Přerušený kruh

• Česko Broken Circle Breakdown (festivalový název) (více)

Snímek THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN vypráví milostný příběh Elise a Didiera. Ona vlastní tetovací salon, on hraje v kapele na bendžo. I přes velké vzájemné rozdíly je to láska na první pohled. On mluví, ona poslouchá. On je oddaný ateista a naivní romantik zároveň. Ona má na krku vytetovaný kříž, přestože stojí oběma nohama pevně na zemi. Po narození dcerky Maybelle je jejich štěstí naplněno. Maybelle bohužel v šesti letech vážně onemocní. Didier a Elise na to reagují velmi odlišně. Maybelle jim však nedává na vybranou. Didier a Elise za ní budou muset bojovat společně. (Cinemax)

Safrine

Skládačka nejsilnějších a tudíž nejemotivnějších okamžiků života (ať už veselých či smutných) bluegrassového muzikanta Didiera, tatérky Elise a jejich nemocné dcerky Maybelle vás od začátku do konce nenechá vydechnout. Film je nejen emotivním zážitkem, ale také se na něj pro jeho obrazovou stylizaci a fotogenii herců hezky kouká a pro skvělou hudbu také dobře poslouchá. Film, který je hodno vytetovat na zadek jako jeden z nejsilnějších zážitků MFF Karlovy Vary 2013. ()

jamalka

Dojemné, pro mnohé jistě až na hranici kýče( či různě za ní), v mnoho chvílích však překvapivě čisté a mnohdy i krutě pravdivé, k tomu skvělá hudba, pro mě 90%. ()

zsn

Začínám přicházet na chuť belgickým lanýžům, tedy filmům. Moc talentovaní herci - zejména co se týče hudebního doprovodu. Cashovo / Whiteovo Wayfaring Stranger mne vždy zahřeje u srdce. ()

mohamedsfinger

V podstatě strašně jednoduchý, až klišovitý příběh, který ale díky střihové skladbě působí mnohem sofistikovanějším dojmem. Za super muziku, skvělé herecké výkony a výborný monolog na podiu bych snad dal i čtvrtou hvězdu, ale pak si prostě zase uvědomím, že je pořád hlavně ždímač slz. ()

Tejkina

Tak tomu říkám opravdové drama. Velmi silný, ale strašně smutný příběh, určitě nedoporučuji slabším povahám. Připravte si kapesníčky. ()

korndaddy

Velice silný snímek, jenž dokáže navodit mnoho pocitů, od příjemnějších po ty méně příjemné. Vše podpořeno příjemnou bluegrassovou hudbou, která pocity na plátně dokonale umocňuje a skvělými hereckými výkony. Prostě další z dramat, která v americe můžou tak maximálně závidět, nebo zprznit remakem, jak to prostě oni umí. Jedinou vadou na kráse mi přišlo ono prolínání času, jenž mi dojem trochu kazilo, ale nijak zvlášť sem kvůli tomu taky netrpěl. Adept na pátou bambuli. ()

noctambule

BCB obsahuje tolik věcí, které nesnáším. Od prvních tónů jsem věděla, že tohle bude utrpení, protože já jsem schopná poslouchat v podstatě cokoliv, hudbu obecně miluju, ale country, bluegrass apod. je věc, co teda nedávám. Bohužel tato hudba hrála hlavní roli, ale co je mé "utrpení" v porovnáním s tím, co se odehrává ve filmu. Jak děj utíkal, necítila jsem žádný tlak na city, nakonec mě to stejně emocionálně dostalo, ale přišlo to tak nějak přirozeně. Takže vše špatné odpuštěno. ()

klukluka

Je to film, který, věřím, nedostanu z hlavy. Možná nikdy. Přesto mu mám problém udělit alespoň 4 hvězdy. Zvláštní pocit. Nemůžu ho přece deklasovat třemi - tohle bylo famózní, příběh, jeho vývoj, zpracování, casting - ti nezvyklí hlavní hrdinové, ta jejich živočišná, spalující láska, všechny ty vypjaté situace... Nevím, jak je to možný, už teď to ve mně rezonuje, ale jaksi se mi příčí to hodnotit lépe. A možná, že to tak je správně. Možná, že by tvůrci snad i ocenili nižší hodnocení, protože dobře udělaný film o smrti tak krásného dítěte by lidé neměli vnímat jako něco krásného, měli by z něj být otřesení a znechucení a zarmoucení, jako jsem teď já :( Silná věc. Až se z toho vzpamatuju, tak tomu dám 5, teď bych to nejraději ještě shodil. Bylo to syrový. Krásný ()

666Carnage

Co se ze začátku zdálo jako klasická věc, která vás má dohnat k slzám, vás dožene k zamyšlením nad hloubkou podstaty filmu, pak i někoho k těm slzám. Fakt jsem si řikal, že vím o čem film bude a jak to bude ale ono prd. Film nadral po necelé hodince pěkný zvrat a hned se na to koukalo jinak. Sympatická ustřední dvojce kterou celý film provází radost i smutek a vyhlazený bluegrass soundtrack. Pěkný to film. 80% ()

Giggs

Americkejsie ako Amerika sama. V tom najlepsom zmysle slova. Hlavne to nie je take gycove a sentimentalne ako Amerika byva. ()

lucijelucije

Tenhle snímek hodně táhne na city, a pokud je do děje zasazené nemocné dítě, je to jasné. Přesto na mě celý příběh působil autenticky a důkladně. Věřila jsem každý beznadějný okamžik. Srdcervoucí a velmi lítostové drama. Herecké obsazení bylo neuvěřitelné a ten závěr byl u mě samozřejmě hodně pod kůží. Přesto tenhle Přerušený kruh, byl občas kruhem i v mých očích.7/10 ()

zelvicka.

Asi je to takový ten emocionálně vyděračský film, nicméně mně se to fakt líbilo. Postavy jsou fajn, člověk prostě musí soucítit. Přemýšlel jsem, jestli si slečnu aspoň nepomaluju fixou, když už nic trvalejšího :) ()

fredisek

!!!! Jedno z nejlepších, nejdojemnějších, nejupřímnějších dramat, které jsem kdy viděl. Motiv dětské smrti tu navíc není citovým vydíráním, manželská krize nuceným zvyšováním napětí a finále obyčejným kýčem. Od obrazovky jsem se neodtrhl, žádné nalévaní pití nebo chození pro pozdní večeři, The Broken Circle Breakdown vám to prostě nedovolí. Navíc skvělý soundtrack, který opět dokazuje, že country ve světě rozhodně není to samé co táborákový country v české kotlině. Ať to dostane všechny Evropský filmový ceny, a klidně i ty, na který to není nominovaný. ()

Mikino00

Silně neoriginální, vztah začne, zlomí se dítětem, skončí a divák, sleduje jak s tím postavy vyrovnávají, to je trochu málo na bezmála dvouhodinový film, který nemá moc co nabídnout, jen tento portrét vztahu, který nevyvolává emoce, protože hlavní hrdinové jsou extrémně nesympatičtí lidé. To, že to občas proloží písničkou ještě zajímavý film nedělá. ()

mira007

Kdyby tam neumíralo to děcko, tak je to takový hezký sexy film o jedné co má tetování a jednom, který má bendžo. ()

Pevek2

Film, ktery je jako dobra country. Neboji se patosu, emoci, obcas je radostny a obcas vypravi velmi drsny pribeh, vsichni maji divne kostymy a nastroje, ale zaklad je poctivy a uveritelny. Otazky, ktere Broken Circle Breakdown vyvolava navic nejsou vubec banalni. ()

Pawlisman

Silné evropské drama, kde vyvrcholení je již v polovině a filmu a my pak vidíme i co se děje po. Myslím, že vše správně řečeno, včetně Tarantinovského prohazování časového sledu, které však zde filmu přidává na šťávě a dynamicitě (není to jen umělé prohazování za účelem hry s divákem). Do toho samozřejmě úžasná muzika. Díky ní dávám plný. Moc chyb jsem nenašel. 9/10 ()

LuccinyFilmy

Nejsem si úplně jistá, jestli je to country pojednání o rozpadu vztahu nebo anti-ateistické pokárání, ale rakovina je dnes bohužel všude, takže se její téma zpracovávat bude a tenhle film to na rozdíl od sebeparodií jako je Hvězdy nám nepřály (soudě podle knihy), ještě nedělá tak hrozně. ()

embecka

Na úvod zľahka - country nemám extra v obľube, ale tento film je hudobne GENIÁLNY. Koniec úvodu. Bolo to niečo mimoriadne silné. Čo vás naučí, že prílišné názorové odlišnosti vo vzťahu sú na totálne megalomanské hovno. Že dieťa môže vzťah v jednej chvíli rozbiť a posilniť, ale iba na čas. Že najsilnejšia a najkrajšia láska na celom svete je tá rodičovská (alebo by aspoň mala byť). Že sa mi chce veriť, že mŕtvy vták sa môže stáť hviezdou na nebi (v kontexte to nie je také patetické, ako v tomto odseku :-)). Ak človek v nič neverí, iba v svoje revolucionárske myšlienky, robí ho to v konečnom dôsledku oveľa slabším a zreniteľnejším človekom, ako tých, ktorí veria v čokoľvek iné. Som očarená, dojatá, uchvátená, konečne emócie v takej podobe, v akej ich žeriem na kvantá. ()

CINEBENELUX 2014

CINEBENELUX 2014

13.05.2014

Od pátku 16. května do neděle 18. května se ve Veselí nad Moravou uskuteční již druhý ročník nekomerční filmové přehlídky CineBenelux, jež navazuje na tradici filmových seminářů, která započala v 90.… (více)

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014