Norma dojede do Portlandu, kde si koupí nové šaty a auto. Skončí u psychologa Finnigana, kterému do detailu vypráví o svých problémech s Normanem. Mladík, zničený matčiným odchodem, začne před Dylanem přebírat její osobnost. Šerif Romero je postřelen a musí se jednou provždy vypořádat se svým možným nástupcem. Norma ráno vystřízliví ze svého útěku a vrací se do motelu připravená přijmout kajícného Caleba. (Česká televize)

Trevor

Norma odíde do Portlandu, kde ako zmyslov zbavená začne nakupovať a bare do seba nalieva poháriky a nechá sa zbaliť prvým chlapom, ktorý ju osloví. Norman je z jej odchodu zúfalý a tak sa Emma ponúkne, že Dylanovi pomôže a ostane na noc u Batesových. Šrifa Romera postrelia Parisoví ľudia. Dylan naznačí Calebovi, aby odišiel, kedže Norma odišla z domu a nevyzerá to, že by sa chcela zmieriť. Romera v nemocnici navštívi Parisov kandidát na šerifa, Romero ho na parkovisku zastrelí. Opitá Norma skončí v posteli s psychológom Finniganom. Norman sa v noci oblečie do matkiných šiat a so zmäteným Dylanom hovorí, ako keby bol Normou. Norma po vytriezvení príde domov, naloží oboch synov a vyberie sa na farmu, kde Calebovi odpustí. Dylan je z toho nadšený, Norman už menej. Prvýkrát epizóda v tomto seriáli pomocou času navodzuje pocit tiesne a tvorcom to celkom vyšlo.Pasáž v ktorej Freddie Highmore vystupuje ako Norma je vynikajúca a pripomenula mi skvelý herecký výkon z filmu Rozpoltený. Tretia séria rozhodne nenudí. ()