Kdo najde přítele, najde poklad

• Itálie Chi trova un amico, trova un tesoro (více)
Trailer

Jeden nevrlý kapitán, jeden černý pasažér a jeden tichomořský ostrov s pokladem. Takové jsou počty italské komedie s nerozlučnou dvojicí Bud SpencerTerence Hill... Tentokrát lítá podvodníček Allen (Terence Hill) v pořádném maléru. Na koníčkách už prosázel úplně všechno, a pokud místním gangsterům rychle nesplatí dluh, vyrazí z něj místo peněz duši. Naštěstí se mu v přístavu podaří ukrýt na lodi Charlieho O’Briena (Bud Spencer), který právě vyplouvá na cestu kolem světa a čeká ho tučná odměna, pokud se mu to podaří. Plány poklidné plavby ale Charliemu narušují podivné úkazy: jídlo mu mizí z talíře sotva se otočí a kompas se snad úplně zbláznil. Než se ovšem Charliemu podaří prokouknout, o co jeho černému pasažérovi jde, je už příliš pozdě. Moře je oba vyplaví na tichomořském ostrůvku, kde by se podle Allenova strýčka měl ukrývat poklad. Při jeho hledání narazí dvojice trosečníků na mírumilovný kmen místních, ale také na po zuby ozbrojeného japonského vojáka, pro kterého válka nikdy neskončila. Aby toho nebylo málo, na ostrově se krátce na to vylodí tlupa pirátů a dorazí i Allenovi staří známí... Bláznivou italskou komedii s oblíbenou dvojicí natočil a napsal Sergio Corbucci, přední tvůrce spaghetti westernů jako Django (1966) či Žoldnéř (1968), ale také autor snad nejznámější komedie se Spencerem a Hillem – Sudá a lichá (1978). Kdo najde přítele, najde poklad byl však posledním filmem, na kterém se podíleli všichni tři. Corbucci pak pokračoval v natáčení komedií s Paolem Villaggiem a nerozlučné duo si zahrálo ještě v několika úspěšných taškařicích pod režijní taktovkou Enza Barboniho. (Česká televize)

Trailer

Campbell

Další z dobrých filmů dvojice Spencer a Hill, proč "jenom" dobrý?? no tentokrát mám už pár připomínek, i když scéna na lodi byla výborná, a neměla chybu, i scény na ostrově byly fajn. Tak bohužel mě tam děsně vadily ti domorodci, hlavně ten válečnej číňan. Ani hudba mě moc nenadchla a při tom májí tyhle filmy výbornou hudbu. Nicméně ústřední dvojice je stále neustále vtipná a když přijde na "fackovačky" tak se neubráníte smíchu. Dávám 4* ale nutno podotknout že slabší 4*. Škoda že film nezůstal v duchu scén na lodi. ()

SOLOM.

Tady moc souhlasit s tím, že jde o nadprůměrný film nebudu. Nejde sice o vyloženě špatný kousek, ale znám dost lepších kousků s oblíbenou dvojicí. Přece jenom se tu vyskytuje na můj vkus dost nudných pasáží, málo soubojů až na jednu povedenou bitku a ani výkony Spencera a Hilla nejsou optimální. Jakoby je to místy ani nebavilo, stejně jako mě. Piráti v latexových/kožených hadrách jako by si odskočili z „Modré Ústřice“ a naprosto iritující „vůdce“ domorodců – ten mě sral asi ze všeho nejvíc. Za vůbec nejlepší z celého filmu považuji papouška a závěrečnou bitku. Takže na víc, jak obyčejný průměr to rozhodně nevidím. Bohužel. ()

Hourec

Pro mě je to taky kultovka z mládí...jako malej jsem si to pouštěl pořád dokola a obdivoval japončíka ve své pevnůstce, kde měl provizorní obranný systém z pušek a provázků XD . Ale jinak skvělý film, kde nechybí od každého něco. Na začátku plavba s marmeládou, potom domorodci, piráti a poklad...a nakonec Budův výraz při odevzdávání pokladu "hromada peněz" americkým vojákům při zjištění, že bankovky nejsou falešné, ale práve :D!!! 97% ()

B!shop

Podle hodnoceni to vypada jako slabsi flm dua Spencer - Hill, coz ovsem neni pravda. Ale samozrejme se najdou i lepsi kousky s temahle hercema. Hlavne je problem stopaz, na tak dlouhej film by tu melo bejt vic forku a hlavne vic bitek. Jedna mala, jedna prestrelka a dve velky, tot vse. Samozrejme sou vyborny, ale co si tak pamatuju jiny filmy, rvali se vic. Hillovi a Spencerovi neni opet co vytknout, jak by taky jo, kdyz opet hraji svuj standard a dej hezky svizne odsejpa. Nejlepsi je, kdyz zacne hrat drsna hudba a jdou do akce. Celkove hudba mi prisla hodne nadprumerna. Taky mi film prisel docela originalni a najde se tu i par zvratu, ktery se sice daj cekat, ale to je fuk. Jediny co mi prislo divny bylo, ze ostrov, kterej neni na zadny mape, byl za valky pouzivanej jako zakladna. Lepsi 4*. ()

Paldini

Právě, že je tohle jeden z nejslabších ne-li vůbec nejslabší a nejhorší film bitkařské dvojice. Ale film je natolik špatný a absurdní, že se člověk tomu pořád alespoň trochu usmívá a v některých chvílích se smíchy řeže, ne při bitkách, ale při skvělých hláškách. Mnohé absurdity už jsou zmíněny v komentářích kolegů, já bych ještě přidal, že film byl evidentně natáčen někde v parku, protože pod stromy opuštěného ostrova lze zahlídnout asfaltové cestičky. ()

• „Ziakatum!“ Tuto speciální hlášku, kterou používá kapitán pirátů, když někomu dupne na nohu v originálním italském znění nenajdeme. Je pouze ve filmu s anglickým dabingem. (Untentrauer)
  • Po převlečení obou hrdinů do uniforem USA z druhé světové války má Rosco Frazer / Steinberg (Terence Hill) na uniformě označení USAF. Ovšem USAF vzniklo až po válce v roce 1947. (Untentrauer)
  • Ve chvíli po odletu Charliho (Bud Spencer) a Alana (Terence Hill), kdy piráti a gangsteři obsadí ostrov, je v rukou vůdce bandy poslední nabitá zbraň a po 4 zastrašovacích výstřelech sám potvrdí, že mu zbývají 2 náboje. Při náhlém návratu Charliho a Alana na ně ale vystřelí nejméně čtyřikrát. (Furi)