Dcera Norky a německého okupačního vojáka Katrine vyrůstala v Německu a nyní žije v Norsku. Její spokojený rodinný život však zasáhne nečekaná rána v podobě předvolání svědčit o vlastní minulosti "válečného dítěte", což mladá žena odmítá... Katrine je mladá žena, která vyrůstala ve východoněmeckém sirotčinci, kam ji nacisté zavlekli poté, co jí odtrhli od její norské matky. O několik let později se však dívce podařilo z východního Německa utéct. Vydala se po stopách své pravé matky a nyní, v roce 1990, žije spokojeně se svou rozrůstající se rodinou v Norsku. Když ale jednoho dne zavolá mladý právník, který vyšetřuje nacistické zločiny spáchané na "válečných dětech" ve východním Německu a chce ji za každou cenu zapojit do procesu odškodnění od znovusjednoceného Německého státu, Katrine je nucena stanout tváří v tvář své utajované minulosti. Prozrazené tajemství by totiž mohlo zničit její šťastný život, který si v Norsku vybudovala. (HBO Europe)

kolodej1

film na celkem zajímavé téma, na můj vkus se ovšem příběh příliš dlouho rozjížděl, takže první polovina filmu mě poměrně nudila. S přibývajícími minutami to ale dostalo spád a finále už bylo velmi zajímavé. 70% ()

rigby

Na první pohled trochu zmatený příběh, chtělo to ponořit se více do něj, soustředit se a rozklíčovat spletitou dějovou linii. Pak se náhle vše projasnilo. Nicméně stále se nejednalo o nic hvězdně natočeného, i když své kvality tento film jistě má a slibuje inteligentní podívanou a příjemný filmový zážitek s neobvyklým tématem. ()

NusratFAK

To jsem tedy kukal jukal, s otevřenými ústy a nedýchaje. Napínavý film s tak hlubokou pointou tu již dlouho nebyl. Němci umí udělat kvalitní film, když chtějí! Stačí se trošku prohrabat krutou minulostí a námět se najde snadno. Škoda, že nakonec nebyl tento nemálo zdařený snímek nakonec ani nominovaný na Oscara. ()

Rajca

Zaujímavá téma. Výborná gradácia filmu. Ako sa hovorí, božie mlyny melú pomaly, ale isto a život v lži sa nedá žiť večne. ()

dati

videné na h.b.o. 02/08/2015.. zvláštny, ale dobrý film.. hlavná hrdinka bola na strane zla, ale postupne sa z nej stala zodpovedná dcéra, manželka a matka.. byť sirotou vyrastajúcou v d.d.r. je hrôzostrašná predstava.. prispeli k tomu aj nezmyselné benešove dekréty a neschopnosť našich politikov riešiť ich odvolanie či zrušenie.. ()