Český žurnál - Série 2 (2014) (série)

Dělníci bulváru (S02E01)

(epizoda)
  • angličtina Tabloid Workers (festivalový název)

Dokumentární film Víta Klusáka Dělníci bulváru proniká do světa českých celebrit a novinářů. Při práci sleduje především žurnalisty, kteří tyto celebrity vyrábějí i nesnášejí současně. Výsledkem je filmová reflexe, která záměrně není plakátovým odsudkem mediálního světa pomluv, intrik, nevěr a nemocí slavných, ale pozorovatelskou sondou tragikomického fenoménu, který jako jeden z posledních veřejně sdílených zájmů propojuje českou společnost napříč. „Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá. A lidi chtěj jen to, co je zabalený mezi kozy a fotbal. Jsem dělník bulváru a jsem jeden z nejlepších," říká Pavel Novotný, šéfredaktor druhého nejčtenějšího bulvárního serveru v Čechách a jeden z protagonistů Klusákova dokumentu. (oficiální text distributora)

Blenny

Místy nudný a hlavně pro člověka trochu znalého věci nic nového neříkající dokument. Prostě hromada sračiček v malé české žumpičce. Jenom mě to celý opět utvrdilo o tom, že v bulváru může pracovat pouze mentálně narušený jedinec. A jejich králem je mladej Novotný. To je mentál par excelance. ()

dur.dur

Dokument jako takovej byl hodně zajímavej v přiblížení práce bulváru jako takového. Ale ty dialogy tvůrce s dělníky... Klusákova snaha o kladení kontroverzních otázek vyznívala naivně. Samozřejmě, možná to byla jeho cíleně zvolená metoda. Na srovnaný nerelativizující svět Novotného to každopádně nestačilo. Možná by pomohlo být v těch dialozích o něco méně návodný a nesnažit se po každém nastoleném tématu o jeho okamžitou konkretizací. Třeba by se divák dozvěděl ještě o trochu víc. Těžko soudit, nesetříhaný materiál jsem neviděl. Na každý pád však před režisérem smekám a P. Novotný má můj respekt. ()

teba

Čekala jsem víc, takhle se jednalo o Novotného one-man-show. Navíc v podstatě jen díky němu získal film nejsilnější momenty - např. přehlídka uchazečů u přijímacího pohovoru. Režisér se možná snažil zahnat svého "záporáka" do kouta, ale nedařilo se, jak dokazuje zásadní scéna v klubu: Klusák klade (rádoby) nepříjemné otázky... a Novotný je ještě nepříjemněji (protože pravdivě a otevřeně) zvedá - a je vymalováno, protože je jasné, že je mu to všechno prostě jedno, zkrátka money talks. Překvapila mě Olga Path Štiplová, která sice slovníkem dokazovala praxi v sexshopu, ale občas prohodila vskutku vtipný postřeh (viz "klepeta" :o), stejně tak zajímavé pro mě bylo i antagonistické vystoupení Novotného manželky. Výsledek - asi zkusím přestat číst i to málo, co jsem z bulváru dosud četla... a kdo ví, třeba jednou místo do práce vyrazím na demonstraci :o) ()

marek29

Přesnější by bylo spíš "Dělník bulváru", protože je to opravdu jen o Pavlu Novotném (koktajícím tlustým praseti, který parazituje na blbosti pětiny národa, který čtou sračky typu extra.cz BOHUŽEL). Nicméně věřím, že vše co tvrdí je pravda.. že mu missky hulí brko, jen aby byly 1 minutu v Prásku. Že se s ním Kristelová vyspí, aby o ní nepsal hnusně. Že mezi bulvárama panuje dohoda o výměně informací a když je nechá odfotit si jeho otce jakoby natajno, tak na oplátku neodvysílají záznam jak točili starýho Novotnýho cestou do nemocnice.. Je to smutný dokument, jehož jsem byl svědkem, ale formou je to žumpa :D nedoporučuji a o Klusákovi si myslím, že je prase odteď. Hnus velebnosti jdu z té "české lůzy a jejich čecháčkovství" blejt :) vivat BLESK atd. ()

jirin_cz

Velmi slibně znějící téma dokumentu, ale hodně nezvládnuté. Je to v podstatě PR jednoho bulvárního plátku. Jak může být dokument o bulváru bez Blesku, či ostatních větších webů. Ano Novotný je ikona bulváru, osobně mi nevadí, celkem mě jeho styl i baví. Ale prostě takhle si nepředstavuju dokument a ještě k tomu na veřejnoprávní televizi. Další dokument od Klusáka, který mi nesedl, přitom téma parádní, ale dalo se z něj vyždímat více... ()

