Noc oživlých protinožců

• Austrálie Wyrmwood (více)

Po australské noční obloze se přežene kometa, která pozmění přírodní zákonitosti na Zemi. V důsledku toho podlehne většina populace podivné nemoci, kvůli níž se z lidí stanou zombie. Přežije jen hrstka šťastlivců, která záhy zjistí, že nákaza znehodnotila veškeré zdroje paliva a ty jsou nyní nepoužitelné. Přeživším, kteří jsou uvězněni v pustině plné živých mrtvých, nezbývá moc důvodů, proč žít - naděje, že se dostanou na nějaké bezpečnější místo, je totiž mizivá. Jeden z nich, automechanik a otec od rodiny Barry, přišel kromě své sestry Brooke o všechny. Navzdory šířící se katastrofě je Brooke unesena bandou polovojenských násilníků a odvlečena do děsivé laboratoře maniakálního vědce, který provádí řadu šílených pokusů na těch, jimž se podařilo přežít. Zatímco Brooke spřádá plány na útěk, Barry se ji vydává hledat. Na pomoc si bere dalšího přeživšího - Bennyho. Oba se musejí vyzbrojit a probojovat si cestu hordou zákeřných nestvůr uprostřed australské buše. (Cinemax)

LordMysti

Ten film si asi 4* nezaslouží, ale ve svém žánru je to mazec. Velice mě překvapil, letěl kupředu podpořen mohutnými cákancy krve a navíc tam byl i lehký příběh na pozadí. Prostě neskutečně záživné béčko jak má být! ()

Zeno

Příjemné překvapení. Na to, že jsem od tohoto filmu moc neočekával, jsem byl mile překvapen. Řekl bych řemeslně zpracovaný kousek s pár novými nápady. Rozhodoval jsem se mezi 3 a 4 hvězdami. Za celkovou neamerickost, dobré nápady a taky za kvalitu v poměru k nízkonákladovému zpracování se přikláním ke 4. Pro fanoušky žánru každopádně doporučuji. ()

beso74

Čím menej divák čaká, tým viac dostane. Doslova na kolene zošitý snímok od protinožcov, natáčaný po víkendoch, má potenciál osloviť všetkých tých (a nielen tých), ktorým sa ešte zombie žáner úplne nezhnusil, ale už k tomu majú ešte o niečo bližšie, ako hociktorý minister k ďalšej tučnej obálke za spravodlivo rozhodnutý tender. Hlavné postavy až prekvapujúco živo vykreslené, rozprávanie rozkúskované niekoľkými flashbackmi, čo mu však vôbec neuberá na atraktivite a svižný dej, ktorý síce cituje od Asha z Evil Dead až po Mad Maxa či Resident Evil. Navyše, pozorný divák sa môže dozvedieť niečo nové o živote, že zombie apokalypsa nie je to najhoršie, čo ho môže stretnúť. Film je parádnou kombináciou akcie, napätia a humoru, namiešanou tak šikovne, ako som to už dávno v nejakom bečkovom filme nevidel. Už teraz sa teším na ďalší výlet do Wyrmwoodu, ktorý na seba rozhodne nenechá dlho čakať. Dúfam, že im okrem peňazí, ktorých sa tvorcom určite podarí zohnať oveľa viac ako na jednotku, ostalo aj dostatok tvorivej invencie, ktorou by potvrdili, že to nebol len výstrel z motyky... ()

El Patron

Vesměs jedna z nejlepších zombiáren, ale taky dost neutrální k humoru a rozšířenější akci. Postavy nic moc, až na paní..no..tu sestru toho.. jak se jmenoval..no prostě ta jak umí ovládat zombíky. ()

Knor

Po dlouhý době jsem narazil na zombíky a jsem nadšenej. Pořádnej béčkovej nátěr se spoustou nápadů, krve, akce, a především černýho humoru. Já se královsky bavil, nuda to není ani na chvíli. ()

GameboyNES

po dlouhé době svěží zombárna. Brutální černočerný humor, šílený nápady( zombíci jako pohonná hmota pro auta :D atd. Bez ostychu plný počet bludišťáků. 100% ()

