Dychtivost mládí na motorkách s kytarou, lodě, vyskakování ze staré tramvaje za jízdy, dobový Žižkov, písničky, móda a životní styl. K zaznamenání je příjemný 25letý bratr Oldřicha Víznera Jaroslav Vízner (Zdeněk) ve svém filmovém debutu.(30.5.2015)

Nabádavé prvky mi asi unikly. Příběh první zamilvanosti s možnými následky zpracoval Ingmar Bergman ve svém filmu Léto s Monikou. Tam šel ale dál. Ukázal křehkost vztahu po narození dítěte. Zde se scenársita Jan Procházka zaměřil na prvnía druhou etapu vztahu, na vzplanutí a přijetí důsledků. Pokud měl příběh k něčemu nabádat, vidím v tomto ohledu větší přínos v Bergmanově snímku, neboť ukazuje i situaci, která nastane a měl by tedy pro cílovou skupinu větší cenu.(8.1.2015)

Perfektně zahráno od mladých herců. Žádný laciný sentimentální příběh, ale pořádně napínavé drama mladých milenců. Milostné vyprávění, které není bez mráčků, jako život. Proč vlastně život bez kytary? Chytrý název, který donutí přemýšlet. Odpověď nabízí příběh, který voní benzínem a vane jako vítr ve vlasech krásného mládí. Zatím nejlepší Illínova hudba.(23.7.2017)

Slusny film zo 60. rokov o tom, jak chlap udela holke dieta - a potom sa riesi vsetko okolo toho. Zdoraznena je skutocnost, ze ide o obycajnych ludi, preto len sivy, sedivy priemer . 50 %(24.11.2018)

Taková letní romance o klukovi na mašině, partě kamarádů a jedné holce, která tomu klukovi zamotala hlavu a život. Aneb zlomový okamžik lidstkého života, kdy se z chlapců stávají muži. Na jedné straně průměrný film, ovšem dá se vůbec něco takového natočit líp? Asi těžko. 70%(12.7.2015)