Ain't Them Bodies Saints

(festivalový název)
  • USA Ain't Them Bodies Saints (více)

Po nepovedené přestřelce v odlehlé chatrči je Bob Muldoon (Casey Affleck) zatčen a odvlečen přes celý Texas od své těhotné manželky (Rooney Mara). Z vězení se mu podaří po čase utéct a vydává se zpět přes nehostinnou texaskou krajinu, aby se poprvé setkal se svou dcerou. (Pria)

kiros179

Dvojice Mara & Afflect jsou bezesporu výborní herci, problém je trochu v tom, že Mara (pokud do toho nepočítáte lenošení s její dcerkou) nemá v podstatě celý film co hrát, šťastlivec Casey měl alespoň posledních 20 minut. Jinak, prvních +/- hodina je úplně klasická červená knihovna ve stopáži 20 minut, převlečená do rádoby Malicka (což je stejně jako srovnávat Sin City s Laurelem a Hardym - vždyť je to obojí černobílé!) s tak trojnásobnou délkou. /SPOILERY/ Tzn. plné klasických klišé - matka: ze začátku špatná holka, mávnutím kouzelného proutku (rozuměj porodem) měnící se v jeptišku a nejlepší mámu v okrese, zabásnutej otec: ten pro změnu udělá všechno pro svojí rodinu (uteče, poslušně posečká a aby se to nepletlo tak i zemře v náručí své milé v pravou chvíli), dobrý starý samaritán od vedle starající se o matku a dítě atd...Naštěstí poslední část filmu tuto konstrukci částečně bourá, jinak by to bylo už totálně o ničem. Doufám, že herci jako Mara a Affleck si nezvyknout mrhat svým časem a talentem na takovéto kousky. Buď sem jsem strašnej cinik, nebo to možná bude těch cca 50 octomilek co jsem musel během filmu honit (moje bílé zdi se pomalu mění na pěknej maskáč) , ale já v tom nic lepšího prostě nevidím.45% ()

miki68cz

Super atmosférickej film ze zlatých sedmdesátých. Neskutečná muzika plná emocí, perfektní Casey Affleck, skvělá Rooney Mara. Povedlo se, doporučuji, syrový redneck múví ()

gicous

Není to poprvé, kdy herecká klika Afflecků poškozuje svým nevěrohodným herectvím ambiciozní a jinak dobře natočený film. Naposledy se to podařilo Benovi s Mallickovým eposem o lásce To The Wonder. Jeho bratr Casey úspěšně přejímá štafetu a pokračuje dále v destrukční práci svého rodu. Ain´t Them Bodies Saints není špatný film. Je pěkně nasnímaný, dobře zahraný dvojicí Mara-Foster a vhodně doplněný tklivou a melancholickou hudbou. Bohužel příběh mi nenabídnul žádné emotivnější momenty, které by mně vtáhly do jinak velice pomalého děje, jenž se zřejmě záměrně vyhýbá romantické linii v ději, stejně tak jako thrillerovým motivům. Když si k tomu připočtete koženého Afflecka v roli uprchlého trestance, který o svých tužbách a snech pouze strojeně mluví, aniž by je opravdu cítil, nezbývá toho příliš, čím by se tento snímek zapsal do srdcí diváků. 6/10 ()

Zed70

Pytel nudy v krásném balení co se tváří jako jako něco extra. Hezky to napsal Psema. Dvě hvězdy za vizuální stránku. Jediné co mě zaujalo byla delegace k filmu v Thermalu. Jeden plešatý s vousy na bradě a tvářích jako ZZ TOP, druhý bez vousů, zato s vlasy jako zasloužilý rocker a ten třetí plešatý s knírem. Kdyby dali všichni hlavy dohromady, vypadali by jak houmlesák. ()

Vimrak158

ATBS (ve zkratce) je dojemný příběh o dvojici zločinců, kteří jsou jednoho dne dopadeni, což způsobí jejich rozdělení na delší dobu, kdy si každý k sobě musí najít určitou cestu. Celý film je pojat ve velmi smutném, chvílemi až depresivním duchu, takže kolikrát budeme muset mít vyloženě náladu vydržet koukat na to až do konce. Ale ve výsledku si myslím, že to za to určitě stojí, jelikož je film opravdu zajímavým stylem natočen, herci odvádějí vynikající výkon a emoce se dají z filmu ždímat. Já návštěvy kina na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech určitě nelituji. ()

