Mosazná konvice

Komedie o chudém manželském páru, který najde kouzelnou konvičku. Ta jim poskytne peníze pokaždé, když sobě (nebo někomu jinému) v její blízkosti ublíží. John a Alice se ale musejí rozhodnout, kam až jsou při plnění svých snů ochotni zajít. John a Alice, dvacátníci z malého amerického městečka, tvoří zamilovaný manželský pár, který je ale úplně švorc. Alice, jíž odjakživa všichni předpovídali "zaručený úspěch", musí nyní šetřit každou korunu, zatímco si většina jejích přátel užívá života v hojnosti. A její muž John, neurotik se spoustou fobií, prostě jen chce zaplatit účty. Jednoho dne manželé náhodou navštíví starožitnictví poblíž silnice, kde Alici okamžitě uchvátí záhadná mosazná konvička. Záhy zjistí, že to není jen tak ledajaký kousek a že díky ní možná konečně najdou způsob, jak vyřešit svou finanční situaci jednou provždy... Magická komedie Mosazná konvice nám připomíná, že máme být opatrní na to, co si přejeme. (Cinemax)

milancecil

281. Dvě karikatury lidských bytostí, mladí manželé John a Alice, takoví ti typičtí představitelé společenské vrstvy, která prostě nikdy nedosáhne na ten uctívaný blahobyt, stále tak neodbytně zdůrazňovaný, všemožně vyzdvihovaný a okázale vystavovaný jako jediná možná životní forma těch úspěšných, silných, schopných, s neochabující pílí a tedy i nezadatelným právem na štěstí, ale oni přece chtějí být také šťastní, ale co nejvíce spolu, těšit se, milovat se, radovat se, což je přece naprosto lidské, přirozené, ale bohužel není nijak zpeněžitelnou hodnotou pro vlastní existenční zajištění, až jednou mizérii každodenního přežívání vše změní ďábelsky kouzelná mosazná čajová konvička, zdroj nekončícího přívalu peněz, ale jen výměnou za nejrůznější způsoby utrpení, ne prací, jen skrze prožitou bolest se dostávají k dalším a dalším předmětům, po kterých tak toužili, kdo by tak rád s nimi okamžitě měnil? Je opravdu těžké odolat takovému mocnému pokušení a právě na to všudypřítomné zlo vždy sází, skvělé, vtipně promyšlené dílo, které výborně postihuje právě tu naši nejslabší lidskou stránku povahy a její snadnou zranitelnost, je těžké se upnout k víře v sebe, být nezávislý a tedy i zlem neovladatelný, bravo!!! ()

Arkanoid

Odľahčený The Box pre masy. Zhodnotíte podľa toho, ako veľmi máte radi hercov hrajúcich ústrednú dvojicu, happyendy a komerciu. ()

dopita

Sice realizačně průměrnej film, ale zase o to sympatičtější. Vyčítat by se filmu dalo leccos (málo humoru, nelogičnosti v ději...) ale já se bavil, a to nejen proto, že mám tyhle americký nezávislárny rád. Filmu z herců jednoznačně vévodí Juno Temple, ostatní jen paběrkujou. ()

peetriss

Sympatická pohádka s ponaučením, že lakota, který chce víc a víc, brzy dostane od života ránu do čumáku. The Brass Teapot je poutavá, svým způsobem originální a náležitě ujetá nejprve komedie, pak drama a nakonec i skoro thriller s dobrým koncem. Netvrdím, že je se jedná o mistrovské dílo, slabé sekvence by se našly, ale nenudilo mě to, rychle to uběhlo, dokonce jsem se i občas zasmál... A abych nezapomněl - Juno Temple je kočka! ()

Gumrice

Skvělý námět, skvělí herci, výborná hudba a fantazie - to dělá film nadprůměrným. Hodně jsem nasmála a na hlavní herce se dobře dívá. Lidi pro prachy udělají fakt všechno. ()

Hepy13

Skvělá komedie, s neméně originálním nápadem, a dobrým výběrem herců. Juno Temple byla v tomhle filmu dost sexy, a ten její zadeček ouuu :-). Vyznavači BDSM praktik by si asi vydělali pěknej balík s touhle konvicí. Pobavenej, spokojenej akorát né bohatej....jsem byl na konci. ()

Hapretor

Příjemně zabavilo. Nebylo to tupé a bylo to dobře zahrané. Jen málokdy jsou mi tak mladí herci ve filmu tak sympatičtí jako tady. Juno Temple je holka krev a mlíko. U mě dobrý. ()

