Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství

• Itálie Storie di ordinaria follia (více)

Charles Serkin je beatnik, ktorý svoj život zasvätil poézii, alkoholu, ženám a filozofickým meditáciám. Pretože je to večný smioliar, stále býva u svojej bývalej ženy. Kvôli ženám a alkoholu ide z jednej patálie do druhej. Keď v autobuse stretne atraktívnu ženu, prenanasleduje ju až k nej domov a na jeho vlastné prekvapenie ho ona pustí. Keď však nie je schopný vyhovieť jej erotickým požiadavkám, zavolá na neho políciu a obviní ho zo znásilenia. V bare stretáva krásnu prostitútku Cass, do ktorej sa na prvý pohľad zamiluje. Cass je však posadnutá prepichovaním rôznych častí svojho tela zatváracími špendlíkmi. Zdá sa, že vo svete plnom šialenstva nemôže ich láska prežiť.
Podivuhodné dobrodružstvá Charlesa Serkina sú inšpirované poviedkami a životom beatnického spisovateľa Charlesa Bukowskeho. (oficiální text distributora)

TO

Adaptace povídky Charlese Bukowského Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství. Zvrhlík Ben Gazzara libující si v perverzních sexuálních praktikách se v baru seznámí s masochistkou Ornellou Muti, která si s oblibou propichuje části těla velkým zavíracím špendlíkem. Zajímavá úchylárna s četnými záběry na obnažené pozadí Italské krásky. ()

Endyis

takhle nějak jsem si ty Bukvowi peripetie představoval. Mylsím, že Ferreriho snímek je vystihl dokonale. Je to takový průřez vybraných povídek a ten se rozhodně vyvedl a obsazení, to bylo nadmíru šťastné... 85% ()

Bobik9

Bokowski je pro mě génius a vše, co jsem kdy od něj četl bylo výborné. Nicméně Erekce, ejakulace, exhibice a další příběhy obyčejného šílenství nepatří k jeho nejlepším dílům, ovšem tento film je propletencem několika knížek dohromady. Hlavní postava je mnohem lépe zvolena než například ve Faktótu. Ornella Muti je tradičně překrásná! Ale film má dosti sestupnou tendenci. První hodina je výborná! Ale druhá půlka už je to jen plácání z ničeho. Škoda, že to režisér nezkrátil. ()

F.W.Colqhoun

Kolik ti je? / 12. / Rozkvetla jsi brzy. Film má své kouzlo. Kdyby Vás napadlo klást si otázku, kam se schovává na zimu Hollywood, zošklivělý úbytkem světla, vězte, že možná do Ferreriho filmů. Bukovski + Ferreri se zdá být jako svého druhu logické spojenectví. Historku o chlapovi, který se rozhodl užrat se k smrti, mohl napsat klidně ten první. K erekci, ejakulaci a všem možným příběhům obyčejného šílenství mají rozhodně blízko oba. Potíž spočívá v korespondenci slova a obrazu. Zde jakoby probíhaly šílené příběhy paralelně, Bukowskiho plnotučný alkoholický nákal o něžném barbarovi se s Fereriho vždy absurdně akcentovaným, odtažitým vyprávěním nikdy plně neprolne. Bukowskiho prózu by měl točit, měl-li by vůbec kdo, nějaký odvážný Američan. Děkujeme samozřejmě za zadek, když už ne předek, Ornelly Muti. ()

Prochy38

Hodně zajímavý snímek. Na mě asi moc umělecky vedený, proto nemohu dát více *. Líbilo se mi to, poezie krásná a hlavní postava skvěle zahraná. Krásná O. Muti už jen podtrhuje výjimečnost díla. Překvapivě se mi to hodně líbilo. Hloubka tomu rozhodně nescházela. Ale znovu si to už asi nedám :). ()

dude1

Mám veľmi rád Bukowského knihy a musím povedať že v tom filme asi nebola ani jedna scéna pri ktorej by som si nepovedal že tomu niečo chýba, možno okrem úplného začiatku. Tiež mi vadil výzor Bena Gazzaru, pretože na to koľko podľa filmu chlastal a ako žil vyzeral až príliš zachovale. Ten čo videl nejakú Bukowského fotku musí súhlasiť. Celý film pôsobil akosi snovo a nekomplexne a nedokázal vo mne vyvolať ani z petiny také emócie ako hociktoré Bukowského dielo. ()

Rockerman

Bohémský život jednoho básníka - povaleče mě příliš nenadchnul. Děj se skládá z chlastání, souložení a povalování se na baru i jinde. Je tu však nádherná Ornella a tak dávám mírně nadprůměrné hodnocení. ()

BOURQUE

Film, ktorý možno parádne zobrazuje deformované erotické myšlienky pána Gazzeru (mimochodom nadpriemerný výkon) a ich manifestáciu, ale vo skutočnosti nikam nesmeruje. PS: Ornella Muti je tu neskutočne pekná ale psychicky totálne nevyrovnaná = nebezpečná kombinácia! Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

cure

Ornella Muti je prirodzene tak pekná, že by ju Bukovski vo svojich krčmách, dostihoch a v ľudskej spodine asi ťažko mohol stretnúť. Atmosféra Bukovského štýlu života bola výborne zachytená. Ale vadilo mi, že tých zasnených "umeleckých" scén v Bukovského živote bolo až priveľa a vyrušovali ma v snahe brať film ako reálny príbeh. Prekážali mi tiež hlavné postavy, ktoré síce hrali výborne, ale do svojich rolí mi nepasovali. ()

Taškář

Tohle dílko pochopí pouze jedinci, kteří mají podobný přístup k životu jako Bukowski, ostatní jen plácají a plácají ... ()

crjules

Velice verny obraz predlohy Nejkrasnejsi zensky ve meste.Ornella jako Cass nemela chybu, Gazzara mi sedel. Chlast, devky, prasarny....dost mozna nejlepe zpracovany film podle Bukowskiho povidek. U me ale preci jen vitezi Barfly. ()

ilclassico

Kniha je zábavnější, ale film má pěkné poetické kouzlo (navzdory příběhu o alkoholikovi a děvkám). V rámci žánru za 3,5. ()

mgerlich

Nadržuju díky tomu, že Buk je prostě borec. Je to o něco lepší naž Barfly, ale zase o něco slabší než Factotum. Až někdo natočí Post office, doufám že to bude za 5*. PS: Bukowski nikdy nebyl beatník!!! ()

djbarrel

Vlastně ani nevím, proč jsem se na film díval, protože žánr drama není můj šálek kávy, nicméně jsem si ho pustil, asi i proto, že název filmu je opravdu bizarní a tak trochu jsem očekával bizarní děj. Bohužel nakonec se mi dostal jen film pojednávající o ožralovi co utápí celý svůj život v chlastu a o několika děvkách se kterými něco měl. Nic moc. 39 % ()