poster

Maléry pana účetního 2

 • Itálie

  Fantozzi subisce ancora

 • Slovensko

  Maléry pána účtovníka 2

Komedie

Itálie, 1983, 85 min

 • MickeyStuma
  ****

  Čtvrté pokračování skečů a vyložených trapasů pana Fantozziho jede stále ve stejných kolejích jako předchozí snímky. Některé se dokonce opakují, což předznamenává docházející dech tvůrců. Paolo Villaggio tu opět řádí jak utržený ze řetězu, ale celkový dojem je poněkud slabší. Úsměv na tváři však vyvolat dokáže. Došlo i na vývoj Fantozziho dcery, a tak se zdá, že ještě není všemu konec.(11.12.2013)

 • Colonist
  **

  Slabé, velmi slabé. Na legendární Maléry 1 to nemá v žádném případě a i v rámci série se tenhle díl řadí k těm horším. Film je přehnaně vulgární a snaží se být vtipný za každou cenu, což se mu nedaří. Jak už jsem psal u Zrození pana účetního, tento film také zachraňuje sportovní vsuvka- olympiáda. Dvě opravdu slabé hvězdičky.(28.1.2007)

 • Prubner
  ***

  Přátelé, nemluvte pořád o druhém díle, tohle je už čtvrtý díl. Nenechte se zmást distribučním českým názvem. Za nejlepší části série považuju druhý a třetí díl. Tohle je o hodně slabší. Jsou tu sice některé skvělé fóry (mimino), ale je tu taky hodně hluchých míst (návštěva u svůdce dcery, výlet s karavany). Navíc je to režírováno dost těžkopádně, bez potřebné lehkosti. Dokonce se tu občas objeví smutnější, lidštější moment, třeba když manželka Fantozzimu řekne, že ho nikdy nemilovala. Ale to sem podle mně nepatří. JInak je vidět, že tvůrcům dost leží v žaludku italské zdravotnictví. Sekvence, kdy účetní vyrazí do nemocnice se spoustou peněz, aby mohl zaplatit všechny poplatky, ta je u nás po stupidních Julínkových reformách krutě aktuální.(23.9.2009)

 • Durgas
  *

  Bolo to vážne dosť slabé. Miestami sa síce niektoré vtipy aj podarili, hneď v ďalšej chvíli sa však udialo niečo, z čoho bolo trápne ešte aj mne - divákovi. Dej totálne rozhádzaný, interakcie medzi postavami slaboduché. Ak to nepozeráte na spoločnej obrazovke cestou v autobuse ako ja, tak to nepozerajte, lebo je to fakt strata času...(10.9.2013)

 • HellFireFery
  **

  Z výborné komedie "Maléry pana účetního" se hned vyklubalo pokračování, ale nepochopím, proč se tak uhnulo od klasických humorných skečů směrem k laciným fórkům. Herci se zde chovají jako blázni a některé "skeče" působí až trapně. Dvě hvězdy dávám proto, že se občas nějaká scéna opravdu povedla, ale bohužel... škoda, škoda.(10.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace