Noční jízda

Steven Knight

Steven Knight

Paul Webster, Guy Heeley

Justine Wright

The difference between ONCE and NEVER is everything. Tom Hardy je nadčlověk. Jinak si to neumím vysvětlit. Kdyby mi někdo před pár dny řekl, že se mi bude líbit film, kde většinu stopáže hlavní postava řeší beton, asi bych se mu vysmála do tváře. Ale ne, Tom Hardy dokázal i z tak obyčejné věci udělat něco, díky čemu jsem byla okouzlena od začátku až do konce bez jediného momentu nudy. Jeho klidný hlas a řešení věcí s rozumem mě vtáhlo do děje natolik, že jsem měla pocit že v tom autě jedu s ním. Jako bych to jeho rozhodování, chyby, boj s vnitřním démonem, radost a bolest prožívala s ním. A i přesto, že se mu po celou hodinu a půl rozpadával život na malé kousky, dokázal si v hlavě vytvořit plán, kterého se držel bez jediného zaváhání. Z každé minuty byla cítit taková ta.. lidskost a přirozenost. A právě v ten moment, kdy byl Hardy skoro na konci své cesty za doprovodu úžasné hudby jsem se pousmála, zadívala se do té noci plných jezdících světel a uvědomila si, jak moc mě Locke emocionálně svou lidskostí odrovnal.(5.8.2014)

Originální snímek, který se celý odehrává v jednom jediném autě a hraje v něm viditelně de facto jeden jediný herec, Tom Hardy. Během jedné noční jízdy můžeme nahlédnout do jeho života, v němž to právě vře a všechny situace řeší po telefonu. Pochválit lze jak samotný nápad a zpracování, tak rovněž příběh a herecké představení Toma Hardyho.(10.8.2014)

Nejvíc mě fascinovalo, že si po celou dobu vystačí jen se záběry do auta, v autě a ven z auta, takže vlastně obraz je naprosto zbytečný a člověk jen sleduje dole titulky, co všechno Tom Hardy za jednu jízdu posere a naopak zachrání. Strašně zajímavý film, ale tak na jedno zhlédnutí. Citelně chybí závěr !!!! 70%(21.10.2014)

Konečně něco lidského a solidního, bez úchylných odboček a poctivého po filmařské stránce... Spousta podnětů pro život, který je na doživotí... dát jménu, které nosím, váhu - hnací motor, jímž by měl být popoháněn každý chlap, protože rozdíl mezi jednou a nikdy je OBROVSKÝ, ale když se přeci jen tak stane, je čas na sebe vzít plnou zodpovědnost. Být spolujezdcem Toma Hardyho ♥ se rovnalo natolik hmatatelnému zážitku, že by Kinedryl půl hodiny před jízdou nebyl od věci...(4.8.2014)

Říkali jste si někdy, jak by asi vypadal Drive, kdyby Ryan Gosling celou dobu jen řídil auto nočními ulicemi a vedl polofilozofické průpovídky? Tak sněte dál, protože úplně takový Locke není. Hlavní hrdina filmu sice stejně jako John Locke staví racionálitu a chladný rozum nadevše, ovšem na hloubavé přemýšlení nemá vůbec čas. Jeho život se nachází na rozcestí, film je nabit závažnými životními rozhodnutími, vyjednáváním, uklidňováním, rozrušením i špetkou lítosti. Ivan Locke prožívá v jedné cestě autem více než za posledních 10, tedy pardon 9 let. Atmosféra je vynikající, emoce vystupují na povrch a Ivan s nimi zápasí pomocí svého racionálního mozku. Tento film o jednom herci a několika dalších hlasech funguje naprosto perfektně a jediné, co v něm není úplně doladěné, je trošku nijaký závěr. 8/10(1.8.2014)

• - BMW X5, které hlavní postava (Tom Hardy) řídí, mělo nainstalované hlasové upozornění na docházející pohonné hmoty. Tom Hardy byl po každém takovém upozornění během natáčení rozčílený. Nakonec režiser jeho reakce využil, akorát hlášení o docházení pohonných hmot nahradil hlášením o dalším hovoru na lince. (Fugas.cz)

• - Fotbalista Cladwell, o kterém padne ve filmu několikrát zmínka, skutečně existuje. Gary Caldwell má za sebou bohatu kariéru na britských ostrovech, byl kapitánem Celticu Glasgow a odehrál 55 reprezentačních zápasů za Skotsko. V létě 2015 se stal trenérem Wigan Athletic. (hendrich6)

• - Celý projekt sa takmer zrútil skôr ako Tom Hardy (Ivan Locke) otočil kľúčikom v zapaľovaní BMW. Pôvodne sa malo nakrúcať na štvorprúdovke M1, no dva týždne pred začatím prevádzkovateľ povolenie zamietol. Nakrúcalo sa nakoniec na trojprúdovke, ktorá bola v súkromnom vlastníctve. (ambron)