Voják

The Soldier

Codename: The Soldier

Akční

USA, 1982, 96 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,328,816Tržby Celosvetovo $-(14.3.2010)

Je to už dlouho co jsem to viděl, ale tenkrát se mi to docela líbilo. Byla tu slušná akce (obzvlášť na těch lyžích), ale narozdíl od drtivé většiny akčních filmů měla obrácenou gradaci - největší akční scéna byla na začátku a pak to šlo dolů a ve finále se už prakticky nic nestalo. Ken Wahl si VOJÁKEM a předchozím SOUBOJEM O POKLAD YANKEE ZEPHYRU slibně našlápl ke kariéře béčkové akční hvězdy 80. let, ale nakonec z toho kdovíproč nic nebylo.(8.1.2006)

Viděl sem to kdysi v noci na Nově, vydržel sem na to, neb bylo halasně inzerováno, že ve filmu hraje Klaus Kinski a to nemalou roli, protože byl uváděn hned na druhém místě, stejně jako tady. Jenže Klaus pouze přistoupí k Wahlovi u lanovky, prohodí s ním pár vět a od té doby se už ve filmu neukáže. Jinak naivní průměr.(2.7.2006)

Z dnešního pohledu už je Voják jen naivní pozůstatek studené války, každopádně mu nelze upřít svižné tempo i solidní akční sekvence. Především akce na sjezdovce se člověku vryje do paměti. Málomluvný hrdina Kena Wahla je sympa'ták a divák tu zahlédne i pár známých herců z předchozího Glickenhausova Exterminátora. Jen škoda toho rutinního scénáře.(26.12.2014)

V období studené války drží skupina neznámých teroristů lidstvo v šachu. Hrozí tím, že polovina světových zásob ropy vyletí do vzduchu pokud se Izrael nestáhne z okupovaného území. CIA posílá svého nejlepšího agenta s krycím jménem Voják, aby zjistil, zda se v téhle akci neangažují Rusové. Jeho dalším úkolem je teroristické akci zabránit. O tom, že je Voják na tuto akci nasazen, ví jen generál CIA ve Washingtonu, který je zavražděn. Proto se v Západním Berlíně stává Voják sám podezřelým, protože nemůže své pověření dokázat. Uniká na izraelský konzulát, kde se seznámí s krásnou agentkou Susan Goodmanovou a společně připraví smělý plán na záchranu lidstva.(3.11.2010)

Poněkud přiblý filmový thriller, ve kterém se ruští agenti pokoušejí donutit teroristy ke krádeži plutonia. Nic moc.(12.2.2003)