Noční jízda

Steven Knight

Steven Knight

Paul Webster, Guy Heeley

Justine Wright

Na minimu prostoru poměrně dost emocí, za což spíše než kostrbatý scénář (histerky v telefonu, samomluva do zpětného zrcátka ?) může skvělý Hardy. Pak je tam ještě nejlepší reklama na BMW multimedia interface za poslední roky a pár neonů které vzali digitálem, aby to mělo atmošku. Určitě ale není příliš důvod se nad tím rozplývat. Chybí tam "hmota" a beton to určitě není.(29.6.2015)

"Urobím to z lásky k budove a betónu..." Uff, tak toto je normálne stavbárska balada. Dokázal by vás zaujať film o chlapíkovi, ktorý opúšťa veľké stavenisko, nasadá do auta a celý čas telefonuje? Neuvidíte žiadnu inú postavu, je tu len a len Tom Hardy, jeho hlas a hlasy iných postáv. Popravde, vedel som, že to bude film pre mňa, ale že ma tak chytí pod krk, to som nečakal. S napätím očakávate kto ďalší dvihne telefón a ako sa situácia bude ďalej vyvíjať. T. Hardy si za pár minút dokonale zkurvil celý svoj život, ale urobil aspoň jednu správnu vec a je na ňu hrdý. Asi chápem, prečo film nenasadili do kín, ale prečo doteraz nevyšiel na dvd, to je záhada...Krátke, účinné, presvedčivé a ak máte radi T. Hardyho, tak si film určite užijete. Z minima sa vytrieskalo maximum a film tak aj hodnotím. 100%.(22.11.2015)

Říkali jste si někdy, jak by asi vypadal Drive, kdyby Ryan Gosling celou dobu jen řídil auto nočními ulicemi a vedl polofilozofické průpovídky? Tak sněte dál, protože úplně takový Locke není. Hlavní hrdina filmu sice stejně jako John Locke staví racionálitu a chladný rozum nadevše, ovšem na hloubavé přemýšlení nemá vůbec čas. Jeho život se nachází na rozcestí, film je nabit závažnými životními rozhodnutími, vyjednáváním, uklidňováním, rozrušením i špetkou lítosti. Ivan Locke prožívá v jedné cestě autem více než za posledních 10, tedy pardon 9 let. Atmosféra je vynikající, emoce vystupují na povrch a Ivan s nimi zápasí pomocí svého racionálního mozku. Tento film o jednom herci a několika dalších hlasech funguje naprosto perfektně a jediné, co v něm není úplně doladěné, je trošku nijaký závěr. 8/10(1.8.2014)

Originální snímek, který se celý odehrává v jednom jediném autě a hraje v něm viditelně de facto jeden jediný herec, Tom Hardy. Během jedné noční jízdy můžeme nahlédnout do jeho života, v němž to právě vře a všechny situace řeší po telefonu. Pochválit lze jak samotný nápad a zpracování, tak rovněž příběh a herecké představení Toma Hardyho.(10.8.2014)

One man show Toma Hardyho! A páni, že ale umí tenhle kluk šikovná hrát. Že má charisma a akční role zvládá s přehledem, to jsem věděla, ale Locke mu nabízí příležitost ukázat, co v něm opravdu je. Hardy celou dobu sedí v autě na cestě do Londýna a přitom má několik přerušovaných telefonických konverzací, které změní jeho život. Brzy pochopíte, že Ivan Locke je schopný chlap, který se ocitl v neskutečně stresové situaci a snaží se udělat to nejlepší, co může. A sledovat, jak se současně odvíjí konverzace s jeho rodinou, ženou, která právě rodí jeho dítě, otravným kolegou Donalem a dalšími, je magické. Opět mě napadá, že něco takového by klidně mohli natočit i u nás, sledovat takového Karla Rodena v BMW by určitě stálo za to. 80 %(16.3.2015)

• - Rýma Ivana Lockeho (Tom Hardy) byla připsána do scénáře, neboť jí herec v průběhu natáčení skutečně trpěl. (Dio_Padre)

• - Tesne po ukončení hovoru s Bethan (Olivia Colman), počas ktorého ju uspávajú, je Lockovi (Tom Hardy) vidieť tzv. neviditeľné slúchadlo v pravom uchu. (Tomy_TO)

• - BMW X5, které hlavní postava (Tom Hardy) řídí, mělo nainstalované hlasové upozornění na docházející pohonné hmoty. Tom Hardy byl po každém takovém upozornění během natáčení rozčílený. Nakonec režiser jeho reakce využil, akorát hlášení o docházení pohonných hmot nahradil hlášením o dalším hovoru na lince. (Fugas.cz)