Fungore

První polovina dokáže náramně pobavit i přesto, že zombie filmů je fakt ranec. Potom film začíná trošku nudit, ale i přesto se rozhodně jedná o nadprůměrnou krvavou jízdu. Přišlo mi to jako spojení Evil Dead, Šíleného Maxe a Úsvítu mrtvých. 75%. ()

intro

Kombinace filmů Šílený Max, REC a Zombieland. Tomu říkám vražedná směsice :) Na plný počet to sice není, ale krásných 70% si Wyrmwood určitě zaslouží. ()

Romeroo

Svižný film s prvky komedie, které někdy až moc zbytečně škodí. Akční scénky natočeny celkem slušně. Postava "doktora" a jeho léčení patří k nejlepším částem filmu. Omezit na minimum vtipné prvky a přidat na atmosféře, mohl tu být další skvělý zombie film s celkem svěžím nápadem. ()

Mamlas

Zombie tady, zombie tam, zombie kam se podívám. Po čtyřistapadesátésedmé a zase stejně, jen trošku jinak. K horšímu. ()

Pitryx

Škoda toho digitálu no. Krvák to docela je, i v laboratoři je to zajímavé. Dějově jde o klasiku, nic nového. V rolích zaujal jen Leon Burchill. Prostě jde o stokrát omletou vykrádačku zombie filmů, ale musím uznat, že tahle má opravdu říz. Všechna čest maskérům a trikařům. *** a půl ()

adamix

Zombie subžánru to nijak nepomohlo a približne od druhej tretiny to začne byť otravne sebazosmiešňujúce a film stratí kvalitu lacnotou v akčných scénach. O žiadneho nástupcu MAD MAXA sa nejedná. ()

Facerr

I přes evidentně nízký rozpočet bych rád ocenil výborný masky, stylový efekty a hlavně inovativní přístup k celýmu žánru. Zombíci, který prděj z pusy se prostě hned tak neviděj. Milovníci krvavých scén si tady užijou jakbysmet. Bohužel "humornej" přídech jim trochu ubírá na koulích. Příběh se sice nerozjel tam, kam jsem si přál, ale i tak velká spokojenost. Jen víc takových. ()

silak_xup

Tohle je nářez, sledovat od začátku pár týpků, který nějakým zázrakem přežili ,,něco´´, co z většiny lidí na zemi udělalo krvelačný zombíky. Film jsem ani náhodou nebral vážně, nevim, jestli to byl účel toho filmu, že se má brát jako hovadina, ale královsky jsem se bavil. Směs ,,vážnejch´´ záběrů, kde nějakej Barry musí zabít svou dceru a manželku aby ho nesežrali se záběry, který vymýšleli zákonitě pod vlivem LSD, heroinu a opiátů (týpek ,,vědec´´ v pojízdný laboratoři ve žlutym skafandru - wtf?... Nebo ta připravenost Barryho když mu dcera přijde oznámit že je ,,někdo´´ v domě a frajer prostě zaleze do špajzu kde má zombie kill packet). No, velký překvapení a totální blbost, která je ale dokonale natočená a hlavně zábavná. ()

prochyn

Do píči, snad i tento žánr by mohl mít nějaký smysl. Pobavit? Tady těžko. Jak bych definoval tento film? Akční/Horor/Zívačka! ()

Mograine

Tomuhle snímku říkám zombie film. Ne ta ubohá sračkárna z dílny pana Snydera Úsvit mrtvých. Jedná se sice o zombie snímek, ale zde jsou zombie tak trochu jinak. POZOR SPOILER! : Zombie, které vydechují hořlavý plyn, ve světě kde ani nejtěžší izotop plutonia neudělá ani jiskru, je naprosto suprové. A ještě k tomu hořlavá krev. No nádhera. KONEC SPOILERU! Navíc se mi líbí, ta skupina lidí : Aboridžinský klon Luize Guzmána, agresivní mechanik po vzoru Joshe Duchamlela, extrémně seksy super zombie holka a děda se zvráceným smyslem pro humor. No grůpa ja sviňa. Celkově na mě snímek velmi povzbudil a velmi se mi líbí, že je snímek ORIGINÁLNÍ. Ave zombie. ()

srolyma

Poměrně slušný zombie akčňáček s několika inovacemi (auto na zombie pohon, telepatické ovládání zombíků), ale jinak nic co by nebylo už mnohokrát spatřeno. Ve filmu, samozřejmě. ()