1943. Americká ponorka Tiger Shark se pokouší zachránit posádku britské lodě, která byla potopena Němci a bohužel přežili jen tři lidé – raněný muž, navigátor a zdravotní sestra Claire. Kapitán O'Dell zemřel za podivných a nevyjasněných okolností. Brzy se začnou dít tajemné věci, gramofon se spustí sám od sebe, loď je plná podezřelých zvuků… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Haymar

Výborná kombinace válečného filmu a hororu, která je s přehledem zrežírovaná, napsaná i zahraná. Neprávem podceňovaný David Twohy stvořil těžce depresivní napínavou podívanou, se všemi důležitými ingrediencemi, kterých je v daném žánru třeba (o to víc mě opětovně zaráží tak nízké hodnocení - tím spíše, že podobně laděných filmů je jak šafránu). Hlubina silně evokuje (netuším zda-li záměrně či náhodně) tvorbu někdejšího mistra žánru - Johna Carpentera a to jak typicky "béčkovým lookem" (míněno jako lichotka) tak i přímo ukázkovou atmosférou, které je zde v míře větší než vrchovaté. Možná jsem příliš NEkritický, neboť mám slabost pro válečnou / podmořskou / hororovou podívanou, stejně jako pro D. N. Twohyho, to však nic nemění na faktu, že Hlubina JE v rámci svého (sub)žánru dobrým filmem a s věkem bude jen zrát a zrát (stejně jako víno... stejně jako filmy již zmíněného J.C.) ()

Teabag

Slušná atmosféra, vcelku ucházející herci a hlavně je to celé v ponorce :-) Za mě palec nahoru a slušných 7/10. ()

LordGrayDog

Áno je to béčko s kopou nelogickosti, ale tieto “päťdesiat percentné horory” si poväčšinou vedia udržať slušnú atmosféru a aj keď sa občas chytáte za hlavu dokážu vás dostatočne “postrašiť”. ()

RomeroIsGod

Zajímavej námět, kterej nakonec zůstane dost nevyužitej. Natočený je to dobře, atmosféru to má, McCallany i Greenwood jsou perfektní . Ale čekal jsem prostě víc. 60% ()

DaeGurth

Pro mě osobně, výborný film, který dokáže i přes svůj, zcela zřejmý, nízký rozpočet, udržet dojem tajemna a napětí. Nejedná se ani o válečný film, ani o horor, ale spíš o mysteríum, jehož celkové vyznění leží na divákovi, který si sám může výbrat, ke kterému vysvětlení se přiklání. jednání postav je přinejmenším uvěřitelné a některé scény by mohly být novým, hororovým kouskům za vzor (například procházení kolem zrcadla :)). ()

pend

Klady snímku: atmosféra v ponorce,zvukové efekty, solidní herecké výkony. Zápory: speciální efekty-ponorka zvenku, zmatená zápletka - mísí se duchařina, válečné drama, lidé umírají dřív, než je stihnete poznat. ()

Dogmeat

Místy skvělá atmosféra (scéna se zrcadlem), kterou se celou dobu snaží rozdupat iracionální postavy, se kterými kolaboruje scénář, jež se pokouší šokovat co 2 záběry. Štěstí, že mám rád ponorkové filmy. ()

Ulrich

Prijemny maly horurek, navic z neobvykleho prostredi. Sice pointa uz na nas kouka zpoza rohu od dobre tretiny pribehu, ale atmosfera, herci a rezie je na podobne maly film opravdu nadprumerna. ()

agassi68

Moje hodnotenie vo zvýšenej miere ovplynilo, že som si to pozrel v HD Dolby Digital kvalite. Nepríjemné zvuky, uzavretý priestor osvetlený len kde-tu, dobrá práca kamery a strihu. Skutočne to bol zážitok neporovnateľný so sledovaním na bežnom videu. Taký podmorský Horizont udalosti, no bohužiaľ záver sa príliš nevydaril. ()

