charaktery tak lidské a navíc v sobě, kromě toho všeho, ještě obsahuje i poselství? A pak film skončí a Vy víte že jste zpět na té ošklivé modré placce, kde 93% lidí nemůžete věřit ani nos mezi očima... ()