Režisér Patrice Chéreau, který je u nás znám především díky historickému velkofilmu Královna Margot, natočil ve příběh z dnešního Londýna, který vypráví o vztahu muže a ženy založeném na sexualitě a který, jak oba doufají, zůstane jen takto vymezen. Zprvu oběma vyhovuje vztah bez otázek a odpovědí, kdy nevědí nic o minulosti ani přítomnosti toho druhého. Erotické scény jsou sice plné neovladatelné vášně, ale zároveň smutku, chladu a odcizení. Nepsaná a nikdy nevyslovená pravidla tohoto vztahu poruší muž. Chce se dozvědět víc o ženě, která ho téměř mlčky navštěvuje každou středu a jednoho dne se rozhodne ji sledovat. (Česká televize)

Skip

Co asi zaujme nejvíc, jsou odvážné milostné scény. I když tady asi slovo "milostné" není na místě, protože nejde o milování, nýbrž pouze o sex. Je mi jasné, že autorům v tomto filmu nešlo pouze o sex, ale o co jim šlo, to mi nějak uniklo. Vyprahlost duší? Touha po něčem...ale po čem? Fakt nevím! ()

M.i.k.e

Zvláštní film, který na první dobrou působí extrémně studeně, ale když se divák bude trochu snažit tak v něm ty emoce najde. Poměrně explicitní sexuální scény tu nejsou proto aby šokovaly a svůj ůčel splňují a místo vzrušení přináší spíš smutek a zklamání…60% ()

cariada

Nák jsem nepochopil o co že tam v tom filmu šlo, viděl jsem to až od poloviny a mimo sexu a divadla to nedávalo hlavu natož patu. Sex je tu vidět hodně otevřeně což by na našich tv asi neprošlo. ()

kusper

44. MFFKV. No... Druhý nejhorší film letošních Varů. Škoda, potenciál měl velký a lístek jsem sháněl dost obtížně. ()

Juto

Mučivá úvaha o zložitom vzťahu medzi láskou, sexom, túžbou a posadnutosťou, vyznačujúca sa odvážnymi surovými výkonmi hlavných predstaviteľov Marka Rylancea a Kerry Fox. 6,5/10 ()

Riley

Intimita je v první řadě taková nuda, že mě ukolíbala ke spánku. A ať už to někdo nazývá pornem či nikoli - jako porno je to docela špatné a jako film taky, alespoň teda to, co jsem z toho stihla vidět. Znechutilo mě to ale natolik, že to ani dokoukávat nebudu. ()

otík

Celkem zajímavý film o sexuálním vztahu dvou lidí, kteří se vůbec neznají a co s jejich vztahem dokáže udělat skutečnost, že se jeden z nich chce o druhém dozvědět více. Hodně odvážně, ale přirozeně natočené milostné scény provázejí tento film, ale film o nic není. ()

andrii

Separé jednoho dne v týdnu. Odpolední láska beze slov. Obnaženost těl, zahalenost nitra. Za zavřenými dveřmi laskají rozkošníci Jay a Claire v rouše Evině a Adamově své fyzické slasti, hltají intenzivní chvíle prožitku a náklonnosti na vzdor životům tam venku. Intimní rendez-vous anonymních milenců, cizinců vzájemných životů, usazených v limuzíně zběsilé vášně, spalujících požitků, oddaných soukromým hrátkám, plně vysvlečených citové očistě. Milostný akt jako dekorace jediné přístupné komunikace, komunikace křehké vřelosti a rovnováhy těl partnerů, zmítaných v hříšně ostýchavých vlnách rozbouřené řeky sexu. Sex jako dialog niternosti, jako nástroj fyzického uspokojení, jako přitažlivá výheň nebytí vůči slabostem v sobě a smýkavosti okolí. Zbohatlíci fyzické rozkoše, samotáři duševní prázdnoty. Milování fyzické v orgasmu intimity duše. Skromné apartmá nahoty, znalost každého zákoutí těla, silueta citového flirtu. Sexualita jako horlivost libida, rozptýlení, tužba přítomnosti hořící, svíjející se v zákulisí propustnosti tělesného "okvětí," charismatu linie intimnosti emocí. Bažení, bloudění, hledání i úprk vlastní identity prostřednictvím fyzického/citového prolnutí na přivítanou/na rozloučenou? P. S. Mark Rylance ve svém království důvěrností je tak nebezpečně neodolatelný, osaměle charismatický. Otevřený pohled na postelové scény, naturisticky odvážné, není nijak pobuřující, hanbatý. Milování ústřední dvojice volá pouhým dotekem nástinu ke zpřístupnění cesty porozumění, jak /ne/odhalit totožnost pocitů toho druhého. ()

