Režisér Gajer po dlhej niekoľkoročnej prestávke od svojho posledného filmu sa rozhodol neriskovať a siahol po Škvoreckého predlohe, pre ktorú angažoval osvedčených hercov. No adaptáciou predloha oveľa viac stratila, než získala. V centre príbehu stojí slečna Lenka Stříbrná. Príťažlivá, no trochu zvláštna mladá žena. Telocvikár Vašek je nesmelý a v styku so ženami veľmi neobratný. Požiada preto svojho priateľa, redaktora Karla o pomoc. Skúsený zvodca sa ochotne chopí príležitosti a snaží sa Lenku získať pre seba, no všetky jeho snahy stroskotávajú na jej neústupnosti. Postupne táto komediálne ladená ľúbostná etuda ústi k dráme. Tá vrcholí na redakčnom večierku na Slapskej priehrade, kde sa neočakávane stretávajú všetky postavy príbehu a redaktor Leden konečne pochopí o čo išlo vo flirte slečne Stříbrnej. (oficiální text distributora)

olki

Chladný, podmanivý a takřka návykový pohled Marie Drahokoupilové, předloha Josefa Škoreckého a velmi netradičně obsazený Zdeněk Řehoř dělají z tohoto filmu i přes všechny výše zmíněné nedostatky film, který stojí za zhlédnutí. ()

evangelik

Jsem trochu nahluchlej, zvuk už nešel zesílit a tak mi trochu unikaly některé dialogy. O co slečně Stříbrné šlo, jsem taky pochopil až úplně na konci. Jinak M.K. není až taková vyslovená kráska, ale je neodolatelně étericky přitažlivá. Pro muže k uzoufání. když řekne NE... ()

honza.g

Nevýhodou je, že dlouho nevíte, o co vlastně jde. Herecké výkony jsou dobré, ale prostředí literární redakce a jejího okolí nemusí každého bavit. Navíc lidé ze svobodného světa a tržního hospodářství těžko budou chápat, že tehdy o tom, zda nějaká kniha vyjde nebo nevyjde, rozhodovali "manažeři" na základě posudků, zda dílo bude pro čtenáře přínosem, prodejnost nikoho nezajímala. Po intelektuálních debatách a epizodkách přitroublého nápadníka Vaška působí závěr skoro jako šok. ()