Hapretor

Dovolím si srovnat s Cameronovou "Propastí". Ale tam kde Cameron tvoří vizuálně a atmosféricky dobře stravitelnou a i celkem napínavou podívanou, tak Twohy jen podívanou. Film jsem si pustil dost pozdě večer a s podivem jsem neusnul. Ani nevím, jak to Twohy dokázal, ale přinutil mě koukat až do konce. Byl jsem zvědavý, jak to zakončí. A opět - kde Cameron dělá dobré sci-fi + thriller, tam Twohy dělá podprůměrné, dost nudné, nenápadité, duchařské, rádoby mystické a napínavé "drama" v ponorce s ještě méně nápaditým koncem. Nehledě na to, že celá zápletka je vysvětlená v průběhu děje velmi mizerně, takže ani ono mystično se u mě nekonalo. Pane Twohy, radši udělejte třetího "Riddicka" - a to pořádně, ne takovou splácaninu jako dvojka! ()

Heroine

I když je to jako horor místy neuvěřitelně nudné, připadala mi atmosféra celého filmu velice silná. Ne že by to stačilo na dobrý snímek, ale skutečně je to kvalitně klaustrofobně natočené, a scéna s rejnoky mi i na vteřinku vyvolala husí kůži. Možná že je to jenom mojí lehkou fóbií z oceánu, svůj účel to ale splnilo. ()

Ombak▼Penari

Atmosféra mohla být asi o poznání hutnější, nicméně jinak je to solidně zrežírované a s padnoucím obsazením. Ačkoliv mě na tomhle kousku hodně mrzí provařený potenciál, tak to je pro mě pořád velmi zábavná záležitost z fajnového klaustrofobického prostředí. ()

Don Carlos

Ačkoliv herci své role podivně předcvičují, výborně napsaný scénář konečně končí racionálním vysvětlením, a není to taková duchařina jako "Ti druzí" nebo "Zámek hrůzy". Opravdu jen škoda těch (ne)hereckých výkonů. ()

Kingjiri

Žánry Drama / Horor / Sci-Fi bych z informací o filmu zcela vynechal a nahradil je označenim Thriller / Mysteriózní. Jméno Aronofskyho mi na pozici scénáristy příliš nesedí. Díky jeho spolupráci na scénáři bych přece jenom očekával lepší výsledek než "jen" sympatickou béčkovou podivanou na jednu projekci s poněkud zmatenym příběhem (aspoň mně dýl trvalo, než jsem si zapamatoval všechny postavy a začal se v ději orientovat). A David Thowy taky nakonec umí napsat lepší fláky. Ale v rámci žánru dokázala Hlubina zabodovat slušnejma efektama, hercema a místy hutnou atmosférou. ()

PEZ

Napad spravit thriller/horror v ponorke nie je uplne marny, ale s danym scenarom ano. Este prva polovica vyznieva nadejne, predsalen netusime, kam nas scenaristicke vody zanesu, no s bliziacim sa koncom tusime aj koniec pozitivneho divackeho zazitku. Velmi jednoducha az tupa zapletka a postavy zhruba na podobnej urovni. Nestacim sa divit, ked vidim meno Darrena Aronofskeho ako spoluautora scenara. Povodne mal dokonca prebrat aj reziu, ale vybral si prezieravo radsej Requiem for a dream. Vdaka bohu za to. Pri jeho doterajsej tvorbe som presvedceny, ze vacsi vplyv na scenar mal Twohy, ktory sa ujal aj rezie - ten uz ma(l) na svojom konte zopar scenaristickych vybuchov. Ono, Below ma isty potencial, je vcelku slusne natoceny (najma na ten minimalny budget), ale cely plot a konecne vyustenie je vskutku tragicke - podobne ako osud vacsiny posadky (vcitane divakov). 4/10 ()

Gardenboy

Mal som očakávania....a tieto očakávania boli sklamané. Je to slabí thriller miestami síce solídne napínavý, no plný klišé a priehladný až to boli .... ()