Reklama

Reklama

Noční jízda

Trailer 2

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

(více)

Videa (7)

Trailer 2

Recenze (563)

H34D 

všechny recenze uživatele

Říkali jste si někdy, jak by asi vypadal Drive, kdyby Ryan Gosling celou dobu jen řídil auto nočními ulicemi a vedl polofilozofické průpovídky? Tak sněte dál, protože úplně takový Locke není. Hlavní hrdina filmu sice stejně jako John Locke staví racionálitu a chladný rozum nadevše, ovšem na hloubavé přemýšlení nemá vůbec čas. Jeho život se nachází na rozcestí, film je nabit závažnými životními rozhodnutími, vyjednáváním, uklidňováním, rozrušením i špetkou lítosti. Ivan Locke prožívá v jedné cestě autem více než za posledních 10, tedy pardon 9 let. Atmosféra je vynikající, emoce vystupují na povrch a Ivan s nimi zápasí pomocí svého racionálního mozku. Tento film o jednom herci a několika dalších hlasech funguje naprosto perfektně a jediné, co v něm není úplně doladěné, je trošku nijaký závěr. 8/10 ()

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Steven Knight | Hudba: Dickon Hinchliffe | Distribúcia: A24 | Štúdio: Shoebox Films, IM Global | Rozpočet: 2 milióny $ | Tržby: 4,550,445 $ || To isté, ako Non-Stop s Neesonom, akurát ešte monotónnejšie. Hardy sa môže snažit ako chce, môže mať zamatový hlas, no hodinu a pól s týmto scenárom ma jednoducho nevedel zaujať. Na obranu je ale potreba povedať, že táto dráma sa napriek jednoduchým daným rozobernaým životným problémom totálne vyhýba patetizmu a sentimentu, a to je obdivuhodné. Každopádne, ešte raz by som to nevydržal. Preč s filmamy v jedinom priestore! Doby jedinečnosti filmov typu Phone Boot sú už dávno preč. 48% | Blu-Ray, THX, EN DTS | ()

Reklama

gogo76 

všechny recenze uživatele

"Urobím to z lásky k budove a betónu..." Uff, tak toto je normálne stavbárska balada. Dokázal by vás zaujať film o chlapíkovi, ktorý opúšťa veľké stavenisko, nasadá do auta a celý čas telefonuje? Neuvidíte žiadnu inú postavu, je tu len a len Tom Hardy, jeho hlas a hlasy iných postáv. Popravde, vedel som, že to bude film pre mňa, ale že ma tak chytí pod krk, to som nečakal. S napätím očakávate kto ďalší dvihne telefón a ako sa situácia bude ďalej vyvíjať. T. Hardy si za pár minút dokonale zkurvil celý svoj život, ale urobil aspoň jednu správnu vec a je na ňu hrdý. Asi chápem, prečo film nenasadili do kín, ale prečo doteraz nevyšiel na dvd, to je záhada...Krátke, účinné, presvedčivé a ak máte radi T. Hardyho, tak si film určite užijete. Z minima sa vytrieskalo maximum a film tak aj hodnotím. 100%. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Spoilery! Když se nad snímkem zkusí člověk hlouběji zamyslet, tak mu jistě nedá velkou námahu přijít na to, že děj není kdovíjak hluboký. Nicméně, Hardy je tak přesvědčivý a režie tak kvalitní, že se snímku podařilo mě na svých 85 minut připoutat na sedadlo spolujezdce a nikam nepustit. Vynikající příběh o vnitřním boji člověka, který stojí na obtížné životní křižovatce a svádí nelítostný souboj s časem a vlastně i se svojí budoucností. Postupně je divákům prostřednictvím telefonních rozhovorů odkrývána hrdinova minulost. Rozhodl se udělat věc, kterou považuje z morálního hlediska za správnou. Pokouší se napravit svoji životní chybu, své antikoncepční selhání. Jednu z mála chyb ve svém takřka perfekcionistickém životě. Po cestě do Londýna se poté snaží minimalizovat škody a zklamání, které svým rozhodnutím napáchá. Na podobné rozhodnutí potřebuje člověk pořádné koule. Dovedu si představit, že pro drtivou většinu pánů by byla cesta do porodnice tím posledním, co by v situaci hlavního hrdiny upřednostnili. Hardy je zde vykreslen jako ten největší úžasňák a správňák, takže mu divák prostě drží palce. Kdybych před zhlédnutím tušil, že se bude jednat o snímek o jedné postavě, kde se bude značnou část stopáže řešit beton, tak bych se k jeho zhlédnutí nikdy neodhodlal, což by byla pořádná škoda. Naštěstí existují filmové výzvy, které občas dovedou člověka velice příjemně překvapit a potěšit. Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybrala uživatelka Mireldis. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Uznávaný scenárista a režisér Steven Knight dokazuje, že k natočeniu silného snímku nestačí štrnásť dní, skvelý herec (v tomto prípade Tom Hardy), nedomyslený scenár a malý priestor kabíny auta. Svetlá pozdĺž diaľnice síce dodávajú filmu až mystickú atmosféru, ktorá sprevádza Lockov prechod medzi dvoma životmi, ale to je tak všetko. Neuveriteľne nudná dráma, ktorá v divákovi len vyvoláva mnoho otázok o vlastných životných postojoch, bola od svojej premiéry mnohokrát zvozená kritikmi. Milujem snímky, ktoré sa odohrávajú len na jedom mieste, ale toto bolo zlé. Ja vám odporučím, ako mala takáto snímka vyzerať. Pozrite si úžasu snímku Wheelman (2017), ktorá sa taktiež odohráva len v aute a je nabitá akciou. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (14)

  • Celý projekt sa takmer zrútil skôr ako Tom Hardy (Ivan Locke) otočil kľúčikom v zapaľovaní BMW. Pôvodne sa malo nakrúcať na štvorprúdovke M1, no dva týždne pred začatím prevádzkovateľ povolenie zamietol. Nakrúcalo sa nakoniec na trojprúdovke, ktorá bola v súkromnom vlastníctve. (ambron)
  • Počas telefonických scén Toma Hardyho (Ivan Locke) boli ostatní volajúci herci v hotelovej izbe. (ambron)
  • Tom Hardy (Ivan Locke) uvedl na filmovém festivalu v Benátkách, že neznal scénář. Důvodem bylo, že Steven Knight (režisér) ho měl hotový teprve asi 5 dní před začátkem natáčení. Problém byl vyřešen tak, že po autě, ve kterém se děj odehrává, byla rozmístěna čtecí zařízení, na kterých Hardy měl svůj text. (HouseFan)

Související novinky

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

11.09.2020

Režisér Doug Liman (Na hraně zítřka) a herečka Anne Hathaway (Interstellar, Debbie a její parťačky) společně chystají nový snímek Lockdown, jenž má podle všeho být mixem nízkorozpočtové romantiky a… (více)

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut

12.02.2013

Koncem roku završil mimořádně náročné natáčení Mad Max: Fury Road v žhavých afrických pouštích, a hned jde do dalšího filmu. Britský thriller Locke se může pochlubit scénářem Stevena Knighta … (více)

Reklama

Reklama