Ain't Them Bodies Saints

(festivalový název)
  • USA Ain't Them Bodies Saints (více)

Po nepovedené přestřelce v odlehlé chatrči je Bob Muldoon (Casey Affleck) zatčen a odvlečen přes celý Texas od své těhotné manželky (Rooney Mara). Z vězení se mu podaří po čase utéct a vydává se zpět přes nehostinnou texaskou krajinu, aby se poprvé setkal se svou dcerou. (Pria)

=woody=

Zduř! :-) Takhle jsme se naposledy zdravili na základce - kde jsou ty časy.. I na základce bych asi rozluštil tenhle film stejně, jako jej čtu nyní.. Ať hledám sebelíp, nenacházím žádný druhý plán, skrytý význam, hlubší pointu, ani nemohu říci, že děj byl tak jednoduchý a přímočarý, až byl geniální a všeříkající.. Nic za tím nevidím..protože tam asi nic není.. :-( Když vás film ze začátku vyzve k pozornosti a ke konci už máte jasno, že není na co číhat, je to jako byste dali dítěti rozbitou hračku - po chvíli jí odkládám a beru další - snad bude fungovat a já se opět budu mít filmově.. Woo. ()

kajda.l

Minimalistická laskomina. Obrazově a hudebně neobyčejně chutná ve které si navíc lehce anorektická Můra hlasitě říká o nominaci (Oscar) a já věřím, že padne. Po dokonalé Starlet druhý vynikající nezávislý zářez letoška. Přesně takhle chci aby vypadal Americký nezávislý film. Silné čtyři. ()

JASON_X

Nebýt faktu, že v tomhle filmu hraje jednu z hlavních rolí Rooney Mara, na jejíž filmografiii občas mrknu, asi by mě Ain't Them Bodies Saints minulo ještě něco déle, možná dokonce nadobro. A to by byla škoda, protože se mi tenhle syrově poetický, meditativně pomalý a krásně obyčejný texaský novodobý western moc líbil. A navíc k němu hraje nádherná hudba. Uživatel Isherwood v souvislosti s ním zmínil knihy Cormaca McCarthyho. Jestli je máte taky rádi, možná se v průběhu filmu tak jako já několikrát udiveně zeptáte: "Cože? Tohle že NENÍ Cormac McCarthy??" Kdybych nevěděl, vsadil bych boty že je. ()

Morholt

Až mě kolikrát zamrzelo, že se děj neodehrával v klasickém prostředí Divokého západu, ačkoliv ten westernový nádech byl všeprostupující. Příběh nebyl žádnou novotou, ale ta kombinace příjemného melancholického vyprávění, krásných atmosférických obrazů a výborných herců posunula film do vyššího levelu. 75% ()

Kamca_

Hodně mě to překvapilo. Už jsem úplně zapomněla, že tento film mám na disku a dneska na něj konečně došlo. Herecký výkony byly výborný a ta hudba ještě lepší. Film byl hodně napínavý, že jsem ho prožívala každou vteřinu napjatě až do konce. Na snímku se mi hodně líbil nepředvídatelný děj. 85%. ()

maseer2

sympatické malé drama s podmanivým soundtrackem a hodně specifickou atmosférou, na kterou musíte mít náladu.. nevšední zážitek a malinko slabší 4* ()

JohnCZ

Herecky a vizuálně moc dobře odvedená práce. Film u mě selhává v tom, že mě snímky z amerického "western-like" prdelákova moc nebaví, obzvlášť když jsou postaveny na tak jednoduchém ději. ()

maddy

Príbeh Cormaca McCarthyho (No Country for Old Men) natočený režisérkou rukou Terrenca Malicka v Texase 70. rokov. Jednoduchá, pomerne priamočiara, ale o to emotívnejšia love story jemne zmiešaná s kriminálnou drámou. Pomalé tempo; úchvatný vizuál, ktorý si vystačí len s prekrásnymi zábermi prírody zaliatej slnkom; famózny hudobný sláčikový doprovod dokresľujúci pocit melanchólie; prvotriedni ústrední herci: čoraz výraznejší Casey Affleck, vynikajúca Rooney Mara (o nej budeme v budúcnosti ešte veľa počuť!), výborný Ben Foster s pomerne zanedbaným výzorom, vsádzajúci na utlmené, nesilené herectvo. To všetko dopomáha k priam hypnotickej atmosfére. Minimálne celú prvú hodinu som bol priam ponorený do diania a film ma usvedčil v tom, že v jednoduchosti je jeho krása, ktorá ho robí výnimočným. Bohužiaľ, vytriezvenie z atmosféry nastáva v prípade, keď ani po hodine neponúkne žiadnu esenciu navyše. Zvolenou výstavbou deja totiž neponúka žiaden „climax“ moment, takže mu v druhej polovici (resp. v záverečných 30. minútach) chýba ťah na bránku, vďaka ktorému by príbeh pôsobil osudovejšie a vyplavil na povrch silné emócie. Chcel som dať tú štvrtú hviezdu, veľmi chcel ... avšak nemôžem. Ako celok totiž film v závere nefunguje, čo zamrzí o to viac, že potenciál tam bol neskutočný. V jednotlivostiach je však výborný. Režisér David Lowery je rozhodne talent, takže verím, že sa v budúcnosti ešte prevedie. CELKOVO: 3,5* ()

