Kdo najde přítele, najde poklad

• italský

Chi trova un amico, trova un tesoro

• slovenský

Kto nájde priateľa, nájde poklad

Friend Is a Treasure, A

Who Finds a Friend Finds a Treasure

Dobrodružný / Komedie / Akční

Itálie / USA, 1981, 100 min

Konečně jsem se na to znova podíval, a smutně zjišťuji, že už mi to nepřijde tak vtipný jako před patnácti lety. Jde víceméně o klasickou komedii Buda a Terence. Nicméně, vidíme zde několik neotřelých gagů(samozřejěm i řadu hodně otřelých), nové nápady, Buda v americké helmě anebo Japonce, který se zastavil v čase před více něž třiceti lety :D(7.2.2009)

Právě, že je tohle jeden z nejslabších ne-li vůbec nejslabší a nejhorší film bitkařské dvojice. Ale film je natolik špatný a absurdní, že se člověk tomu pořád alespoň trochu usmívá a v některých chvílích se smíchy řeže, ne při bitkách, ale při skvělých hláškách. Mnohé absurdity už jsou zmíněny v komentářích kolegů, já bych ještě přidal, že film byl evidentně natáčen někde v parku, protože pod stromy opuštěného ostrova lze zahlídnout asfaltové cestičky.(17.8.2006)

No pro mě spíš nuda, píběh je neskutečně trapnej a bud Spencer s Terencem Hillem toho moc neukážou, sice jakmile se dostanou na ostrov, tak to začíná být zábavný a piráti jsou fakt kouzelný a bitky slušný, ale někdy mi to už připadalo spíš jako nějaká ne moc dobrá crazy komedie. Je to škoda, nedělat ze všech ve filmu úplný idioty, tak to mohla být dobrá komedie..(23.8.2006)

hehehe, návrat super dvojky v doslova obřím stylu. Akční polizanice jak má být. Hnusní krvežízníví piráti, nebezpeční domorodci, jeden voják, který zaspal někde v minulosti a poklad. Hra může začít a garantuju vám, že ji možná nedožijete ve zdraví. Smích je vražedná věc a konec tohohle filmu taky 8/10(25.4.2010)

Ziakatum! Smoliarsky špelulant Allan dlží gangsterom fúru prachov. Jediná možnosť ako ich získať je nájsť poklad o ktorom mu stále vypráva jeho bláznivý strýko s meningitídou a za týmto účelom sa ukryje na loď dobrodruha Charlieho. Nie len že sa vezie načierno, ale ešte Charliemu zožerie aj fazuľu a to už je hrdelný zločin za ktorý mu Charlie hodlá rozpučiť tú jeho sprostú hlavu holými rukami. Napokon tak skončia obaja na onom ostrove kde musia na rozheganom kartónovom tanku vziať útokom pevnosť obývanú šialeným japoncom a zachrániť domorodých degešov ( Anulu je naozaj úchvatný kus brčkavého vola ) pred bandou homopirátov nie nepodobných skupine Village People. Terrence s Budom robia presne to čo sa od nich očakáva, neustále sa naťahujú, občas sa chcú pozabíjať, ale nakoniec pobijú zlých ujov na veľkú hromadu a zachránia tak všetkých ľudí dobrej vôle. Hlášky, bitky, samý kreténi, pre mňa osobne skvelá pohodovka. Ziakatum aj vám.(19.10.2012)

• Bud Spencer

• - Od nalezení bunkru z 2. světové války nosí Alan (Terence Hill) uniformu letectva Spojených států (US Air Force), což není historicky možné, protože US Air Force vzniklo až v roce 1947. (Jorge87)

• - Japonský tank, který byl ve filmu použit, byl postaven pouze pro film. Není to model ani replika skutečného tanku. (NiaWolf)

• - Postava Kamasuky (John Fujioka) byla založena skutečném předobrazu. Jeden japonský voják se skutečně skrýval v džungli ještě v sedmdesátých letech v domnění, že válka stále trvá. (GreatestFan)