Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Lidstvo stojí na prahu třetího tisíciletí, ale některým se stýská spíš po světě, takovém, jaký byl dřív. Například vévoda Balabam, majitel firmy, kde dříve pracoval nebožtík Ugo Fantozzi, je nešťastný z toho, že zaměstnanci již nemají takový respekt před svými šéfy jako kdysi, ba dokonce, že se on sám k nim musí chovat slušně a stýská se mu po časech, kdy mohl své lidi ponižovat a vykořisťovat. Stýská se mu zejména po Fantozzim, který byl přímo vzorem úslužného a snaživého úředníka. Naštěstí je tu věda, která dala lidem nové, dříve netušené možnosti a jednou z nich je klonování. A právě výzkumy genetického klonování se čirou náhodou Balabamova firma zabývá. Vedení firmy tedy požádá Fantozziho vdovu Pinu o pramínek vlasů po zesnulém manželovi a pokusí se pana účetního naklonovat. Experiment se zdaří a vytoužený účetní Fantozzi je opět tady. Úslužnější a zdvořilejší než dříve, se vrhne znovu do práce a slouží šéfovi například jako ochotná rohožka. A s ním pochopitelně přicházejí také nové maléry, které ho potkávají na každém kroku, ať už je uvržen do role vychovatele šéfova syna, nebo propadne sázení a musí předstírat, že vyhrál hromadu peněz, nebo jsou při oslavě Silvestra i s manželkou omylem považováni za albánské uprchlíky a deportování zpět do Albánie a jako by to nestačilo, zamiluje se jeho šeredná vnučka do podlého striptéra. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (81)

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Na Fantozzim mě vždycky strašně bavila ta lehce nadnesená, přesto bez servítek, humorná kritika podřízeneckého až vykořisťovatelského vztahu zaměstnavatel (podnikatel) - zaměstnanec (pracující). Ta funguje i tady. Potěšil návrat Anny Mazzamauro i s jejími vibrujícími rty. Přesto stojí rozum nad tím, proč má někdo důvod se k Fantozzimu neustále vracet a točit pořád slabší a slabší díly. Místy zábavné, místy dost nudné, přesto zaujme alespoň schopnost, natočit suchý vtip tak neuvěřitelně suše, až to baví samo o sobě. ()

Stíba 

všechny recenze uživatele

Celá tahle série o panu účetním má svoje specifika a závěrečný díl z nich nijak nevybočuje. Proto mě překvapuje tak kritické hodnocení, jelikož z mého pohledu je to naopak možná vůbec nejlepší díl, s takovým docela fajn symbolickým zakončením a pro mě trochu nostalgickou vzpomínkou na některé scény v čele se scénou mopedisty jedoucího za Fantozziho dcerou ale taky striptýzový úsek je nečím, na co jsem se po letech rád podíval. Tudíž s nostalgickým přimhouřením dávám 4*, ostatní ať si obdivují Maléry pana účetního, které si mě třeba vůbec nezískaly. ()

Reklama

Jaromír odpad!

všechny recenze uživatele

Pěkná blbost. V tomto pokračování se už ani neopakují staré vtipy, zato přibyla trapnost, beznaděj a bezbřehý pesimismus. Už to nechci znovu vidět, Pan účetní jde do důchodu měl vtip a poslání, ostatní filmy pak aspoň ten vtip (byť notně opakovaný v jiných filmech), ale tohle, škoda mluvit... Posunuli film do oblasti, kde už ty "vtipy" a scénky s chudákem nejsou vtipné, ale spíš smutné a depresivní, či rovnou nechutné, což opravdu není komedie. Největší umění je holt vědět, kdy má člověk odejít a nebo skončit! Tady se to nepovedlo. ()

Sosak odpad!

všechny recenze uživatele

Jižani prostě nejsou vtipný - Francouzi, Španělové i Italové komedie prostě neumí a většinou nám divákům naservírujou něco jako je třeba tenhle výtvor. Pan účetní dosahuje vrcholu nevkusu a trápí každého, kdo si ho pustí. Ten kašpar tam jenom tak zmateně pobíhá, trapčí, huhlá a okolní situace jsou tak vynucený a zoufale nevtipný, až se tomu člověk zdráhá uvěřit. Očistec. Pokud máte dojem, že jste viděli už kdejakou kravinu a nic vás nepřekvapí, tak si tohle rozhodně opatřete - to vás totiž určitě překvapí... ()

JohnMiller 

všechny recenze uživatele

uf hodnotenie CSFD ma až zarazilo. Fantozzi a jeho tragikomický život !!!celá séria nemá podľa môjho názoru žiadny až tak hrozný film aby patril ku top najhorším filmom. V tejto časti sa fantozziho trápenie ani po smrti neskončí pretože ho chudáka naklonujú a trable môžu pokračovať a jeho kultová rola. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Fantozziho (Paolo Villaggio) jméno je v sérii filmů o účetním Fantozzim často komoleno na Fantocci nebo Pupazzi. Je to proto, že tato slova v italštině znamenají maňásek nebo loutka, což přesně vystihuje charakteristiku jeho postavy. (Lisak_Pedro)
  • Film se natáčel v Říme v Itálii. (rafix)

Reklama

Reklama