Dva machři mezi nebem a peklem

• Česko Dva nebeští psi na cestě do pekla (neoficiální název) (více)

Když už havárie letadel nevynáší, je čas otevřít si podnik uprostřed jihoamerické džungle... Salud (Bud Spencer) a Plata (Terence Hill) platí za nejlepší a zároveň nejhorší piloty na celém jihoamerickém kontinentu. Dokáží totiž doletět do cíle s jakoukoliv kraksnou a když je třeba, tak se i šikovně zřítit, aby mohl majitel stroje vyfasovat pojistné. Po bezpočtu leteckých havárií ale vykutálené dvojici štěstí přece jen dochází a tak bez varování spadnou uprostřed džungle kdesi za Andami. Po několika týdnech se oba domnělí nebožtíci vynoří u zapadlé osady hledačů smaragdů ovládanou panem Earsem a rázem se chopí podnikání. Jednoduché létání s proviantem pro odlehlá hornická městečka se ovšem ukáže skoro stejně životu nebezpečné jako řízený pád letadla. Pan Ears totiž nesnáší konkurenci a udělá cokoliv, aby se nové zásobovací linky Salud-Plata zbavil. (Česká televize)

PeteBuck

Toto je neskutočná klasika. Jeden z najlepších filmov, aké Spencer a Hill natočili. Už len tá úvodná pesnička je za sto bodov. Čo k tomu dodať. Minimálne jedna hviezdička je z nostalgie. Páči sa mi ten záber, keď vyšli z džungle, kde vraj strávili mesiac. Aj tak vyzerali. Zarastení, špinaví od hlavy po päty. V súčasných hollywoodskych trhákoch majú všetci aj po 30 minútovom vyčerpávajúcom boji perfektné vlasy, akoby vyšli od holiča či kaderníka. Škoda, že im už v neskorších rokoch dochádzal dych. ()

PTuranyi

Priemerná komédia dvojice Terrence Hill a Bud Spencer. Tentokrát sa ocitajú v úlohe páru pilotov, ktorí si v južnej Amerike privyrábajú rôznymi pokútnymi spôsobmi. Dostanú sa samozrejme do problémov, keď sa rozhodnú skrížiť cestu miestnemu kápovi, ktorý vydiera miestnych prospektorov. Klasické bitky a fóriky ale žiaľ už im chýba šťava a začínajú byť obohrané. Záverečná bitka oboch hlavných hrdinov mi pripadala zbytočná a neprirodzená. ()

Ondrish

G. Colizzi bol majster rušivých elementov. Podobne ako v "Buh odpouští....", kde ma rušila hlavne hudba, ma v tomto filme rušilo prapodivné preskakovanie deja. Napriek tomu však jeho spencerovky majú niečo do seba. Sú trochu odlišné, než ostatné fackovačky a to je fajn. Už len kvôli hláške "Když sem vopilej, teda když mám skutečne nakoupíno...těžko se to vysvětluje...ale začnu být nesmrtelnej..!" dávam 3 hviezdičky..:-) ()

Novik

Tyhle 2 herce mám rád, mají tolik skvělých filmů které pokáždém zhlédnutí baví pořád dokola, tohle není vyjímkou. :) ()

JARDAHONDA

Italská akční komedie se odehrává v atraktivním prostředí kolumbijské džungle, kde nerozlučná dvojice Terence Hill a Bud Spencer zažívají divoká a samozřejmě nebezpečná dobrodružství. Tentokrát pilotují letadla za značně dramatických okolností a předvádějí své klasické rvačky s místními bandity. A o co tu jde především, jsou diamanty. Nezničitelný film = 85% ()

topol999

Celkem netradiční komedie s TH a BS ve které nejsou ani tak směšné momenty, ale zato supervtipný hlášky!! "jedinej pohyb a střílim, já myslel, že to máš prázdný??!!". "a letadlo?? pššš to neměli dělat!!" ()

SNCIS

Spencer a Hill jako piloti, pokoušející se zbohatnout mezi hledači diamantů. Pár osobitých vtipných rvaček a pár fórů. Trošku slabší komedie tohoto dua. Vypíchnu zde hudba, neboť píseň Flying Through The Air od Oliver Onions dobrá volba. Jakoby kapela věděla, že už brzo stvoří hit a to právě pro tuto dvojku. - 60%. ()

