Papíry

(festivalový název)
  • USA Paperman
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Romantický
USA, 2012, 7 min

Krátký animovaný film s českým názvem Papíry sleduje příběh osamělého mladého muže v polovině minulého století v New Yorku. Jeho osud nabere nečekaný spád po náhodném setkání s krásnou ženou na jeho ranní cestě do práce. Mladík je přesvědčen, že dívku svých snů po letmém setkání navždy ztratil. Dostane však druhou šanci, když ji ve své kanceláři zahlédne v okně protějšího mrakodrapu. Nemá víc než své srdce plné citu, představivost a hromadu papírů, aby upoutal její pozornost… (oficiální text distributora)

Arach.No

Moc příjemné. Jinak když se tady někdo ptá, proč to v kině dávají zrovna před Ralphem - možná se jedná o sofistikovaný odkaz na Paperboye, který se na okamžik v Ralphovi objeví (ve chvíli, kdy jí pacmanovy třešně). ()

Harapes

V jednoduchosti je krása a to si vzali tvůrci ke srdci a na animáku,který je ke shlédnutí před pohádkou Raubíř Ralf rozhodně potěší. ()

Rozjimatel

[3,5*]     Oscarový animovaný príbeh o jednom osudovom stretnutí, ktoré mladíkovi s nudnou kancelárskou prácou zásadným spôsobom nabúra jeho doterajší stereotyp. Filmík sa mi páči tak z formálneho ako i obsahového hľadiska. Výtvarné stvárnenie je krásne štýlové (čiernobiele s jediným červeným prvkom), postavy pôsobia sympatickým dojmom. Po dejovej stránke je to zase milo hravé a zároveň aj sympaticky dospelácke. Nuž, o takú roztomilú okaňu zrejme stálo za to zabojovať. ()

IvcaSammet

Opravdu krásný krátkometrážní film. Originální, milý, prostě Disney ... Trošku mi připomíná Signs, možná to tím byl trošku inspirované, každopádně opravdu stojí za shlédnutí. ()

Fifer

Grafika je krásná, což o to. Ale kolik takových animáků už jsem viděl. Děj je jasný od první minuty. Film má 7 minut a já už se od čtvrté nudil, potože jsem věděl, že ho vlaštovka dovede k té ženské. I animovaný film může mít zajimavý děj (viz Fallen Art), tahle love story už tu byla tisíckrát a nepřínáší to nic nového. ()

Torgal

Tento kraťas sa mi dokonale trafil do vkusu a nálady. Nádherná výtvarná stránka a dojemný obsah prepojené hrejivou hudbou, krása. Najlepšia romantika minulého roka, toho Oskara prosím sem :-) 9+/10 ()

Oscars 2013 - výsledky

Oscars 2013 - výsledky