poster

Motýl na rameni

 • Francie

  Un papillon sur l'épaule

 • slovenský

  Motýľ na pleci

 • anglický

  Butterfly on the Shoulder

Drama / Thriller

Francie, 1978, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • borsalino
  *****

  Ponurá, strhující a nerozpletitelná noirovka, při jejímž sledování mi bylo dost úzko. Záhadné telefonáty, mrtvoly v pokojích, kufřík, objevující se a mizející postavy, Oni… ale kdo a proč? Abych dostal odpovědi na své otázky,zamáčkl jsem se ještě hlouběji do svého „filmového“ křesla. Při závěrečných scénách mě mrazilo… Vynikající snímek s neuvěřitelnou atmosférou.(7.2.2010)

 • LiVentura
  *****

  Klasické krimidrama s Venturou. Ze slavné trilogie. Temné prostředí, jedinec vs. kdosi mocný, zdánlivá bezvýchodnost situace, Ventura byl jedním z mála herců, kterým podobné role slušely.(7.7.2010)

 • Aky
  ****

  Jako vždy dokonalý charismatický Lino Ventura v drama o tom, jak si mocné síly v zájmu svých her zahrávají s osudy lidí, kteří stojí vně jejich zájmů a bezohledně a netečně jim likvidují životy, snad s dobrým pocitem, že jim to jejich vysoký cíl dovoluje.(24.1.2014)

 • Radko
  ***

  Esencia filmu zmaru. Tak typického pre taliansko francúzske produkcie 70. a 80. rokov 20. storočia. Čím sa táto séria filmov o hrdinoch, ktorí sa zaplietli do kriminálno - špionážno - pašeráckych hier mafií a tajných služieb, riadených zhora, vlastne prihovárala divákovi? Nehas čo Ťa nepáli. Pretože: aj tak nič nepochopíš a akonáhle sa začneš zaujímať čímsi viac ako vlastnými záležitosťami, pohoríš. Takže drž líniu a ústa na zámok. Ak nepočúvnaeš čaká Ťa: paranoia, psychiatria, ignorácia políciou, márna snaha o zmysluplné poskladanie nezložiteľnej skladačky a umlčanie. Nechaj len hrať hráčov podsvetia a moci svoje hry a nestaraj sa, lebo dostaneš po papuli. Tak silno, že sa už nevstaneš. 70 %.(21.1.2014)

 • argenson
  ****

  Fantastická atmosféra. Velkoměsto za bílýho dne, kolem spousta lidí, přesto se tam dá prožít nervydrásající příběh, ve kterým je člověk strašně sám.(20.1.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace