Noční jízda

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

Mate0

Kdyby nehral Ivana zrovna Tom Hardy tak je to mnohem horší,hold Tom uhraje všechno a pěkně to obkecá :D dobrý dialogy,ale pro mě jeden ze slabších filmu s Hardym... ()

mudo1982

Celý film sa v podstate odohráva počas jazdy autom, kde sledujeme iba jednu postavu. Na základe telefonátov sa rozvíja dej a to tak z osobného, ako aj z pracovného života hlavného hrdinu. Skvelý Tom Hardy je jednoznačne prínosom, scenár taktiež dokázal vyťažiť z príbehu maximum. ()

maxi_tom

Jedna noc, jedno rozhodnutie a k tomu ešte skvelý betonár Tom Hardy. Mám rád tieto filmy, ktoré človeka nútia premýšľať nad videnými skutočnosťami a sám neviem ako by som sa zachoval na Lockovom mieste. Chválim určite netradičné spracovanie. Pre mňa teda veľmi zaujímavý snímok, ktorý hodnotím 4* (7/10). ()

bedsore

Neměl jsem tušení do čeho jdu, takže očekávání žádná, proto jsem zprvu přijímal obsah i formu nezaujatě. Po nějaké době mi přišlo, že těch řečí o betonu a rodinných zaležitostí už začíná být o něco víc, než moje koncentrace snese a začal jsem odpadat. V tu chvíli jsem si uvědomil, že se tón filmu už do konce zřejmě nezmění a nabité lehké otrávení přešlo ve smíření. Pomohlo to alespoň k tomu, že jsem film dokoukal. Kdyby Ivan na tý dálnici sešlápnul plyn trochu víc, mohli jsme být v cíli i za šedesát minut a nic by se nestalo. ()

djp.007

Snímek Locke je další z řady filmů (jako například Pohřben za živa), které se odehrávají pouze na jednom místě, v tomto případě v autě. Diváky pravděpodobně nepříláká ani tak děj, ale spíše současná filmová star Tom Hardy. Film v sobě mimo jiné obsahuje prvky z filmu Bronson a sice v momentech, kdy Hardy mluví v autě se svým Otcem, kterého si pouze představuje na zadní sedačce (intonace a barva hlasu se Bronsonovi velmi podobá). Snímek jako takový diváka neurazí, má smysluplný děj, několik zvratů a dobrý konec. Jediné co bych zde ohodnotil velmi negativně je reklama na automobilku BMW, bez které by se pravděpodobně film obešel. ()

stuj

Film jednoho herce, který je po celý film v autě na cestě za právě rodící známou, se kterou měl před několika měsíci tak trochu úlet. Musí kvůli tomu ovšem opustit v práci nejdůležitější projekt, jakého se kdy účastnil a také to nějak sdělit rodině... ()

Lukinsons-

Něco jako Volejte věštce. "V práci se Vám moc nepodaří a v rodině to taky nebude ono". Strašná nuda a po 20 minutách, kdy se dozvíte všechno z příběhu, už se budete jenom modlit, aby byl konec! ()

paulusm

po přečtení obsahu jsem očekával stejné stísněné prostředí jako ve filmu Telefonní budka a podobnost je i ve skutečnosti.Skvělá devadesátiminutová receptura jak změnit život s přesvědčujícím hereckým výkonem Toma Hardyho.Za mě trochu nedotažený konec,ale na čtyři hvězdy bohatě stačí. ()

Amster22

Kdyby Locke uvízl v Telefonní budce, snažil by se Kiefera Sutherlanda přesvědčit, aby odhodil pušku a porodil betonový kvádr. Asi by neuspěl, ale nenechal by toho, dokud by mu kulka neprovrtala hlavu a možná ani potom ne. Protože když si tenhle člověk něco umane, tak si jde prostě za tím. Možná trochu váhá, když dojede ke křižovatce, ale jakmile se rozhodne, kam odbočit, už z cesty nesjede, přesvědčen o tom, že dělá, co je správné. Dobře ví i to, že ho za to nikdo nebude mít rád, ale udělá to, protože to prostě správný chlap má udělat. Jediné, co scházelo k tomu, aby mi byl dokonale sympatický, bylo alespoň jedno jediné "promiň", "omlouvám se", nebo "je mi to líto" směrem k manželce. Přiznat si svou vlastní nedokonalost je jedna věc, druhá je přiznat se k ní i ostatním. To nic ale nemění na tom, že to je silný (tedy dobře napsaný) charakter, který bez potíží utáhne celý film na telefonním drátě, zvláště když se ho ujme někdo jako Hardy. Když k tomu připočteme uhrančivou vizuální stránku (miluji jízdu po noční dálnici - tedy kdekoli na západ od Česka), je cesta s Ivanem skvělý zážitek, který ani na chvilku nenudí. Proto si ji asi ještě jednou budu muset zopakovat, abych zjistil, proč nemůžu přidat tu poslední hvězdičku. ()

JollyJOKER

Dávám pět za one man show, tohle je fakt jízda Toma Hardyho, netušil jsem , že by mně jeden herec dokázal na hodinu a půl přitlouct do křesla. ()

sobol1

skvělý film čekal jsem všechno ale tuhle zábavu opravdu nee. jeden herec jedno auto a spousta telefonátu. řešení celého budoucího i minulého života po telefonu paráda!! dobrý herecký výkon Tom Hardyho!! ()

ivvi

Prozatím najlepšia snímka s Hardym, ktorý dokázal, že má gule pre one man show. Typ filmu, ktorým som sa nechala dejovo vcucnúť už od úvodných tituliek. Táto psychologicky ladená dráma trailerom nezaujme každého, ak mu ale dáme šancu, ukáže nám moment v živote človeka, ktorý sa rozhodol niesť následky svojich činov a urobiť správnu vec, ktorej sa od svojho otca nikdy nedočkal. Jeho vnútorné monológy počas nočnej jazdy na diaľnici sú plné hnevu voči otcovi, výčitiek svedomia a snahy veci napraviť. Film Ivan Locke je odrazom irónie života, poukazuje na absurditu pomyselného plánovania a dáva príklad ako vykonať životný omyl za jednu noc. ()

JerryPilsen

Velmi originální i napínavé,ale nic víc než průměr z toho vymačkat nešlo.I z jedné cesty autem jde natočit film a Hardy se mohl upovídat.Na hlubši zážitek to nestačí,přesto slušný počin. ()

Von Kempelen

Nevěřil bych, že příběh s jedinou hranou postavou a pár hlasama z telefonu může utáhnout celej film. A ono jo. Určitě na tom má podíl i vhodně zvolená stopáž, pár dalších minut a film by se rozpliznul v záplavě hendsfrí rozhovorů. Jinak další variace na stísněnej život (nejen) v autě po poněkud depresivnějším Dag och natt . ()

HonzaVolenec

Nejlepší film s Tomem Hardym, který jsem viděl. Nejen, že se jedná o monolog, který z něj po tom, jak to zvládl automaticky dělá ještě více vynikajícího herce, ale i fakt, že bych si už ani nedokázal představit jiného herce na jeho postu. Paráda. ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari