Reklama

Reklama

Noční jízda

Trailer 1

Ivan Locke (Tom Hardy) je vzorný otec rodiny a úspěšný podnikatel ve stavebnictví. V nejdůležitějším okamžiku své kariéry zvedne zvonící telefon a rozhovor, který následuje, odstartuje sérii událostí, jež pomalu vnesou světlo do dřívějších mužových tajemství. Jeho kariéra, rodina i duše se zmítá v krizi. Vyjde najevo, jak může jediné chybné rozhodnutí vést k úplnému zborcení pečlivě vybudovaného, záviděníhodného života. (AMC Czech)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (561)

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nebudem vyčítať scenáru Hardyho rozprávanie s neprítomným otcom, pretože ak by ma niekto sledoval samého pri samomluve kvôli ľubovoľnému problému, vyzeralo by to podstatne neuveriteľnejšie. Trochu mu ale vyčítam, že Locke namiesto 2 vecí rieši vlastnou nerozvážnosťou 3. Kto by sa k takémuto hriechu priznával práve v jeho situácii? Ale to by potom nemohli fungovať prirovnania typu pevné základy budovy rovná sa pevné základy rodiny a ak betón nebude ten správny, rozumej dopustíš sa nevery, tak budova/rodina sa môže zosypať. Ivan proste musí byť staviteľ, aby takáto filmová reč správne fungovala. To naj ale na filme bolo v mojom prípade využívanie fantázie, čiže predstavovanie si toho, ako to vyzerá na miestach, kam Ivan telefonuje. ()

choze 

všechny recenze uživatele

"Všechno zvládnem. Na to dohlídnu. Uvidíš. Prostě vezmeš věci do svých rukou a makáš a makáš, dokud to není, jak to má být. Držíš se plánu. Vidíš? Život. Ano, doživotní rozsudek. Takže co? Udělám, co je třeba, ať už mě za to budou nenávidět nebo milovat. Musíš být spolehlivý a nezáleží na tom, co si o tobě kdo pomyslí." Atmosférická hra světel na noční dálnici a zásadní životní telefonáty, při kterých jde osamělému hrdinovi o život, ale jinak než v komorních telefonických thrillerech jako Telefonní budka nebo Pohřbený, protože tohle není thriller, ale drama. Obě ženy hrdinova života jsou sice pro potřeby scénáře otravně labilní, ta historická betonovací krize zase trochu úsměvná a celé je to dost vykonstruované, ale s Locke a jeho stejnojmenným, i pod největším tlakem sympaticky a inspirativně zodpovědným, odhodlaným a konejšivě klidným hrdinou (spolehlivě charizmatický Hardy) se nudit nebudete. ()

Reklama

vteco 

všechny recenze uživatele

Šedé BMW, britské silnice a dálnice, několik desítek telefonních hovorů, jedno pevné rozhodnutí a dokonalý Tom Hardy. Film, který se odehrává pouze v interiéru auta, ale díky velmi kvalitním dialogům a jednoduchému příběhu ze života, si svou kvalitu a poutavost drží po celou dobu. Není to akční jízda plná výbuchů a křiku, ale ukázka, jak si může člověk díky jednomu rozhodnutí zničit celý život během jedné jízdy do Londýna. [75%] ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,375,769Tržby Celosvetovo $5,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $188,372Tržby za predaj DVD v USA $166,816║ v jednoduchosti je sila, Tom Hardy to pekne ustál, dialógovo na úrovni spracované /65%/ ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Tak toto bolo hodne zaujímavé. Nikdy by som neveril, že na dobrú drámu stačí jeden herec, jedno auto a jedna Handsfree súprava. K tomu ešte keď sa pridajú pracovné problémy, rodinné problémy a pokec s mŕtvym otcom, dostaneme celkom slušný dramatický vývar a 85 minútovú jazdu, kde som sa pristihol, že hltám každé jedno slovo. Proste, aj keď minimalistické, obsahom, prevedením a originálnym nápadom obrovské. Ľutujem len, že to bolo také krátke. 85/100 ()

Galerie (50)

Zajímavosti (14)

  • Poznávacia značka Lockeho auta je ADIO XSJ. Skrýva sa v nej španielske slovo "adios", v preklade "zbohom". (ČSFD)
  • Natáčanie prebiehalo osem dní, počas ktorých Toma Hardyho (Ivan Locke) snímali tri kamery. (ambron)
  • Fotbalista Cladwell, o kterém padne ve filmu několikrát zmínka, skutečně existuje. Gary Caldwell má za sebou bohatu kariéru na britských ostrovech, byl kapitánem Celticu Glasgow a odehrál 55 reprezentačních zápasů za Skotsko. V létě 2015 se stal trenérem Wigan Athletic. (hendrich6)

Související novinky

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

Tvůrce Gangů z Birminghamu a rovněž scenárista filmů jako Východní přísliby, Noční jízda nebo Spencer Steven Knight našel svůj příští námět. Britský veterán oznámil, že chystá novou sérii o životě… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

11.09.2020

Režisér Doug Liman (Na hraně zítřka) a herečka Anne Hathaway (Interstellar, Debbie a její parťačky) společně chystají nový snímek Lockdown, jenž má podle všeho být mixem nízkorozpočtové romantiky a… (více)

Tom Hardy a napínavých 90 minut

Tom Hardy a napínavých 90 minut

12.02.2013

Koncem roku završil mimořádně náročné natáčení Mad Max: Fury Road v žhavých afrických pouštích, a hned jde do dalšího filmu. Britský thriller Locke se může pochlubit scénářem Stevena Knighta … (více)

Reklama

Reklama