Uznávaný irský režisér Lenny Abrahamson navazuje na své oceněné snímky originální komedií o rádoby muzikantovi Jonovi (Domhnall Gleeson), který zjistí, že si ukousl větší sousto, než na jaké stačí, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu, a jeho děsivou kolegyní Clarou (Maggie Gyllenhaal). (AČFK)

Gertruda.W

Takový divný, jak dnešní svět. Strašlivé snažení až k vysílení, výsledek je nic. Kolem toho velký humbuk, aby nás sledoval celý svět. Být stále online, vystaven na odiv, ale přitom zoufale sám. Tolik se odlišit vzhledem, chováním a výsledek – vypadáme všichni stejně hipster. Rozehnat nudu každodennosti zoufalým snažením vyniknout. Pocit velké talentovanosti, dokážeme vše, můžeme vše, ale výsledek je nic. I ta muzika je rozplizle nevýrazná a nudná. Za tím vším totiž není nic. ()

vaava

Film mi udělal velkou radost. Vrátil jsem se s ním do filmáče v podzemí hlavního nádraží v Pardubicích, kde pravidelně dávali filmy tohohle ražení. Vlastně nevíš, jestli je to komedie nebo vážnej snímek, po hodině a půl si vlastně nejseš jistej, jak to skončilo. Nicméně po chvíli, když si sedneš do gauče (nebo na jedno po filmáči) si pomalu začneš uvědomovat, že za tou celkem pěknou podívanou o něčem trochu nevšedním je upřímně sdělená hluboká životní zkušenost někoho, kdo ji umí skvěle podat v podobě filmu. Síla tohohle a dalších "klubovejch" filmů dokáže v člověku zůstat hodiny, dny, týdny a někdy ho i ovlivnit na půl života. Tohle je život, žádnej posranej Hollywood! ()

papadoce

A je to tu. Film o psychopatoch a výsostne pre psychopatov. Až ma bolí srdce z toho, koľkí to tu považujú za umenie. Každopádne Clara je top. ()

DaveSmith

Je pravdou, že Michael asi zahraje cokoli a poslední dobou mě o tom přesvědčuje čím dál víc. Zbytek ansámblu funguje taky dobře a film má (krom asi 20-ti minut) zvláštní, nevysvětlitelnou a neopakovatelnou atmosféru. U mě ale nastal jeden zásadní problém a sice to, že jsem to celý prostě nějak nepobral. Ani nejde o to, jestli člověk pochopí, co tím chtěli tvůrci říct, ale musí se naladit na správnou vlnu, aby mu tenhle ujetej kousek sednul. To se mě bohužel nepovedlo. Asi budu muset změnit dealera a pak dám Frankovi další šanci. ()

Shitonit

Co se děje uvnitř té hlavy.. hodně zajímavě divnej film, ktere klade vejce jak zrzavý ptáček. Jsem trochu rád,že jsem se toho zúčastnil..Nou nou, plís už mi to nepouštějtééééééééééé ()

Ondrejoslav.

Frank je šílené hudební drama, které vypráví příběh o muzikantovi Jonovi, jenž se stane členem velice bizarní kapely. Hlavou kapely ( DOSLOVA ) je právě sám záhadný Frank. Hlavní předností filmu jsou neuvěřitelně charismatické postavy, jejich přirozenost a nepředvídatelný děj. Každá postava je svým způsobem unikátní a spolu tvoří výjimečnou kapelu. Hlavní postavou je Frank, který si celý film udržuje svoji tajuplnost a každou chvíli dokáže něčím překvapit. Originální postavy a příběh není ovšem to jediné co Frank může nabídnout, zaujme také šíleným humorem, který ve filmu působí naprosto přirozeně. Děj je plný nečekaných zvratů, šílený humor skvěle zapadá do filmu, postavy jsou naprosto výborně zahrané a žádná část ve filmu nepůsobí navíc. ()

dzberry

Tohle byla první veliká koule z počitadla, která nepláče, nemrká, nezívá, jen prostě civí, a přesto hraje všemi možnými xichtosvaly. Bravo, Mišáku! Film s milým jednoduchým poselstvím/ponaučením, s parádní Maggie Gyllenhaal a se zvědavost vyvolávající muzikou... Příjemné podzimní ohřívátko. ()

kubilov

Michael Fassbender je jeden z nejperspektivnějších herců v současném Hollywoodu. Z Německa, přes seriálové štěky až ke celosvětové oblíbenosti a rovnou do mé top 10, jenže co dělá ve filmu, kde má většinu času na hlavě papírovou hlavu? Divnej film o divný hudbě a divnejch lidech. Tragikomedie jak má být, kdybych byl muzikant, asi bych přidal i čtvrtou hvězdu. ()

Kimkong

Banda retardů hraje naprosto sračkoidní hudbu a ještě si lebedí jak je to parádní. Sem tam trochu v tipu je, když začínají skládat album, ale jinak naprostá ohavnost. Nedokázal jsem to ani zkouknout naráz celý. ()

Coliseum

Dřív k nahrávání a zkoušení stačil Nej Report, pořádnej kýbl hoven, cígo a kecy. Když za to chceš vzít dneska, musíš mít vířivku, píchat figuríny a dokázat snést vejce v refrénu. Folková lo-fi balada o skutečnejch věcech a neskutečnejch snech, vnitřních běsech a vnějších radostech, lidský konektivitě a ztracenosti lidí. Prokousat se hlasitym smíchem k pathosu a slzám, aniž cítíte úzkost a stud, je umění. Fassbenderovo umění! Herec jak bič a to je mý konečný vyznání nehynoucí lásky a nekritickýho obdivu. ()

IZFNP

Až pár dni po pozretí mi dochádza, o čom to celé vlastne bolo. Kreatívný a naskrz svojský Abrahamson si povolal pre mňa najväčší talent svojej generácie Fassbendera, ktorý i v tomto filme ukázal svoje herectvo. Príjemný, občas zvláštne nepríjemný snímok, od ktorého som čakala viac. Bizarnosť sa stretala s dojatím na pozadí vodotrisku hravosti a originality. Ale nadpriemernú reakciu u mňa film nevyvolal. Možno raz, až budem v lepšom rozpoložení uznám, že je to kvalitný, horkosladký a hlavne vtipný snímok o tom, ako sa underground stretol s hipsterstvom. Záverečná scéna a hlavne song sú však výborne vypointované. 69,9% ()

blondboss

Opäť raz jeden ďalší čudesný snímok z britskej produkcie s podivnými postavami, čudným dejom a ešte čudesnejším chovaním postáv. Viem, že sa režisér snažil poukázať na život umelcov a na ich pohľad na svet, akokoľvek môže byť svojský, avšak bolo to na mňa až príliš bizarné. Dve hviezdičky za Fassbendera a pár slušných songov. Inak dosť zlé. 45 % ()

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji

Režisér Franka se zabydluje v Pokoji