Pan účetní opět zasahuje

Pán účtovník opäť zasahuje

Komedie

Itálie, 1999, 100 min

• subic

Tady se pozná, kdo je Fantozziho fanda. Pravda, úroveň těžce upadá, fóry jsou dělané už hodně pod tlakem, ale normálně se na to dá dívat u nějaké jiné činnosti, jako je třeba čištění akvárka. Poslední díly z devadesátek už nejsou tak výrazné. Fantozzi má vyhrát miliardy, kdyby šel vsadit sám a neposlal manželku, která nevsadila. Objeví se i příšerná dcerunka hlavně na pánském striptýzu, kam zavítá i Fantozzi v převleku za tlustou starou bábu. A na začátku je Fantozzi naklonován z vlasů.(28.11.2015)

• Anthony

Přiznám se, že u původních Malérů pana účetního jsem se smál od začátku do konce. Jenže Villaggio je teď uslintaný, dýchavičný, starý, tlustý, nechutný slizoun a podobným směrem se vyvinula i tato série. Viděl jsem kdysi pár minut i z dalších pokračování a byly to stejný sračky. Tehdy jsem se dost nasmál, teď ani jednou.(10.8.2003)

• inyan

Tak to je opravdový očistec, zůčastnění v tomto filmu zřejmě prožily, asi něco podobného, jako duševní pohnutí v šestinedělí, o čemž mluvil Josef Švejk při jedné ze svých eskapád ...Stále stejné gagy časem unaví a oplzlé vyplazování jazyka pana účetního zase znechutí...Nicméně nemohu opomenout kladnou stránku věci a to, že jsou zde zesměšňovány nadnárodní společnosti, genetická medicína, sociální zabezpečení a ostatní negativní jevy v naší moderní společnosti... Podobně jako ve starších dílech ,kde je hlavním aktérem účetní Fantozzi...Komu nevadí megagiga společnosti ten ať si 1* odečte. Musím zakončit jednou z povedených hlášek -Tak pojď ty bestie...(26.3.2008)

• Peytl

Snad proto, že se mi v krku umístila tlupa Streptococcus pyogenes a tudíž se mi najednou zjevila ohromná, časová a nezaplněná bublina, jsem v částečném (to na omluvu-výmluvu) deliriu zapnul TV, kde na mě číhal italský klenot korunovaný drahokamem jménem Paolo Villaggio. Až na mně (asi tak za 3 dny) bude provedena soudní pitva, pak mě k smrti mrzí, že nebudu přítomen ( myslím aktivně) u konečné zprávy, kde bude už znám můj bestiální vrah. Pokud to zapříčiní viry, pak je mi aspoň útěchou, že to od nich nebyla nějaká zlomyslnost, ale je to zkrátka jejich job :). Ovšem v druhém případě (vražda klenotem) vyžaduji, aby byla Itálii vyhlášena válka.....vydržel jsem asi 27 minut plus-mínus nějaká ta mdloba a mám pocit, že buď mi dal felčar antibiotika s halucinogeny a nebo jsem už v pekle. Odpad!!!!!(30.12.2011)

Tak tohle určitě nezavrhuji, dívala jsem se na to ve více generačním složení mé rodiny a našly se tam srandovní scénky u kterých jsme se všichni nasmáli.Tady nebudu tak kritická, protože sám Paolo Villaggio k mnoha snímkům s Fantozzim prohlásil, že někdy to bylo točeno na rychlo , někdy došly scénaristum nápady a sám s tím nebyl spokojen. Tady záleží na vkusu, no je to inviduální!(20.11.2009)

• - Film se natáčel v Říme v Itálii. (rafix)