Anagram

Tohle budu doporučovat každému, kdo si pořád myslí, že bulvár je stoka. Je to prostě a jen humor, rejpalství a výsměch. Jak řekl Novotný "My lidem neničíme životy, jasně, nafukujem fakta, ale nelžeme, ti lidi si totiž ty životy zničili sami, my o nich jen píšem." Štiplová je slepice a Novotnému fandím dál. ()

Benisippo odpad!

Dokumentarista hloupější než dokumentovaný, naprostá ztráta času. Toto se opravdu za dokument považovat nedá... ()

Dzegr

"Já jsem kapitalista, židovský synek a člen ODS a pro mě je nesmírně pohodlnej systém, ve kterym já jako inteligentní človek jsem schopnej poměrně pohodlně přežívat jenom díky tomu, že ostatní okolo mě jsou debilové. (...) Mě by mohli nachytat, jak si dám čáru koksu nebo možná někde s nějakou kurvou, ale nesmím třeba srazit dítě na přechodu, to je pravda no... Ale já bych to stejně nakonec ustál. Já bych věděl, jak to udělat." -Žádnej šok, tak jsem si to nějak zhruba představoval - zkrátka 'kzblití' ()

Jindrusa

Klusák pokračuje v líčení svého největšího tématu, hledání Českého snu. Začíná bouře, kolem sochy Sv. Václava poletují deštníky a pod ní se skupina lidí hádá na téma Bartošová. Pokud čekáte encyklopedický výklad, co je, a jak se dělá bulvár, raději běžte jinam. Pokud máte rádi Klusákovskou subjektivitu, cinema verité a zálibu v bizardnostech, tohle nemůžete minout. ()

Havala

Neplacená reklama na extra.cz Myslel jsem že tam bude víc těch dementů, jeden šišlák furt dokola, to uje za chvíli už nuda. Jak říkala jeho manželka - raděj aby se věnoval rodině a nenechal z holky udělat závisláka na tabletu, blé :-( ()

janahorova

Asi jsem byla moc naivni, protoze videt toto byl sok, clovek ktery pohrda lidmi jejichz obrazem je i on sam, penize mu nepomuzou k tomu aby jeho byt a chovani nebylo bez urovne a k zblliti. Mysli si jak na to vyzral ale je videt jak jeho zivot stoji za prd a troska pozlatka na tom nic nemeni... Dokument, kdy realita je pro me horsi, nez veskera fantazie. Vyjadrovani "celebrit" atd... ()

Pertinacia

"Bulvár nesnáší povrchnost." Plky "dělníků bulváru", kterými se snaží sami si před sebou obhájit, čím se živí, jsou neuvěřitelné. "Takže my u nás v (název) děláme prostě obsah pro prostý lid, abysme je udrželi prostě v podrevolučním stavu, že voni, když si přečtou ten článek vo tý Ivetě Bartošový, že je prostě alkoholička a podobně, tak se, voni se jako ňák v tý diskusi vybouří, nejdou prostě si stoupnout před svatýho Václava a stávkovat, že maj takový a takový potřeby, ale prostě jdou ráno do tý práce a tam se to ňák jako ze sebe vybi-... a tam za sebe jako ňák normálně fungujou, jo." To mě dojalo. Já hloupá myslela, že to dělají pro prachy, a oni se přitom obětují, aby ochránili naši milovanou republiku před sociálními bouřemi a možná i občanskou válkou. Jdu sepsat návrh na Nobelovu cenu za mír. ()

Neklan006

to se nedá, sledovat superdementa Pavla Novotného poučíjícího jakže funguje bulvár, nebo rozvalenýho v trenkách na kanapi, to není zrovna velká zábava. a to tvoří 80% filmu ...ten zbytek byl docela zajímavý - tak za ten dávám jednu hvězdu ()

Shnoff

Toš za mňa dobré. Žádné mentorování, enom lehké odkrytí křidélky nad kotlem s pomyjama a diváku, zhodnoť si to sám. Novotného schopnosť vytěžit z tych debilů kolem kapitál na postavení baráku etc. by sa dala za jistých okolností aj záviděť...no fuj, už blbnu. ()