BOURQUE

O kvalitách scenáru hovoriť (respektíve písať) nebudem – „another“ verzia na „zázračnú lampu“, ale teraz je bez džina a je to kanvica na čaj. Na druhej strane však musím uznať, že týmto snímkom som sa celkom dobre dorelaxoval. Keď by som mal vyzdvihnúť etické ponaučenie, ktoré, plynie z filmu, tak by som spomenul hlavne to, že peniaze a hlavne honba za nimi nedokážu priniesť vytúženú „ozajstnú“ radosť. (To už dávno vieme, ale pripomenutie nikdy nezaškodí ;) ). Celkom sa mi páčil hra dvojici J. Tempe a M. Angarano. J. Tempe je stále prekrásna a tie oči... Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

animario

Naivně přímočarým a mysteriózním námětem evokuje Mosazná konvice light komedie z 90.let (být staršího data a hrát v ní Bill Murray, jsem nadšenej). Víc by se mi líbila čistě komediální poloha/nebo ještě drsnější satira. Tohle je někde na půli cesty k obojímu. 2,75* ()

Nocturno culto

Na tenhle snímek jsem měl od přátel bezvadné reference, prý že se budu válet smíchy .. no ...Asi jsem to pojal z trošku jiného pohledu, protože mi to přišlo spíše jako film o tom, kam jsou lidé schopní dojít, co se týče fyzické i psychické bolesti, kvůli možnosti získávat peníze a zlepšovat si tím kvalitu života ..Námět to je perfektní ale zpracování je trošku chatrné, ti dva židovští bratři tam jsou úplně zbyteční, naprosto .. Potyčky s Arniem jsou už trošku koukatelnější, nicméně v závěru, který byl lehce předvídatelný, jsem se už trošku nudil .. 60% ()

markotter

Začíná to jako stupidní americká romantická komedie a končí to jako stupidní americká romantická komedie. Je to ale vyplněno docela zajímavým příběhem, který kdyby dostal do ruky lepší režisér nebo scénárista nebo obojí, tak to mohl být nadprůměrný film. Ale to se nestalo, tak je to jen takový slabší průměr. Hlavní hrdinka mi byla neskutečně nesympatická. ()

Veronica27

Prvně především musím ocenit skvělý nápad s konvičkou.Při představě, že svou druhou polovičku vyfackuju, nakopu do rozkroku, ztrestám páskem a přitom vydělám nějaké ty peníze, je docela vtipná a docela zajímavá představa vydělávaní peněz.Spálím se žehličkou, bouchnu se do hlavy, ale mosazná konvička mi za to zacinká penízkama. Samozřejmě i v tomhle je háček, chamtivost se stupňuje a požadavky konvičky taky.Kam až jsme schopni zajít ? Myslím, že všude.PS - Kdyby jste se konvičky někdo chtěli zbavit, ráda se toho ujmu. ()

sWONDER

Trailer ma zaujal a film nesklamal, práve naopak. Nadmieru prijemné "pokoukáničko". Kto by nechcel takýto čajníček. Veľmi by ma zaujímalo, kam by som bol ochotný až, zájsť JA. Ústredná dvojica v tom ma jasno, aj keď...Hlavný hrdinovia celkom sympatáci , Židovský bratia dosť vtipný. Typicky klišé zaver mi nejako nevadil, ale keby bola tato "čierna komédia "viac čierna, išlo by moje hodnotenie prudko nahor. Tých 65% môže byt ()

smajliss

Takový zvláštní scénář, který neměl šanci stát se hitem a záleželo pouze na množství dramatu a vtipu. Juno Temple to všechno vzala na sebe a největší zásluhu na dobrém hodnocení má právě ona. K tomu se tam párkrát mihne Alexis Bledel, která je snad ještě úžasnější a škoda, že nedostala více prostoru. Jsem zvědav, jestli režisér Ramaa Mosley natočí ještě něco dalšího, protože talent určitě má. ()

liberita

Fajn komédia s prvkami napätia je variáciou na príbeh o Aladinovej lampe, tu jej úlohu preberá kanvica, ktorá keď vycíti bolesť, chrlí doláre. Juno Temple je vážne talent, Angarano za ňou ďaleko zaostáva, ale ako pár fungujú. Škoda viacerých nelogickostí, občas príliš divného scenára a chcelo by to temnejší záver, tento sa totiž vytratil do neurčita. Keby sa vychytali tieto muchy, mohol by Brass Teapot byť vážne kultovkou, takto je to len jednorázová záležitosť. ()