poster

Bažanti

 • Česko

  Blázniví bažanti

 • Francie

  Les bidasses en folie

 • Československo

  Bažanti

Dobrodružný / Válečný / Komedie

Francie, 1971, 85 min

 • SOLOM.
  ****

  V pořadí druhý film skupiny Les Charlots patří mezi jejich nejznámější a zároveň i nejlepší. A to zcela oprávněně. Pětice mladíků to v žádném případě nebude mít opět jednoduché a přes počáteční patálie a stavbě svého provizorního „campu“ nastává čas, aby ukázali, že jsou i nadaní kapelníci – no ve skutečnosti jistě jsou, ale tady pobavili publikum především demolicí zařízení a hracích nástrojů. Právě první polovina mě bavila díky spoustě srandovních scén a situací mnohem víc, než následný povolávací rozkaz a trampoty v kasárnách. Ani ty nebyly špatné, ale mnohem víc jsem si chlapce v uniformě užil v následném pokračování (Bažanti jdou do boje). Je docela škoda, že jim Luis Rego dal následně vale (co se natáčení dalších filmů týče) a vydal se raději vlastní cestou (hereckou dráhu), ve skupině jim to ale šlapalo dál. I zde se objevila pohledná dívka – tentokrát Marion Game, takže se samozřejmě chlapcům budou opět zapalovat lýtka…70%(2.3.2018)

 • Wacoslav1
  **

  No když se z odstupem času podívám na úvodní film čtveřice (teda pardon tady je to pětice) Les Charlots, tak jsem se kdysi bavil víc. Dneska mi první díl přijde takovej vyloženě rozjezdovej. Občas tam nějakej solidní fór probleskne, ale žádná velká hitparáda to není. Ve své době určitě kult, ale já mám rozhodně oblíbenější snímky z touhle čtveřicí Tatarů která posere na co sáhne. Nejlepší scéna je popová soutěž a nejlepší joke auto propadlý v zemi. Jinak spíš podprůměr hvězdné chvilky měli teprve přijít.45%(3.1.2015)

 • Jara.Cimrman.jr
  ****

  "Seržante, odvedete je do skladu, kde dostanou všichni nové uniformy podle módy. Pěkně k tělu. A pak je zabásněte na čtyři dny." Byl jsem přitom, když pětice neschopných flákačů poprvé vtrhla do kin a zničila mě svým situačním humorem. Od té doby již mnoho vtípků lehce vyčpělo, ale nostalgie je potvora. Já mám zkrátka pořád rád rozpadající se auto, spaní na šikmé ploše, vstupní lékařskou prohlídku, týmovou jízdu na stavebních kolečkách a hlavně krásnou Creme. Já vím, musím si stoupnout do fronty za kompletní Les Charlots a snad i za seržanta Bellecka, ale kdo si počká a dosud úplně nedospěl, ten se třeba i pobaví.(23.9.2018)

 • Milivoj
  ****

  Někdo holt nikdy nedospěje. Jako nedospěli hrdinové této a dalších francouzských komedií s Les Charlots. A jako jsem zřejmě nedospěl já, když mi tyhle filmy i po letech přijdou stejně zábavné jako když mě na ně rodiče brali do kina coby škvrně. Opět jsem se smíchy popadal za břicho, a víc od tohoto žánru nepožaduji. Čtyři hvězdičky za klasiku mezi bláznivými komediemi a pátou dávám ze sentimentu...(6.5.2005)

 • mortak
  ***

  L´amitié et la liberté - optimistický začátek sedmdesátých let; mládí opojené Mai 68, před ním naděje, že konečně nastane ráj na zemi, že zmizí uniformy a války a zůstane jen svatá trojice hudba, volnost, láska...to vše z filmu dýchá. Ve stylu němé grotesky, všechny ty nápady by dnes živily celou sérii, není tu krkání, prdění, fekální vtípky, jen ta svoboda a radost z ní.(9.5.2010)

 • - Film sa natáčal v obciach Falaise a Cabourg vo Francúzsku. (dyfur)

 • - „Les Charlots“ znamená v přesném překladu „Karlíčci“. Charlot byla ve Francii i přezdívka mistra grotesky Charlese Chaplina, a tak se vzhledem k jejich stylu humoru nabízí asociace, avšak o prvnotní úmysl se nejednalo. (Puyi)