Inspektora Rizza přezdívaného Velká noha čeká náročný případ, který se ho osobně dotýká. Někdo se totiž odvážil obvinit ho z obchodování s drogami. Aby očistil své jméno, musí zjistit, kdo z kruhů blízkých mafii infiltroval jeho policejní oddělení. Každý druhý by se takového úkolu zalekl, anebo si na něm později zlámal vaz, avšak pro Rizza neřešitelné případy prostě neexistují. Zjistí pravdu, i kdyby se kvůli tomu měl vydat až do samotného Hong Kongu... (oficiální text distributora)

eFOXsize

Hodně subjektivní, nemůžu si ale pomoct. Tohle se mi prostě nelíbilo. Spencera mám ráda, sérii Rizza moc ne, ale tenhle snímek... Možná je to tou Asií. Velice subjektivní. Objektivně vidím stále stejné dějové linie, humor, rvačky. Prostě Bud Spencer. :-) ()

subic

Opět policejní komisař Rizzo, nechápu v textu distributora, proč velká noha, tentokrát se pere i ve vodě a vyhodí i sumistu z ringu. Neapol tentokrát z větší části nahradil Hongkong 70ých let, v té době už značně industrializovaný, vliv Velké Británie se zde nezapře. Je to zase víc průměrná kriminálka než komedie, takže i můj jinak oblíbený Bud Spencer zde předvádí jen průměrný výkon. 57% ()

Milivoj

Asi nejslabší díl z celé "série". Není to taková legrace jako Miliónový brouk a příběh má daleko k Policajtovi drábem, ale protože půlhvězdičky se tu nerozdávají, musím jich dát plný počet. ()

Stanmi

Inspektor Rizzo (Bud Spencer) je neprávem obviněn z vraždy a obchodování s drogami. Rizzo se tak musí na vlastní pěst vydat na Dálný východ, aby odhalil skutečného pachatele... Policajt v Hongkongu je druhým dílem Budovy a Stenovy série "Piedone..." a stejně jako v předchozím snímku Policajt drábem i zde je hlavním tématem drogová kriminalita. Navíc jsou však přidány další dva důležité prvky a to humor a exotické prostředí. Ve filmu je tak mnohem více gagů a hlášek a je nutno dodat, že většina je opravdu povedených. A co se týče prostředí, tak Rizzo navštíví hned několik atraktivních lokací, jmenovitě Bangkok, Hong Kong nebo Macao (je celkem zajimavé, že o pouhý rok dříve navštívil prakticky stejná místa také James Bond ve snímku Muž se zlatou zbraní). Samotný Bud Spencer je v roli tvrdého, ale spravedlivého policisty tradičně skvělý a celá série "Piedone..." patří k tomu nejlepšímu, co ve své sólové kariéře natočil. Vedle Buda se ve snímku objeví také další známí italští herci, jako Enzo Cannavale, Renato Scarpa nebo věrný Riccardo Pizzuti a také američtí herci Dominic Barto a Al Lettieri. Policajt v Hongkongů tak má prakticky vše, co má správná krimi komedie mít, ať už je to zajímavý příběh, kvalitní herecké obsazení, akce, humor nebo atraktivní prostředí. ()

4567arthur

Bud Spencer v roli svérázného italského inspektora Rizza podruhé. Přezdívaného Velká noha se dostane do zapeklité situace. Kdosi neznámý ho obvinil, že se podílí na obchodování s drogami. Profesionální čest mu přikazuje očistit své jméno a najít toho, kdo ve skutečnosti spolupracuje s mafií. Nezbývá, než aby se vydal až do vzdáleného Hong Kongu a sáhl po tradičních donucovacích prostředcích. Budyho tvrdé pěsti opět vládnou tomuto snímku bez ohledu na obratnost a množství nepřátel. Enzo Cannavale ( Caputo ) tu nemá v podstatě o moc větší prostor jak v prvním dílu, ale ten jeho převlek do vystrašené blondýnky byl náramně zábavný! Musím také podotknout, že ke konci přijde málem o život. Druhé pokračování ( už o něco více komediálnější ) je zároveň nejslabším dílem a to hlavně proto, že lokace v Hongkongu mi přišly dost nudné a nezajímavé. Děj je na tom dost podobně a mě upřímně bavil nejvíc začátek a konec. Každopádně se pořád nejedná o špatný film! "Tady si! Tos mi nemohl pomoct ?... A jak asi ? Vždyť jsem jen slabá žena!... Joo, jsi jenom slabá ženská! Pohni a zavolej sanitku, ať si pro ně přijedou a převlíkni se! Vypadáš příšerně!... Ty hrubiáne!" ()

Tominko12

Pokračovanie bolo určite lepšie a zaujímavejšie ako úvodný diel. Bitky boli perfektné, Spencerova ruka úradovala, ako sa patrí. Bolo to akčné, zábavné a malo to aj celkom zaujímavý príbeh. Výborná klasika. ()

Bohdy67

Pro mě osobně možná ještě o fous nebo spíš o fousek lepší než první díl...Hlavně díky Lettierimu který opravdu zdatně sekundoval Spencerovi... Jako detektivní dvojici bych si je uměl opravdu reálně představit a kdyby Lettieri ten rok nezemřel, kdo ví.... Každopádně opět to nejlepší se Spencerem bez Hilla...84% ()

misofanko

Nemozem si pomoct, ale u mna je to vzdy na 5 hviezdiciek len vtedy, ak tam je aj Terrence. V kazdom pripade, nechybaju tie spravne bitky a klasicke paste o hlavu, svojsky vysetrovaci styl Bud Spencera a nepriatelia ktori nic nezmozu proti tomuto macovi. Na zaujimavu oddychovku, kde sa clovek raz za cas zasmeje, odporucam. ()

Choucas

Klasika svého oboru s klasikem v hlavní roli. Miluju ty rvačky kde víme že stejně vyhraje Bud, že tu ránu pěstí dá jako vždycky a že všichni asi umřou nebo omdlí. ()

topol999

K tomu stačí jen dodat, že prostředí Číny je vynikající a rozdíly v bojových technikách obou národů jsou úžasné!! 94% ()

Josef.Svejk

Tak tenhle film komunistická cenzura rozhodně v době normalizace do kin pustit nemohla. Bud Spencer adoptuje čínské dítě (rudá Čína potažmo nepřítel Moskvy). CIA agent jako kladak? Absolutně nepřípustné. Pokud Spencera a Hilla (nebo jejich dvojníky Simona a Matouše) filmy ukazovaly jako socky zrujnovane strašným kapitalismem, to se Husákovi, Strougalovi, Bilakovi a dalším komunistickým stvůrám doby normalizace hodilo do krámu, ale tenhle film rozhodně ne. Objektine vzato, je to zábavná konina stejeho žánru jako růžový panther nebo některé 007 filmy že stejně doby. Jednu opravu bych měl k sekci Trivia: jak můžete zapomenout, že podstatná část filmu se filmovala v Bangkoku? ()