Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství

• Itálie Storie di ordinaria follia (více)

Charles Serkin je beatnik, ktorý svoj život zasvätil poézii, alkoholu, ženám a filozofickým meditáciám. Pretože je to večný smioliar, stále býva u svojej bývalej ženy. Kvôli ženám a alkoholu ide z jednej patálie do druhej. Keď v autobuse stretne atraktívnu ženu, prenanasleduje ju až k nej domov a na jeho vlastné prekvapenie ho ona pustí. Keď však nie je schopný vyhovieť jej erotickým požiadavkám, zavolá na neho políciu a obviní ho zo znásilenia. V bare stretáva krásnu prostitútku Cass, do ktorej sa na prvý pohľad zamiluje. Cass je však posadnutá prepichovaním rôznych častí svojho tela zatváracími špendlíkmi. Zdá sa, že vo svete plnom šialenstva nemôže ich láska prežiť.
Podivuhodné dobrodružstvá Charlesa Serkina sú inšpirované poviedkami a životom beatnického spisovateľa Charlesa Bukowskeho. (oficiální text distributora)

gizi

Čím víc filmů Marco Ferreriho vidím, tím víc se utvrzuji, že je to skvělý režisér. Charles Bukowski patří mezi mé oblíbené autory a v tomto filmu je skvěle ztělesněn Benem Gazzarou. Film má pomalé, jakoby až nudné tempo, a možná to ho dělá tak kouzelným. Přestože snímku chybí více humoru a sarkasmu Bukowského, je to asni nejlepší zpracování jeho literárních předloh. Výborná je i sladěná hudba. 90%. Díky Slovenské televizi a jejímu druhému programu, že přináší takovéto lahůdky. A ještě poznámka: poprvé se mi podařilo mým hodnocením změnit celkové skóre filmu (z 65% na 66%). ()

tata22

Výborné herecké výkony ale to je tak všechno. Čekal jsem podstatně víc, příběh se jen tvářil, že je opravdu příběhem, chyběla hloubka, šlo se spíš po povrchu a kýžený efekt se nedostavil. Je mi líto. ()

RXP

Takto vyzerá život alkoholika,pisálka a milovníka žien.Príťažlivé prostredie mestkej lúzy,ktorú si užíval,v ktorej sa cítil dobre.Staršie vydanie Hanka Moodyho,ale s väčším štýlom bez pozlátka,ktoré by malo priviesť divácku pozornosť a krásných žien,ktoré by sa mu vrhali na pyj.Ženy tam boli škaredé a niektoré aj tučné a Charles ako správny milovník nato nebral ohlady. Niekomu sa to možno bude zdať nudné, mne sa to páčilo, ()

pallok

Na druhý pokus som sa zorientoval po dvadsiatich minútach - že som to už videl, a áno, vtedy to bolo za ***. Dnes som jednu hviezdičku pridal, ale nebola za výkon Ornelly ktorá to dala na Andreu Čunderlíkovú, ale za pána Bena. Gazzaru. 75 % ()

BigJohn02

Spíš bych to pojmenoval "Poflakování vožralýho vošousta". První třetinu pronásleduje vyžilou rašpli přes celý město, a pak konečně potká svou osudovou štětku, která po něm jede tak, že se musí odreagovat s odulou hrošicí. Vysvětlí mi někdo, jak je možný, že si Ornella propíchne čumák zkrz-naskrz tlustou sichrhajckou a o dvě minuty později má zase svý alabastrový tvářičky? ()