poster

Noční jízda

 • Česko

  Locke

  (festivalový název)
 • Velká Británie

  Locke

Drama

Velká Británie / USA, 2013, 85 min

Režie:

Steven Knight

Scénář:

Steven Knight

Producenti:

Paul Webster, Guy Heeley

Střih:

Justine Wright
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rogue
  *

  A byl ten beton teda nakonec okay, nebo ne? Jediné, co mě celý film zajímalo zůstává nedořešeno a auto artového nudnéhoho pseudodramatu dojíždí do cíle. Film o porodu, fotbale a betonu - vsadím se, že kdo v dalších letech přijde s debilnější kombinací, dostane oscara. Navíc jsou všechny postavy na facku. Těším se na dvojku a cestu zpět plnou telefonátů hysterické milenky, co chce s Lockem strávit zbytek života, nasrané blbé manželky, co ho s ním strávit nechce a šéfa betonárky, co nejspíš ani není gay. A kdo ví, třeba to nebude taková nuda a bude se hrát baseball.(1.6.2015)

 • Kaka
  ***

  Na minimu prostoru poměrně dost emocí, za což spíše než kostrbatý scénář (histerky v telefonu, samomluva do zpětného zrcátka ?) může skvělý Hardy. Pak je tam ještě nejlepší reklama na BMW multimedia interface za poslední roky a pár neonů které vzali digitálem, aby to mělo atmošku. Určitě ale není příliš důvod se nad tím rozplývat. Chybí tam "hmota" a beton to určitě není.(29.6.2015)

 • misterz
  ****

  Tak toto bolo hodne zaujímavé. Nikdy by som neveril, že na dobrú drámu stačí jeden herec, jedno auto a jedna Handsfree súprava. K tomu ešte keď sa pridajú pracovné problémy, rodinné problémy a pokec s mŕtvym otcom, dostaneme celkom slušný dramatický vývar a 85 minútovú jazdu, kde som sa pristihol, že hltám každé jedno slovo. Proste, aj keď minimalistické, obsahom, prevedením a originálnym nápadom obrovské. Ľutujem len, že to bolo také krátke. 85/100(6.8.2014)

 • genetique
  ****

  Lekcia dokonalej minimalistickej filmovej precíznosti, ktorej hlavnou devízou je jedinečné herecké umenie pána Hardyho. Tom Hardy bol vo filmoch vždy významnou súčasťou a jeho charaktery rozhodne neboli tuctové. Tu sa naopak musel vcítiť do role bežného smrteľníka, otca, manžela, šéfa a muža s nejasnou budúcnosťou, ktorý za pár hodín za volantom musí ustáť neľahkú životnú voľbu. Ivan Locke je muž pevných zásad a hodnôt, kvôli ktorým počas cesty z Birminghamu do Londýna stráca všetko, čo za život vybudoval. A vy mu budete držať päste, nech sú jeho rozhodnutia akékoľvek, pretože sami by ste s najväčšou pravdepodobnosťou túto situáciu vyriešili len obtočením auto okolo betónového stĺpu alebo sa rovno zapísali na psychiatrii. 85%.(29.11.2014)

 • Gemini
  *****

  Jak už tu někdo poznamenal, Locke není thriller, a už vůbec ne thriller ve stylu Telefonní Budky, byť by zasazení napovídalo, že tomu tak bude - nemluvě o křestním jménu "Ivan", plném řekněme poněkud Východních Příslibů;) Locke je "jenom" velmi realisticky ztvárněným příběhem jednoho zlomového večera v životě chlápka, co měl rýmu jako trám, před sebou největší pracovní úkol ve svém životě, měl jet z práce domů za ženou a dvěma kluky k rodinnému večeru u reprezentačního mače roku, a který toho večera na cestě z práce UDĚLAL ROZHODNUTÍ. Rozhodnutí, že "se zachová správně", tj. tak, jak se toho třeba od svého otce nikdy nedočkal. Jelikož Tom Hardy je jedinou fyzicky přítomnou postavou, samozřejmě všechno stojí a padá s jeho hereckým výkonem - a ten je dokonalý. Každá věta, každá přetvářka, kterou vy vidíte, ale osoba na druhém konci "drátu" ne, každé s velkým vypětím klidně vyřčené "Ivan Locke"... ten chlap je prostě boží. Čímž samozřejmě není myšleno, že by ostatní nebyli dobří - jejich "voice acting" je taky výborný, obzlášť Ivanova žena Ruth Wilson stojí za to. Film je skvělou studií toho, jaké jsou lidé individuality, jak jsou zkušenosti a vnímání nepřenosné, a jaké problémy z toho vznikají. A také toho, jak složité jsou velké stavební zakázky;) Bylo to zatraceně dlouhých osmdesát minut , a nebylo v nich slabé místo. Ale protože stovkami je potřeba šetřit, dávám 90%.(18.9.2014)

 • - Celkem ve filmu uslyšíte 36 telefonátů, z toho 21 příchozích, 13 odchozích, 1 ignorovaný a 1 z hlasové schránky. (pneumotorax)

 • - Film se poprvé promítal na filmovém festivalu v Benátkách v roce 2013. (Petrasuvicka)

 • - Fotbalista Cladwell, o kterém padne ve filmu několikrát zmínka, skutečně existuje. Gary Caldwell má za sebou bohatu kariéru na britských ostrovech, byl kapitánem Celticu Glasgow a odehrál 55 reprezentačních zápasů za Skotsko. V létě 2015 se stal trenérem Wigan Athletic. (hendrich6)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace