Režisér Patrice Chéreau, který je u nás znám především díky historickému velkofilmu Královna Margot, natočil ve příběh z dnešního Londýna, který vypráví o vztahu muže a ženy založeném na sexualitě a který, jak oba doufají, zůstane jen takto vymezen. Zprvu oběma vyhovuje vztah bez otázek a odpovědí, kdy nevědí nic o minulosti ani přítomnosti toho druhého. Erotické scény jsou sice plné neovladatelné vášně, ale zároveň smutku, chladu a odcizení. Nepsaná a nikdy nevyslovená pravidla tohoto vztahu poruší muž. Chce se dozvědět víc o ženě, která ho téměř mlčky navštěvuje každou středu a jednoho dne se rozhodne ji sledovat. (Česká televize)

Zoidberger

intimita je především hodně jiný film. Rozhodně ho neberu za pouhé naturalistické zobrazování sexu. Myslím že má v sobě víc i když se to musí trochu hledat. Překvapilo mě kolik negativních ohlasů se tady objevilo. Pro mě rozhodně skvělý film. ()

kolly13

Překvapila mě studenost filmu. Jakoby s chladu vyvěrá vášnivost aktérů, která posléze chladne díky okolnostem, svědomí a vyprázdnění pudu. Přestože to mohl být záměr a je dobře zpracován, nelíbilo se mi to (chlad, ne film). ()

Vlasek odpad!

To nemůžete myslet vážně. Vždyť se jedná o obyčejné porno. Tohle že je kinematografie? Přitom zmíněné scény jsou absolutně zbytečné a bez nich by to skutečně nebyl špatný film. ()

veverysiak

Klubový kúsok, ktorý nie je originálny, ale zato dostatočne zádumčivý a podivný, aby minorita filmových fajnšmekrov zamľaskala od slasti, pre mňa takmer nepozerateľné, takže 20%. ()

J. K. Lister

Z filmu jsem vycítil, že člověk občas potřebuje svoje vlastní soukromí, aniž by do svých záležitostí montoval svou rodinu - spíš ji uchránil před problémy, které by se mohly vyskytnout. Ale člověk je zvědavý, jak se taková záležitost může vyvrbit. Jenže, chodí se tak dlouho se džbánem, až se ucho utrhne. Anebo ze zvědavosti poznat dotyčného, protože sex opravdu není všechno. Všechno má své komplikace, ať už chceme nebo ne. Film se mi líbil proto, že se nesmíme stydět za svou sexualitu, neboť je to lidské. ()

gizi

9.6.2014 jsem se začal dívat a vzpomněl si, že už jsem jednou viděl. Moc mi to ale nevtisklo do paměti (tedy asi mě to nijak moc nezaujalo). Nyní po 15 minutách jsem to vzdal a šel si raději číst. Bez hodnocení. ()

Chejpao

Ten film je zvláštní. Vlastně si s jeho hodnocením nevím rady. Nejdřív jsem ho viděla zhruba do půlky jenom anglicky bez titulků, takže jsem příliš nerozuměla. To, co jsem viděla, se mi líbilo a říkala jsem si, že by to mohlo být tak na 4*. Pak jsem si ho pustila znovu s titulky a byla jsem poměrně hodně rozčarovaná. Dialogy mi přišly nevěrohodné, nepravděpodobné, místy mě iritovaly, jinde mi přišly směšné. Říkala jsem si, že ten film je divnej a že je to zmarněná šance – skvělí herci, hodně odvahy, zdařilé zachycení atmosféry krize středních let, ale kvůli některým těžko uvěřitelným situacím a divným dialogům to vyznívá do ztracena a padá do nevěrohodnosti. Myslela jsem si, že mi film asi moc v hlavě neutkví, že zmizí, aniž by zanechal citovou stopu. A ono ne – už je to víc než týden a každou chvíli mi něco probleskne hlavou, něco mě nutí na ten film opakovaně myslet, zkrátka mě něčím oslovil, zasáhl. A asi bych ho měla vidět znovu. No a ty sexuální scény mi přišly mimořádně krásné – svou živočišností, vášnivostí, autentičností... a „milovali“ se normální lidé s normálními těly, ne fyzicky „dokonalí“ jedinci. Krásný komentář: andrii. ()

Ferguson

Je lepší anonymní vztah beze slov založený jen na sexu, nebo poctivý vztah založený na rodinném životě, jenž většinou zevšední nebo se stane hnízdem přetvářky? Tenhle film nedá odpověď, ale jen ukáže co se při jednotlivých variantách může v člověku odehrávat. ()

Leila75

Film o osamocení,o životě s někým bez života,o touze to změnit...o strachu ze samoty,ztráty blízkých...to vše v kombinaci s velice intimnímy okamžiky.Pro mě jasný závěr,proto 3 hvězdy. ()

corax8

Film jsem viděl už před několika lety a vzhledem k tomu, že jsem si ho nepamatoval nemůž ebýt mé hodnocení lepší. Intimita ve všech podobách je trochu málo pro celý film. Mě to tedy moc nebavilo. Chtě něechtě srovnávám s pornografickým vztahem a ten tedy vede. ()

Bada2302

Je mi jedno aké veľmi otvorené sú erotické scény vo filmoch, keď dotvárajú dej. Pri tomto filme mi však celý dej bol maximálne ukradnutý. Všetci sa správali ako totálny magory a vykecávali o blbostiach a to len preto, lebo to bolo o kríze medziľudskej komunikácie?! Tie dialógy mi prišli akoby úplne vytrhnuté z kontextu, akoby chceli pokračovať tam, kde ani nezačali! Hlavné postavy vrcholne nesympatické akoby aj nie, nič sme o nich nevedeli, len, že si radi spolu zašukajú. Možno mal tento film byť o mnohých veciach a mohol mať úžasnú myšlienku, ale to, že mohol byť, neznamená, že aj bol. ()

Von Kempelen

Odvážnej a skutečně intimní film, kterej asi fakt není pro každýho a musí se tak trochu prožít než jenom sledovat. Nejen civilnějším pojetím a větší naléhavostí pak Intimita ční vysoko nad svým žánrovým rivalem. ()

BubbleGum

Na mě je tohle příliš! Je to něco co se mi sledovat nechce, a dalo by se to udělat mnohem decentněji, i kdyby chtěli film postavený na "řeči těla" - tutíž, nepotřebujeme ani mluvit, aby diváci poznali emoce, které právě ony postavy mají atd atd. Chápu záměr, ale nelíbí se mi. Je to praštěný, provokativní nápad. Dá se natočit i intimita bez těchto detailů! Jinak co se týče děje, tak se mi to na druhou stranu líbilo. Chápala jsem je. Rozuměla jsem tomu, a bylo mi až líto jejich životů. ()

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

07.04.2012

Filmoví fajnšmekři mají jedinečnou příležitost shlédnout dva úspěšné snímky současné světové kinematografie a navíc se vůbec poprvé osobně setkat s jejich tvůrci. V rámci 22. ročníku mezinárodního… (více)