Davson

Příběh jak od McCarthyho a obrazy jak od Malicka, americký nezávislý film jako ve své zlaté éře 70. let. Spoustu lidí to asi bude nudit, protože příběh je přímočarý, ale pokud se člověk naladí na tu správnou vlnu, tak bude unešen. Lowery to vede s přehledem, skvěle napsané, nasnímané i zahrané. Casey Affleck se pro tenhle typ rolí asi narodil, Rooney Mara potvrzuje, že je vycházející hvězda, a Ben Foster zvládl svou obtížnou roli bez zaváhání. ()

Popluh

Jemně a nenásilně plynoucí film, který si pohrává s jižanskými i westernovými archetypy. Lowery zpočátku vypráví hlavně v náznacích a velmi pozvolna, někde za půlkou pak film podobným tempem pomalu ale jistě začne mířit ke svému nevyhnutelnému vyústění. Žádné rozmáchlé herectví ani vyprávění neočekávejte, ale možná i v tom je přednost jinak zdánlivě nenápadného, ale vnitřně soudržného a silného filmu. ()

kaylin

Keitha Carradina bych mohl jenom poslouchat, protože ten chlap má naprosto skvělý hlas. Na druhou stranu by to chtělo, abych ho mohl poslouchat v něčem, co stojí za to. Snímek "Ain't Them Bodies Saints" si hraje na umělecký, jak už bylo několikrát řečeno, jde ve stopách Malicka, a jede si svou jednu rovinu, kde vlastně nejsou žádné zvraty. S prominutím, ale na tohle jim kašlu. Pokud se to někomu líbí, tak ať, ale pro mě jsou tohle jen prázdné snímky, které se za "uměleckost" snaží skrýt to, že o ničem nejsou. ()

Philcze

Vizuálně famózní, herecky jisté, výstavbou děje problematické. Lowery navnadí fantastickou atmosférou a strhujícím úvodem, ale v druhé půlce už mu schází větší tah na bránu. Co ten film zachránilo a dovedlo ho do správného konce, je Ben Foster. Ze začátku typický příklad doplňkové vedlejší postavy bez výrazného zásahu do hlavního děje, později však (i díky Fosterovým hereckým kvalitám) zdaleka nejlépe vykreslená postava. Aint Them Bodies Saints dlouhou dobu nikam nesměřuje a nic neznamená, ale teprve s úderem závěrečných titulků jsem si uvědomil, jak moc to na mě ve finále zapůsobilo. Bezpochyby nedokonalý, kontemplativní film, který je třeba vychutnávat malými doušky a nehltat jako texaský t-bone steak. Ve Varech to není úplně snadné. 80% (KVIFF 2013) ()

Dont

Snímek láká na kvalitní obsazení (Ben Foster, Rooney Mara, Casey Affleck), ale chtělo to víc zamakat na scénáři, aby měli všichni výše uvedení co hrát. Příběh nedrží pohromadě, pár skvělých momentů se vynoří z ničeho a po jejich odeznění film zase upadne do umělého spánku. Potenciál tady byl, ale kromě těchto několika povedených scének, dobře navozené bezútěšné atmosféry a hereckých tváří, kterým nebylo dopřáno ukázat naplno svůj talent, film nemá moc čím zabodovat. Na čtyři hvězdy mi to nestačilo. ()

Chrysopras

Největší zklamání mnou viděné filmové squadry ve Varech 2013. Tak vytříbená herecká ústřední trojice v tak banálním příběhu?! To je vlastně taky zločin... ( 48. KVIFF ) ()

Havaj8

Myslím si, že vim, jakej byl smysl filmu. Otázka, jestli se ještě někdy shledaj. K tomu to pomalý tempo prostě patřilo. Ale nebylo tam nic, čim by si mě to dokázalo získat. Zase tomu chyběl nějakej větší zvrat, kterej by tomu přidal grády, nějaký překážky, ale holt tohle bylo přímočarý až dokonce. Tyhle festivalový filmy se zaměřujou hlavně na vizuál, kterej mi tu stejně až tak dokonalej nepřišel. Takový filmy si sami najdou příznivce a nemělo by to bejt naopak. ()

Caym

To se takhle setkala otravná donekonečna se opakující hudba, voskový hlavní hrdina s prázdným výrazem v očích, hlavní hrdinka, co čte pořád dokola jednu dětskou knížku a řeší životní dilema, děda "hodný/zlý (zaškrtněte) mafián" a Loweryho nadšení pro Bonnie a Clydea a vznikl nepřesvědčivý film se spoustou narativních hlušin. Doufala jsem, že hlavního hrdinu odkrouhnou ti s křivýma zubama a že to udělají rychle. Ve zkratce: žužlání párátka v komorním, podpultovém a značně nezajímavém (ačkoliv rádoby jímavém) stylu. ()

apacka

Že hlavní protagonisté podali excelentní výkon a Lowery je novej Malick? Give me a break. Obecné nadšení z Rooney Mary upřímně nesdílím (možná kdyby si zase oholila obočí a vyčesala číro...) a Affleck hraje furt jeden a ten samej film. A tenhle je navíc dost hroznej. A není pomalej. Jenom blbej. Ale byly by z něj hezký polaroidy na nějakej hipsterskej tmblr. ()

dresi

Z hlediska příběhu celkem jednoduché, ale ten texaský zapadákov se špinavými bary je vykreslen dokonale. Jasná výhra formy nad obsahem, ale právě kvůli vizuální stránce a skvělé hudbě, se tomu těžko odolává. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka