Paul Lamiani má malou pařížskou restauraci, ženu a dítě a doufal, že svou minulost nechal již dávno za sebou. Jeho gangsterské období stačí francouzské tajné službě, aby ho v zájmu státu vydírala a donutila ho kontaktovat bývalého přítele Raymonda. A i když už Paul stojí na druhé straně, nechce svého přítele zradit. Do hry se vloží jiná gangsterská skupina a Paul se ocitá hned mezi několika mlýnskými kameny. A to chtěl jen žít svůj poklidný rodinný život... Staré dobré francouzské gangsterce vévodí Lino Ventura v poloze, jak ho známe z celé řady dalších filmů. (Česká televize)

MickeyStuma

Ve své době úspěšný snímek, který byl převážně zásadní pro Lina Venturu, který se tak stal u diváků populární a od této chvíle i vyhledávaný. Svou uhrančivostí a svým, většinou, kamenným výrazem se vedle Jeana Gabina stal zásadním představitelem gangsterských filmů, ke kterým si později přidal i role policejních vyšetřovatelů. Obě strany barikády vždy pojal s úctou a respektem, takže byl diváky přijat poměrně vždy v každé roli. Tento příběh je po thrillerové stránce dobrý ve všech aspektech dané dramatizace, dějového vývoje i akčních scén? Dokonce se někdy snímek označuje za francouzský noir. Na svou dobu je film také označován za poměrně násilný, což nám dnes už ani nepřijde. Vadou na kráse je ale fakt, že je námětově hodně podobný s pouze dva roky starším snímkem 'Action immédiate' (1952), ve kterém se mimochodem Lino Ventura objevuje také. To na důvěře tvůrčího skutku moc nepřidává, ale protože tady Ventura viditelně udělal kus práce, málokdo si na tento fakt vzpomene. Buď jak buď, jedná se o svižný a žánrově sebevědomý film, který potěší i dnes. A to už z toho důvodu, že něco takového se již prostě nenatáčí. ()

tatopulos

Teď už chybí jen pozdrav od Gorily. Slabé, bez napětí, bez pořádných záporáků, bez nějaké lepší obrazové práce s kamerou. Pohodová gangsterka na nedělní rodinný večer. Což by měl být vlastně protimluv. Takový Nelítostný souboj, Druhý dech, Nesahejte na škváru nebo Sicilský klan- to je jiná třída ! ()

Aniki

Můj nejoblíbenější herec ve filmu, který sice nedosahuje takových kvalit jako snímek Poslední adresa, nicméně jedná se o docela koukatelnou záležitost. Zhlédl jsem poprvé a všiml si nesmírně půvabné, nepříliš talentované herečky Estelly Blain. Skončila tragicky, kočka. Svůj život ukončila střelnou zbraní v pouhých jednapadesáti letech. ()

gizi

Doba skvělých francouzských filmů ještě nenastala, teprve přijde. Jde o průměrný film, který už zastaral (starý styl filmové hudby, projekce za autem při jízdě apod.). 60%. ()

tulen

Mam rád starý filmy, ale tohle bylo fakt slabý. Prostě jsou v tom ještě hodně zastaralý styl filmařiny a poněkud naivní až brakový scénář. ()

Hombre8

50%. Opravdu jen taková průměrná, až tuctová kriminálka. Ve své době měla jistě určitý úspěch a nemalou měrou přispěla k Venturově kariéře, ale příběhem rozhodně nezaujala. ()

PORTER44

L.Ventura ve staré špionážní gangsterce,jako bývalí agent kterého potřebují jeho bývalí spolupracovníci ,znemožní ho aby pro ně udělal jednu práci ,jenže se dostane do situace zradit svého kamaráda nebo dělat pro policii a začíná zběsilá jízda gangsterů,policie a L.Ventury. ()