Jirkacek

Dobrodružnou komedii Dva machři mezi nebem a peklem s legendární dvojicí Terence Hill a Bud Spencer jsem kupodivu viděl poprvé až roku 2022, tedy přesně 50 let od jejího natočení. Sám jsem se tomu divil, že jsem ty dva machry neviděl dříve, protože jsem oba měl vždy rád a jiné filmy s TH + BS jsem viděl i několikrát. Třeba Sudá a lichá, myslím že na ní mé oko spočinulo už sedmkrát. A tak jsem se rozhodl tento rest smazat a jedno odpoledne jsem se na tuto komedii podíval. Na začátku jsem se seznámil s dvojicí pilotů jmény Salud (Bud Spenser) a Plata (Terence Hill), kteří pracovali pro svého známého, ale pak se s jedním jeho letadlem zřítili do pralesa. Vyvázli bez zranění a dostali se do tábora hledačů smaragdů, kde seznámili nejen se starým prospektorem Mattem (Cyril Cusack), ale také s místními poměry. Celou oblast měl totiž pod palcem gangsterský boss Ears (Reinhard Kolldehoff) a tak mu pochopitelně vadilo, že se Salud a Plata rozhodli začít sami podnikat. Sehnali si staré letadlo, opravili ho a začali s ním létat nad džunglí se zásoby pro prospektory, čímž si vydělali spoustu peněz a dokonce si otevřeli prosperující hospodu. Jednoho dne však nohsledi bosse (Riccardo Pizzuti, Marcello Verziera a Antoine Saint-John) jejich letadlo vyhodili do vzduchu jejich letadlo a podpálili jim nálevnu. V té době u toho byl Plata s Metem a když se to dozvěděl Salud, nakoupil zbraně a všichni si to šli s bossem a jeho kumpány vyřídit. Když se tak stalo, začala se odvíjet nesmutnější část filmu. Ukradeným bossovým letadlem odletěli s Mattem a jeho psem do Salvadoru, což bylo staříkovo vysněné přání, jenže hned po příletu zemřel. Naši dva hrdinové u něj vzápětí objevili velký smaragdový kámen, čímž se potvrdily staříkovi pohádky o bohatství, které v džungli objevil. Zbývalo se definitivně vypořádat s panem Earsem, kterému šla na ruku i místní zkorumpovaná policie….Jak to dopadlo, to už neprozradím, abych vás nepřipravil o závěrečné překvapení. Když se objevily titulky na konci filmu, měl jsem trochu smíšené pocity. Ano, dva machři opět nezklamali a znovu rozdali zločincům pár ran pěstí a to s elegancí sobě vlastní, ale zároveň tu byla smrt milého staříka. Zubatá ve filmech Terence Hilla a Buda Spencera totiž obvykle zůstávala za dveřmi, až to bylo vzhledem ke všem těm ranám, bitkám, honičkám a pádům, trochu s podivem. Také nesmím zapomenout na scénu, při které zraněného muže v noci Salud odvezl letadlem do města, čímž mu zachránil život. Bez legrace, tohle byla rovněž vážná scénka. Nebyl jsem na to zvyklý a původně chtěl udělit filmu o jednu cípatou méně, ale pak jsem se zamyslel, uvědomil si určité věci a své hodnocení pozměnil. A jak to s hvězdami dopadlo ? Suma sumárum, italská komedie Dva machři mezi nebem a peklem ode mne získala tři namachrované hvězdičky ***. ()

Meriol

Jeden z nejlepších společných filmů legendární dvojice Buda Spencera a Terence Hilla. Vynikající hudební doprovod, rvačky na které jsme u této dvojice zvyklí a sem tam nějaké ty vtipné hlášky. Konec je sice trochu smutnější, ale to už je život. Pokud hledáte celovečerní film na odreagování, je právě tohle pro Vás ta pravá volba. ()

JanniV

Kdysi jsem viděl dvě rozdílné verze, pro evropský a americký trh. Pozná se to hned na začátku podle titulků, kde jsou připsané u herců takové jakože legrácky v angličtině (He is Plato a podobně). Já tenhle fim mám asi od těch dvou frajerů nejradši. ()