Šestnáctiletý Kim Tae Woo utekl s dalšími Severokorejci do Jižní Koreje, kde ho adoptuje manželský pár a začne chodit do školy. Ale ve skutečnosti je to severokorejský špion, který vše dělá proto, aby ochránil svou mladší sestru. Jeho úkolem je najít člověka, který zabíjí jejich agenty. Ale záhy se i on stane něčím cílem. Komu může a nemůže věřit? Setká se ještě někdy se svou sestrou? (andiek05)

Fr

,,NEJSI NA VRAHA TROCHU MLADÝ ?…“ /// To si takhle jedna odnož tajný služby řekla, že prej jako ten Kim Čong Il to má za pár a je třeba se v boji o moc zviditelnit. Vytáhne z pracovního lágru týpka, a za dva roky je v Jižní Koreji. Ve dne chodí do školy a v noci … Za rodinu! Za vlast! Ale hlavně, aby prej jako už byl zase doma, páč tam někoho nechal. Filmařina to rozhodně není špatná. V těch několika akčních pasážích, kdy hraje prim ruční práce, dokonce zábavná. Bohužel, místo toho, aby bavili akcí, či vypjatejma scénama ve kterejch jde vo kejhák, to klouže někam k pocitům a motivům (těch jinejch) a já mám problém s nima emočně cejtit, natož pak souhlasit. Závěrečná třetina navíc příběh nikam neposouvá, ale jen zbytečně protahuje i díky mírnýmu scénáristickýmu lapsusu. Ovšem předpokládám, že si ty 3* obhájím i před festivalovým publikem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sem netušil, že Korejci ze severu choděj k těm na jih stejně jednoduše, jako my do sámošky. 2.) Pochopím, proč se nemám srát do Korejce, dokuď si nejsu jistej jeho minulostí. 3.) Thx za titule ,,LAnGI“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Pethushka

Hraje tam T.O.P a já jsem holka, takže je skoro jasný, že moje hodnocení bude víc než kladný. Navíc mi přijde, že se jeho herecké schopnosti o pěkný kousek zlepšily. Vynikající byli ale i ostatní herci, a to téměř bez výjimky. Dalším pozitivem je perfektní scénář. Na akční scény se dívalo moc hezky, byly pěkně přehledný a nápaditý. A kromě toho, že mi po skončení bušilo srdce, jsem měla asi dvakrát docela na krajíčku. Akční film, jak má být. 4,5* ()

EvilPhoEniX

Bombáá!!! Commitment je vynikající, akční, strhující jízda ! Tenhle mladík Seung-hyeon Choi dokázal, že skvěle ovládá martial art! Film je napínavý, tempo je dynamické, příběh není příliš komplikovaný, ale přesto je zajímavý a zábavný, choreografie je perfektní, z jedné scény mi vyletěly až oči z důlku!! Sakra, skvěléj akční film ! ()

sniper18

Je to dosť dobrá akčná dráma. Má výborný príbeh o severokórejskom mladíkovi, ktorý kvôli minulosti otca dostane možnosť stať sa špiónom, čo aj prijme, keďže po splnení úlohy má byť jeho sestra oslobodená z tábora. Po príchode na juh s novou identitou predstavuje úplne obyčajného študenta a tak nielen spoznáva nový život, ale spriateľuje sa aj so sympatickou spolužiačkou, no hlavne chce splniť úlohu, nájsť prvotriedneho zabijaka z druhej organizácie. Ale čoskoro si uvedomuje, že nikomu sa nedá veriť a tak musí bojovať o svoj život. Spracovanie sa mi páči, už od začiatku mi to skvelo sadlo, výborný hlavný hrdina a viacero skvelých hlavných dejových prvkov, ako hľadanie zabijaka, fungovanie agenta v cudzom prostredí, školská línia a aj s ňou súvisiace priateľstvo so spolužiačkou sú veľmi dobre podané a tak som ani nevedel, na čo sa mám v ďalších scénach tešiť viac, úplne všetko sa mi veľmi páčilo a dlhý čas som nenašiel nič, čo by mi aspoň trochu vadilo. Len škoda, že druhá polovica si už túto vysoko nastavenú zábavnosť neudrží, ale nie kvôli tomu, že by sa znížila kvalita, len jednoducho dej sa už začne venovať výhradne tomu najhlavnejšiemu, takže väčšina predchádzajúcich prvkov, ktoré mali v prvej polovici plno priestoru už zmizne úplne, alebo sa výrazne obmedzia. Ale aj táto časť je stále dosť dobrá, takže si určite nemôžem moc sťažovať. Akcie je tu pomerne dosť a páči sa mi. Tvoria ju hlavne súboje, ktoré síce majú trochu viac strihov, ale v tomto prípade len kvôli zvýšeniu dynamiky, inak sú stále plne prehľadné, majú slušnú choreografiu, pôsobia dosť realisticky a aj pomerne drsne, keďže minimálne hlavný hrdina je tu príjemne nekompromisný. Ale aj tých pár prestreliek je dobre zvládnutých. Najviac sa mi páči zneškodnenie šikanovateľov, na ktoré som sa dlho tešil a našťastie nesklamalo, alebo perfektný chvat na učiteľovi, no prakticky všetka akcia sa vydarila a hlavne pri súbojoch sa je na čo pozerať. S hereckým obsadením som dosť spokojný, Choi Seung-Hyun doteraz hrával skôr také menej výrazné úlohy, takže som sa ho možno trochu obával, no nebol dôvod, zvládol to výborne a bavil ma v akcii aj mimo nej, ale dobre obsadené a aj zahrané sú aj postava spolužiačky, detektíva alebo záporáci. Réžia a technická stránka sú na tom dobre, síce emócie u mňa hlavne v druhej polovici nefungovali tak, ako by mali, ale to je to jediné, čo tu môžem vytknúť, inak je to slušný žánrový nadštandard po všetkých stránkach. Takže hlavne ma mrzí, že nie všetky línie z prvej polovice sa riešili aj v druhej, ale aj tak je to rozhodne vydarený film s dobrým dejom, akciou, postavami a aj vizuálom. Určite si to ešte pozriem. 78% ()

Flipnic

Hrozně moc zábavnej film! Fakt parádní akční jízda, kde se na nic nečeká. Akce začne hned od začátku, hlavní hrdina je takovej smutnej, ale sympaťák, kterej vykydlí každýho protivníka v podstatě bez problému. Choreografie fightů je super, sice občas sestříhaná, ale vhodně, že netrhá oči a divák má přehled o akci. Týpek fakt umí, rychlej jak blesk, hlavně ruce mu lítaj jako panu Seagolovi. Celej film drží diváka v pozornosti a i když je děj jednoduchý, dává aspoň prostor té skvělé akci. Moc líbilo, moc!!! Hodně mi to přiomínalo The Man from Nowhere ... ()

• Jihokorejský filmový režisér Shin-woo Park byl filmovou produkční společností The Lamp původně ustanoveným režisérem snímku. Jeho nečekaný odchod od rozpracovaného projektu, nacházejícího se v dané době ve fázi měsíčního natáčení, způsobila nevole filmové společnosti porozumět jeho vlastní iniciativě, odrážející se v celkovém pojetí filmového námětu. Uvolněný post byl obsazen do této doby nezkušenému Hong-soo Park (hlavní asistent režiséra snímku The Front Line (2011)). (Conspi)