Tichý zabiják

동창생

Commitment

Akční / Drama / Romantický

Jižní Korea, 2013, 113 min

To zas ze mě Korejci vydojili nějakou tu slanou vodu. Akčně-špionážní romantické drama jak rána opaskem na holou půlku. Všechny jednotlivé žánrové části tohoto slepence kupodivu sedí jak mají a fungují, ať už jednotlivě nebo jako filmový celek. Tedy až na ten závěr, který je... poplatný, nutný a v podstatě nepřekvapivý. On vlastně ani jiný být prostě nemohl, to nejde. Ale zrovna v tomhle případě, kdyby jiný byl, by mě to potěšilo.(20.10.2014)

,,NEJSI NA VRAHA TROCHU MLADÝ ?…“ /// To si takhle jedna odnož tajný služby řekla, že prej jako ten Kim Čong Il to má za pár a je třeba se v boji o moc zviditelnit. Vytáhne z pracovního lágru týpka, a za dva roky je v Jižní Koreji. Ve dne chodí do školy a v noci … Za rodinu! Za vlast! Ale hlavně, aby prej jako už byl zase doma, páč tam někoho nechal. Filmařina to rozhodně není špatná. V těch několika akčních pasážích, kdy hraje prim ruční práce, dokonce zábavná. Bohužel, místo toho, aby bavili akcí, či vypjatejma scénama ve kterejch jde vo kejhák, to klouže někam k pocitům a motivům (těch jinejch) a já mám problém s nima emočně cejtit, natož pak souhlasit. Závěrečná třetina navíc příběh nikam neposouvá, ale jen zbytečně protahuje i díky mírnýmu scénáristickýmu lapsusu. Ovšem předpokládám, že si ty 3* obhájím i před festivalovým publikem. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sem netušil, že Korejci ze severu choděj k těm na jih stejně jednoduše, jako my do sámošky. 2.) Pochopím, proč se nemám srát do Korejce, dokuď si nejsu jistej jeho minulostí. 3.) Thx za titule ,,LAnGI“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(24.2.2014)

Špionážny "teen" snímok, ktorý kupodivu najviac zaujal prvou polovicou, odohrávajúcou sa na strednej škole. Následný rozbeh síce pobral všetko podstatné z dospeláckych počinov s podobnou tématikou, kedy akcia striedala akciu, pričom najmä niektoré "one on one" súboje spĺňali veľmi solídne parametre. Bohužiaľ, neviem si to vysvetliť, no môj záujem napriek spomínaným kladom či stúpajúcemu tempu akosi klesal. Tie dvojhodinové stopáže sú proste zabijakom pre mnohé, kvalitne spracované filmy. No a "Commitment" sa obdobnému problému taktiež nevyhol. Inak dobrý film ...(24.5.2016)

• Wacoslav1

Obžaloba uživatele Wacoslav1 : Uživatel je zaujatý vůči Azijským filmům! Verdikt? Uživatel je nevinný. Je totiž pouze zaujatý vůči nudným a překombinovaným filmům které všechno zabíjí nepřesvědčivými hereckými výkony a plytkými dialogy. Lhostejno přitom v jaký části zeměkule vznikli. No aspoň, že ta akce jakž takž ušla, Za ní 30%(4.5.2014)

Hraje tam T.O.P a já jsem holka, takže je skoro jasný, že moje hodnocení bude víc než kladný. Navíc mi přijde, že se jeho herecké schopnosti o pěkný kousek zlepšily. Vynikající byli ale i ostatní herci, a to téměř bez výjimky. Dalším pozitivem je perfektní scénář. Na akční scény se dívalo moc hezky, byly pěkně přehledný a nápaditý. A kromě toho, že mi po skončení bušilo srdce, jsem měla asi dvakrát docela na krajíčku. Akční film, jak má být. 4,5*(1.10.2014)

• T.O.P

• - Jihokorejský filmový režisér Shin-woo Park byl filmovou produkční společností The Lamp původně ustanoveným režisérem snímku. Jeho nečekaný odchod od rozpracovaného projektu, nacházejícího se v dané době ve fázi měsíčního natáčení, způsobila nevole filmové společnosti porozumět jeho vlastní iniciativě, odrážející se v celkovém pojetí filmového námětu. Uvolněný post byl obsazen do této doby nezkušenému Hong-soo Park (hlavní asistent režiséra snímku The Front Line (2011)). (Conspi)