Cannonball

Ako keby to prišlo od Malicka, asi preto ma to aj dostalo. Pekné obrazy, pomalé scény a melancholická hudba. Príjemní herci, snaživý režisér a dobrý kameraman. Malo to slabé časti ale vcelku slušný počin. 70% ()

CrazymanM

Nemohu říct,že to bylo špatné,ale nějak mě to neoslovilo.Dobrý námět,ale hrozně složitě podáno,zdlouhavě,prostě průměr! ()

Mainer

Obrazově a hudebně přenádherné, ovšem co přebývá na tom a na hereckých výkonech, velice žalostně chybí na scénáři a prožitku... 3* ()

paradoxman

O čem to vlastně bylo? O lásce? O naivitě mládí? Mělo mě to dojmout? Odstrašit? Naladit na.... průměr asi. Dobré herecké výkony, zajímavé texaské scenérie, realistické přestřelky, ale taky neznámé poselství příběhu o jednom (ne)milostném trojúhelníku. ()

Meleth

Mě tedy, bohužel, právě nejvíc vadily ty "uchvacující vizuální kvality", které mi hodně zkazily celkový dojem z filmu. Nemám nic proti záběrům rozbřesku či stmívání, ale aby se víc než 75% děje odehrávalo za tmy či velmi chabého světla lamp... Já si tu snahu o vizuální hru na světlo/stín představuju trošku jinak. ()

Gregor_Samsa

Velké plátno by tomu slušelo víc než přítmí obýváku, ale je to krásný příběh. Chce to moc nečekat a nechat plynout... je v tom melancholie a sentiment, věci pomalu směřují k jedinému možnému konci, banjo a country hraje večerní tóny a já jsem rád, že mi tenhle elegický biják neprotekl mezi prsty, že jsem si ho tenkrát, když jsem o něm četl ve Full Moonu, stáhl; krásná lyrická věc pro ty, co v sobě ještě dokážou najít kus srdce. [90%; 2017-11-05 Home sweet home] ()

rakosabasta

Western asi. Hezká holka, hezké dítě. Pár padouchů. Namotivovaný hlavní (anti)protagonista. Nezní to nijak nově. Nepůsobí to nově. Koukat se na to ale dá. Stačí to? (V úctě k předchozím komentářům, zas tak pomalé tempo to nemá, film jsme viděli v Malém sále, v půl desáté večer jako poslední, pátý film toho dne a bez klimbání...). ()

Svadbos

Film má akúsi atmosféru, dokážeme aj oceniť umeleckú kameru Bradforda Younga, ale príbeh a hlavné postavy sebavedomo smerujú ku predom známemu koncu. Názov filmu je podľa režiséra Loweryho odvodený od jeho matných spomienok na slová jednej z folkových piesní. ()

vyhnalek

Můj poslední film na karlovarském festivalu, kdy už jsem byl pořádně unavený a držel oči otevřené jen díky kole a kávě. Naštěstí při tomto filmu jsem povzbuzovací prostředky nepotřeboval, protože jako jeden z mála festivalových filmů si umí udržet stálé tempo. vypráví obrazem, nezatěžuje množství zbytečných scén bez děje. Rooney Mara opět potvrzuje, že je herečka, která není jen Lisbeth Salanderovou, ale dokáže zahrát i jiné herecké polohy a stále je se na co dívat. ()

Googooplexer

Chcel som dať len jednu hviezdu, ale neznášam Caseyho Afflecka, tak som frcol dve, nech som akože trochu objektívny. Ten idiot ma neuveriteľne serie svojím prejavom, zaspatou mluvou, pohybmi a tvárovými reakciami nadobro zhúleného slimáka. Je to rekordman dementálnej zastavenosti. Všetko "hrá" úplne rovnako a tento film nevynímajúc. Bohužiaľ sa do toho dokonale hodil, pasuje tam jak hovno do misy. Celý film je rovnaký ako on, zastavený, spomalený, prilepený, normálny režisér by to celé zhrnul v 6 minútovom klipe k nejakého coutry speváka a ešte aj to by bolo dlhé. Každá jedna scéna, každý jeden dialóg a dokonca aj každý výstrel boli pre mňa nesmierne otravné a stupídne. Nechápem ako sa to vôbec môže porovnávať s (mojim obľúbeným) T. Malickom, ktorý kedyi vedel zmeniť tempo a napätie, že človek prestal dýchať. ()

Road.Man

Pomalé, nezaujímavé, nudné, strašne sa vlečúci film bez niečoho, čo by ma udržalo pozerať ho. Keď som druhý raz pri filme zaspal, tak som to vzdal. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka