poster

S Molièrem na kole

 • Francie

  Alceste à bicyclette

 • Slovensko

  S Moliérom na bicykli

 • Velká Británie

  Cycling with Molière

 • USA

  Bicycling with Molière

Komedie / Drama

Francie, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  *****

  Vynikající příběh. Tvůrcům stačí jen asi čtyři dny děje, jeden ostrov a dva herci, kteří tu pouhým čtením textu oživují Misantropa. I když to možná na první poslech nezní úplně lákavě, film má spád, zápletka se rozvíjí a dobře fungují jak scény, v nichž se předčítá Moliére, tak ty ostatní. K tomu trocha narážek na kulturu televizních seriálů a divadelní svět a o skvělý celkový dojem je postaráno. Francouzi zkrátka umí, tohle se jim povedlo.(23.11.2013)

 • JimJam
  ****

  Obal anglického dvd sliboval příjemnou komedii o přátelství, ale obsahu to moc neodpovídalo. V průběhu celého filmu si tšžko dokážete učinit závěr, že dvě hlavní postavy jsou přátelé a ke konci začínají přivývat sspíš temnější tóny. Nakonec se vlastně ukázalo, že se jedná přes několi velmi vtipných scén o poměrně smutný příběh o neschopnosti změnit se k lepšímu, odpustit či smířit se s tím, co život člověku nadělí. Gauthier je nakonec ten, který si zahraje roli Alcesta, ale pravým Alcestem je Serge, který není schopen vidět v lidech nic dobrého, protože sám nedokáže překonat svou hořkost a sobectví. F. Luchini je dlouho mým oblíbencem, kdežto L. Wilson mi ve všech filmech přišel vždy spíše ve stínu a nedosahující umění hlavních hvězd, zde mě však ve druhé polovině přesvědčil o svých kvalitách.(1.12.2014)

 • blondboss
  ***

  Tento film nebol veľmi podľa môjho gusta, ale tri hviezdy si to zaslúži. Hlavne asi kvôli tomu, ako tu Le Guay pracuje s jednotlivými charaktermi postáv a aj napriek častej nude tu bolo pár situácií, kedy som sa aj zasmial a zamyslel. Skôr je to snímok určený pre náročnejšieho diváka, možno fanúšika Moliéra. 50 %(24.11.2014)

 • Jeanne
  ****

  Neválíte se přímo smíchy jako u Blbce k večeře, ale takhle milá, vtipná a chytrá konverzačka je krásnou poctou Molièrovi, jehož postava Alcesta prostupuje celým příběhem jako meta téma. Tahle filmová "divadelní hra" o připravované divadelní hře klasické divadelní hry je zarámována do několika málo scén malebného Ile de Ré (a i k těm se přistupuje s nadhledem) a vše se odehraje ve dvou hercích, mezi které na chvíli vstoupí jedna žena. Realisticky rozkošný závěr, žádné kýčovité happyendy s explicitními doznáními a nalézáními lásky.(28.2.2015)

 • kareen
  ****

  Převážně konverzační, lehce úsměvná komedie z přímořského francouzského městečka, mě zaujala hlavně díky sympatickému herectví obou hlavních představitelů. Ať už Gauthier se Sergem deklamovali své role v chystaném Misantropovi nebo se mezi nimi odehrávala psychologická válka dvou starých přátel, pokaždé jsem si to náramně užívala a když se k nim ještě připojila Italka Francesca, mou spokojenost to jen dovršilo. Pohodový snímek i když nakonec s krapet trpkou příchutí.(25.7.2015)

 • - Natáčení probíhalo na ostrově Lle de Ré v Biskajskév zálivu nedaleko města La Rochelle. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace