Prokletí žlutozeleného škorpióna

• USA The Curse of the Jade Scorpion (více)

Film najslávnejšieho filmového neurotika Woodyho Allena sa podobne ako viacero snímok jeho posledného obdobia vyznačuje fantastickým námetom spracovaným formou bláznivej komédie. Autorova psychoanalytická spoveď ustupuje do úzadia v prospech príbehu. V tejto snímke si Allen zahral poistného detektíva, ktorému kontruje Helen Hunt ako ambiciózna členka nového vedenia poisťovne. Obaja sa stanú obeťou kúzelníka Zoltána, ktorý ich počas svojho predstavenia zhypnotizuje a i po jeho skončení naďalej využíva na krádež šperkov. Komické situácie vznikajú nielen v dialógoch Allena a Hunt, ktorí sú v hypnóze do seba zamilovaní, ale aj z faktu, že Allen vyšetruje prípad, ktorého je sám páchateľom. (oficiální text distributora)

Rodin

Báječná zábava! Skvostné hlášky a vůbec ten obvyklý neurotický výkon Woodyho Allena mě zatlačil do křesla a vůbec jsem nevnímal čas. Tohle není film na hloubání o sudbě člověka a lidstva, ale na vypuštění páry po perném dni. Za to ode mě dostává Woody PALEC NAHORU! ()

Alojs

Nejsem fanda Woodyho Allena. A jelikož nejsem, trošku mi uniká ono haló kolem jeho tvorby. Škorpion je příjemný film, v normě ujetý, velice decentně vtipný, ale jako celek... no zkrátka vidět jednou a konec. Zajímalo by mě, kolik by měl snímek procent, kdyby byl pod ním podepsaný někdo jiný. Možná stejně, možná ale... ()

Shredder

Woody Allen sice hlaskuje ako o zivot, vacsina vsak presla mimo mna. Pribeh je az detinsky jednoduchy a podpichovacky s Helen Huntovou, aj ked inteligentne ma nechavali chladnym. ()

marlon

Allena buď milujete, alebo ním pohŕdate! Hoci som sa spočiatku radil k predstaviteľom druhej "bunky" a jeho tvorbe som sa starostlivo vyhýbal, po nedávno vzhliadnutých filmoch som nútený konštatovať, že postupný prerod antipatie vo vrúcnu empatiu sa završil. Táto chutná a rafinovaná story je akýmsi povestným "posledným klincom" !!!!! Prepracované dialógy okorenené chytrými a nevtieravými replikami, vtipný a jednuchý sujet plný dejových zvratov - to všetko dotvorené jazzovou muzikou, ktorú ocenia nielen znalci a milovníci swingovo ladených skladieb. Jednoducho paráda! ()

Izz

Po řadě slabších počinů typu Celebrity se zase Woody vytasil s žánrovou krimi komedií a zase mě skvěle pobavil a skoro nadchnul.Na jeho vrcholné počiny Prokletí nemá,výrazně ale znovu boduje skvělým scénářem,brilantním hereckým obsazením a hlavně zběsilé zakončení,které dá zapomenou na trochu rozpačitý rozjezd.Dobrá,i když trochu zapomenutelná zábava. ()

1mArc0

Zoberte si, že v tom čase keď natáčal bol Woody Allen skúsený režisér a scenárista (má námet, záchytný bod a vie sa s tým šikovne pohrať). Záchytný bod filmu: Telefón. Stredné, nenáročné tempo, striedanie jemne plynulých a rýchlych záberov. Pocta starým klasikám a komédiám. Zámerné kompozície výrazového prostriedku tým je kamera . Jednotlivé scény obsahujú veľa vtipných momentov, ako celok príbehovou líniou trochu sa mohol Allen pohrať, ako poznáme Woodyho, tak ten nadával ako pohan, keď písal ten scenár.... Hudba z 50. rokov . Allen vie napísať dialógy .. ak niekto, kto sa zaujíma o film .. o herectvo.. o réžiu, ako takú hybridnú činnosť, tak Woody Allen je najlepším príkladom na túto činnosť. Sarkastické, vtipné, bystré a ostré dialógy („Slovo pajzel, získalo nový rozmer.") určite sa tieto dialógy počúva lepšie a pôsobí realistickejšie. Z filmovej reči dominuje hudba, dialógy... V pozadí réžia a výprava. Charlize Theron mi úplne prišla, ako veľká hviezda z 50. rokov (herecky, aj v momentoch)... Woody Allen má určite lepšie film, on vie ako zamaskovať svoje vlastné vykrádanie. Omnoho lepšie by tento vyzeral, ak by bol v čiernobielom tóne. Ľahká nenáročná detektívka/komédia, z iných filmových dôb. /75 %/ ()

Godhaj

,,Do you got any witnesses?“ ,,Yeah, me!“ Allen jako obvykle sází na sílu svého scénáře. Ten mě ale zcela míjel. Celý film je totiž založen jen na hašteření mezi Allenem a Huntovou, a to mě od začátku vůbec nebavilo. Jenže kromě zamotaných hypnóz, krádeží a následné amnésie zbývá už jen to hašteření s následnou povinnou romantickou linkou. Prostředí 40. let minulého století je ovšem zachyceno na výbornou. Lokace jsou krásné a interiéry jakbysmet včetně kostýmů. Protahované konverzační scény mě ale uspávaly a celkově jsem se filmem pronudil až ke konci. Díky českému překladu názvu filmu pro mě bylo potěšující zjištění, že jadeit má patrně žlutozelenou barvu. ()

Shitonit

Typicky Woooodowská blbost, která se dá snadno přežít, ...máte - li rádi... Wooodowský blbosti. A to já asi úplně nemám.. ()

Kenneth

Je to znovu takové odříkávání byť někdy vtipných vět a narážek. Někdy však za cenu toho, že ta věta do dané situace vlastně ani vůbec nepatří a je tam jen proto, aby mohl ten druhý na to vtipně odpovědět. ()

Arccos

Urcite lepsi nez darebacci. Allen se trochu vraci ke stylu z pocatku sve kariery. Ackoliv tehdejsich kvalit nedosahl, vysledek je vice nez koukatelny. A s Helen Huntovou chci mit dite :). ()

Hydr0gen

Výborná Helen Hunt, toporný Dan Aykroyd a brillantní Woody Allen, ovšem zejména jako scénarista. Gradující dialogy a hlášky jsou super, ovšem nestojí samy o sobě, ale společně s celkem originální a promyšlenou zápletkou. Viděl jsem po druhé a bavil jsem se opět! 9/10 ()

imarvin

Je velká radost sledovat tak malý "kouzelný" film v takové záplavě velkých. Další Allenova postavička uťáplého chlápka, kterému klidně uvěřím, že se do něj může zamilovat pěkná blondýna. Jednoduchý nápad, jednoduchý děj a přece to funguje. Smekám! A co říci závěrem? .........Konstantinopol? A nebo Madagaskar? ()

V.N.

Woody Allen točí velmi dobré filmy které však nikdy nebyly kasovní trháky. Avšak tento film spolu s Darebáčky má velkou šanci dostat se k širšímu okruhu diváků, nebo si to alespoň zaslouží. Výborné herecké výkony, zejména Helen Hunt a vyzrálý Allenův humor, rovná se skvělá zábava. ()

obscurite

Krátkozraký šváb natočil film, kde dialogy mají takovou šťávu, že z ních lisuje tequilu ostrého slovního vtipu... ()

MaxForValue

Veľmi solídne napísaná a krásne zahraná Allenovka plná brilantných dialógov Allena a Hunt a pre mňa, krásneho comebacku, D.O. Stiera v pozície kúzelníka. Som rád, že k Woodymu (neviem či presne Woody) vybral(i) práve Helen, ktorá sa pre mňa definitívne dostala z pozície nevinnej slečinky. ()

Cherry_Bomb

Na tejto detektívnej komédii som sa neskutočne dobre pobavila. Dej sa odohráva v roku 1940. Dvaja kolegovia v poisťovacej agentúre, ktorí nenájdu spoločnú reč bez toho, aby sa vzájomne urážali a klbčili. On- starší poistný detektív, ktorý vyrieši každú krádež aj keď by to k jeho vzhľadu a spôsobom nikto nepovedal. Ona- nová očarujúca zamestnankyňa, ktorá zavádza nové spôsoby v agentúre a nenechá si skákať po hlave (keď odhliadneme pomer so šéfom a jej dočasnú naivitu). Až kým ich raz oboch na kolegovej oslave vytiahne na pódium kúzelník hypnotizér a uvedie ich do hypnózy. Nenávisť sa zmení na veľkú lásku a kolegovia sa výborne bavia na ich účet. Hypnóza skončí všetko sa vráti do pôvodného stavu a starých koľají. Až na to, že hypnotizér nezrušil kúzlo a vykľuje sa z neho zlodej, ktorý využíva jeho- veľkého detektíva s výbornou povesťou na kradnutie šperkov a dočasne ho cez telefón privádza do hypnózy po ktorej si potom nič nepamätá. Vtedy sa zosypú ďalšie vlny udalostí a film sa stáva neskutočne dobrým a originálnym vo svojom žánri. Divák s napätím sleduje ako celé toto zamotané pátranie dopadne, popritom sa skoro neustále smeje na perfektných hláškach a scénkach medzi dvoma hlavnými hrdinami a zároveň očakáva rodiaci sa vzťah medzi nimi. Ak chcete stráviť príjemný večer plný humoru a pátrania tak jednoznačne odporúčam! ()