Kdo najde přítele, najde poklad

• italský

Chi trova un amico, trova un tesoro

• slovenský

Kto nájde priateľa, nájde poklad

Friend Is a Treasure, A

Who Finds a Friend Finds a Treasure

Dobrodružný / Komedie / Akční

Itálie / USA, 1981, 100 min

Dvojicu Spencer Hill som mal vždy rád. Tuna napriek veľkej snahe a exotickému prostrediu akoby už dochádzal dych. Bitky fajné, ale chýbala mi tam tá iskra humoru najmä u Hilla. Scenár akoby napísaný pre malé deti - až priveľmi priamy a jednoduchý. Jednoducho´mi tu chýbala tá iskra a notná dávka elegencie z predošlých filmov. Aj na dvojici Spencer Hill akoby sa podpísal zub času.(8.11.2016)

• Skratchy

Jeden ze slabších filmů s B.Spencerem a T.Hillem.Na ostrově kde hledají poklad bojují nejdřív proti japonskýmu vojákovi který si myslí že je pořád 2.sv. válka,pak proti nějakejm pirátskejm gayům v latexu a nakonec proti nějaké mafii.A do toho je doprovází extremně trapný a protivný indián.Opravdu nic moc film.(13.2.2013)

Tenhle film mám rád od dětství, stejně jako skoro všechny ostatní filmy s Hillem a Spencerem. Nevím proč, ale vždycky u těchto filmů dostanu chuť na fazole. :) Jako vždy tu nechybí bitky, které Vám určitě minimálně vyloudí úsměv na tváři a dobrá, taková ta pohodová hudba. Navíc je tu pro zpestření výborná zápletka s hledáním pokladu a Japoncem, který neví, že válka už dávno skončila. Jediný, co se mi nelíbilo byl Anulu, ten je zbytečně moc retardovaný a je tam trochu navíc. Občas si u závěrečné scény říkám, proč ty dva na tom ostrově sakra nezůstali? Co by jim tam chybělo?(27.1.2019)

Komedie stará již 30(!) let. Bavila mě před desteti lety jako malého kluka a baví mě i teď jako dvacetiletého. Komu by se také nelíbili rvačky této komediální dvojice při které to jen "pleská". K tomu se přidá ukecaný papušek, podivný tvor jmonem Anulu, který se ve filmu stará o prakticky veškerou zábavu. "Soundtrack" v podobě jedné písničky se také těžko dostává z hlavy. Ve výsledku potom musím dát 5*, bavím se i když film jsem viděl už několikrát.(9.7.2011)

Další z dobrých filmů dvojice Spencer a Hill, proč "jenom" dobrý?? no tentokrát mám už pár připomínek, i když scéna na lodi byla výborná, a neměla chybu, i scény na ostrově byly fajn. Tak bohužel mě tam děsně vadily ti domorodci, hlavně ten válečnej číňan. Ani hudba mě moc nenadchla a při tom májí tyhle filmy výbornou hudbu. Nicméně ústřední dvojice je stále neustále vtipná a když přijde na "fackovačky" tak se neubráníte smíchu. Dávám 4* ale nutno podotknout že slabší 4*. Škoda že film nezůstal v duchu scén na lodi.(30.11.2010)

• - Jedná se o čtrnáctý film, ve kterém vystupuje duo Spencer & Hill. (NiaWolf)

• - Od nalezení bunkru z 2. světové války nosí Alan (Terence Hill) uniformu letectva Spojených států (US Air Force), což není historicky možné, protože US Air Force vzniklo až v roce 1947. (Jorge87)

• - Postava Kamasuky (John Fujioka) byla založena skutečném předobrazu. Jeden japonský voják se skutečně skrýval v džungli ještě v sedmdesátých letech v domnění, že válka stále trvá. (GreatestFan)