poster

S Molièrem na kole

 • Francie

  Alceste à bicyclette

 • Slovensko

  S Moliérom na bicykli

 • Velká Británie

  Cycling with Molière

 • USA

  Bicycling with Molière

Komedie / Drama

Francie, 2013, 104 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aljak
  *

  Nesplnilo očakávania, takmer vôbec. Pritom základ to malo naozaj veľmi dobrý. Dokonca som si pred týmto filmom ešte oživil spomienky na Moliérovho Mizantropa, aby som náhodou o nič zásadné neprišiel. Dej tohto príbehu ma však nehorázne uspával, pretože to bola nekonečná konverzácia s nacvičovaním a neustálym vymieňaním rolí. Čakal som, že sa to celé rozvije aj do nejakej paralelnej dejovej línie, ale to sa prakticky stalo až v záverečnej fáze filmu. No škoda. Celkom som bol na toto zvedavý, ale bola to nuda.(16.10.2014)

 • Chandra
  ***

  Spíš než avizovaný příběh o dvou přátelích jsem viděla story o dvou hercích, kteří se kdysi pracovně setkali při jednom natáčení, párkrát si spolu zřejmě při cigárku zafilozofovali o hereckém umění a jejich cesty se pak zase rozešly. Protnout se znovu měly až po letech, v době, kdy jednomu z nich hvězda září jasem supernovy, zatímco tomu druhému už dávno zhasla. Gauthier je něco jako Čestmír Mádl, kterému sice jeho Ordinace přináší víc než slušnou popularitu i peníze, ale ne tak úplně profesní uspokojení. Jakmile se mu totiž naskytne šance "dělat velké umění", tedy zahrát si v legendě francouzského dramatu Misantrop od Molièra, chytne se jí jako vyhládlé klíště neopatrného hostitele a samotné možnosti získat do něj ideálního hereckého partnera obětuje týden svého života. Jenže všechno komplikuje ješitnost, zahořklost, závist a pomstychtivost, o rochnění si v nově získané převaze snad ani nemluvě. Pasáže se čtenými zkouškami jsem si vychutnala tak napůl - navzdory českým titulkům jsem se v květnaných dialozích více či méně ztrácela a po pár dnech si z nich již nevybavuji ni slůvka, na druhou stranu se mi moc líbil rytmus jazyka, a tak jsem nakonec nechala slova plynout a vychutnávala si tu nádhernou mélodie francaise a zápal, s jakým se oba mistři ponořili do svých divadelních rolí. Veršované divadelní hry nejsou zrovna mým šálkem čaje a do divadla bych na Misantropa dobrovolně nešla, ale to není ten hlavní důvod, proč filmu dávám jen tři hvězdičky. V mých očích mu uškodily gagy, které nejspíš měly příběh odlehčit - přišly mi zbytečně laciné. Na co ty zmínky o pornu či vasektomii, na co ty opakované pády z kola do potoka? Mají dokreslit atmosféru, nebo spíš rozevřít náruč díla, aby se v ní líbilo i "většinovému" divákovi, který si po zhlédnutí traileru řekne, hele, další francouzská řachanda? Škoda - myslím, že tady to chtělo trochu ubrat.(17.6.2015)

 • kareen
  ****

  Převážně konverzační, lehce úsměvná komedie z přímořského francouzského městečka, mě zaujala hlavně díky sympatickému herectví obou hlavních představitelů. Ať už Gauthier se Sergem deklamovali své role v chystaném Misantropovi nebo se mezi nimi odehrávala psychologická válka dvou starých přátel, pokaždé jsem si to náramně užívala a když se k nim ještě připojila Italka Francesca, mou spokojenost to jen dovršilo. Pohodový snímek i když nakonec s krapet trpkou příchutí.(25.7.2015)

 • ajuska
  *****

  Vynikající příběh. Tvůrcům stačí jen asi čtyři dny děje, jeden ostrov a dva herci, kteří tu pouhým čtením textu oživují Misantropa. I když to možná na první poslech nezní úplně lákavě, film má spád, zápletka se rozvíjí a dobře fungují jak scény, v nichž se předčítá Moliére, tak ty ostatní. K tomu trocha narážek na kulturu televizních seriálů a divadelní svět a o skvělý celkový dojem je postaráno. Francouzi zkrátka umí, tohle se jim povedlo.(23.11.2013)

 • blondboss
  ***

  Tento film nebol veľmi podľa môjho gusta, ale tri hviezdy si to zaslúži. Hlavne asi kvôli tomu, ako tu Le Guay pracuje s jednotlivými charaktermi postáv a aj napriek častej nude tu bolo pár situácií, kedy som sa aj zasmial a zamyslel. Skôr je to snímok určený pre náročnejšieho diváka, možno fanúšika Moliéra. 50 %(24.11.2014)

 • - Natáčení probíhalo na ostrově Lle de Ré v Biskajskév zálivu nedaleko města La Rochelle. (Terva)