farmnf

Tento film jsem viděl 2x s odstupem 6 let. Není to vůbec špatné. Jestli si nějakej dement myslí, že je to o sexu, tak je mi ho blba líto. Je to snad podobenství, snad zamyšlení. Dialogy mají svoji velkou váhu ale divák si musí najít klid je slyšet. Velmi zajímavý snímek a i to kouření péra realisticky zobrazené tam má svoje místo. Je to film pro dospělé a každý z nás snad vykouřen byl, takže proč z toho dělat hlavní záměr producenta. ()

lennyd

Jay (Mark Rylance) je úplně obyčejný chlapík, jakých potkáte na ulici během dne stovky. Se svou ženou a dětmi nežije, a jediný čím je výjimečný je jeho vztah s Claire (Kerry Fox). I když vztah ... každý týden, pravidelně ve středu, se setkají, pomilují a beze slov opět rozejdou, vyhlížejíc další týden. Až jednou Jay nepsané pravidlo poruší, a pokusí se o Claire zjistit víc ... Řeknu to asi takto .. nebýt těch několika erotických scén z první poloviny, tak se tento film okamžitě ztratí v zapomnění. Jen ty scény z něj dělají něco alespoň trochu zapamatováníhodného - minimálně svým syrovým ztvárněním, bez jakéhokoliv přikreslování. Zbytek příběhové linie je vcelku zbytečný (on se o ní něco chce dozvědět, ona to zjistí, pohádají se, usmíří se, a jede se dál .. sorry za spoiler, ale fakt na tom nic víc není). Takže případným divákům doporučuji vzít do ruky dálkové ovládání, zkouknout ty erotické scény a zbytek přetočit, ušetříte tak spoustu času.. ()

rockwoman

Každý z nich je jinak osamělý. Žádné sliby, očekávání, otázky. Jedinou jejich momentální potřebou je sexuální uspokojení. Tohle funguje do té doby, než on začne být zvědavý kdo je vlastně jeho pravidelná středeční milenka. Zvláštní film, působil na mě stejně chladně jako jejich sex beze slov. ()

Master19

Na tomto filmu, ačkoliv jsem na něm byl v kině, se mi pranic nelíbilo. Několik detailů se mi ale vybavuje i po třech letech, takže na 2* to vydá. ()

Spock

Ještě než jsem film viděl, tak mi známí tvrdili, že jde o film prosycený sexem. Po vzhlédnutí ten pocit rozhodně nemám. Sex ve filmu hraje přesně takovou roli, jaká je nutná pro dokreslení životní situace hlavních hrdinů. Film je třeba vnímat jako sondu do života dvou lidí, kterým jejich život nepřinesl naplnění. Bezradně tápou svým životem skrývajíce se za maskou všednosti. Jejich život ztratil elá a náboj. Trpí citovou otupělostí a jsou proto ochotni "šlapat" na zbytky svých citů, viz. sexuální scény. Jejich prázdnota je však na konci filmu dostihne a oni jsou nuceni vyjít se svými city na povrch. Teprve tehdy se ukáže bolestná pravda jejich středečních setkání. Jejich "vztah" se hroutí a stává se další bolestnou zkušeností jejich života. ()

jitrnic

Teda nejsem si úplně jistý, jestli tam nešlo opravdu jenom o to natočit co nejrealističtější soulož a ty řeči o samotě a prázdnotě tam nebyly jenom jako taková omáčka, ale v podstatě i to by mi stačilo ke spokojenosti... ()

klukluka

Pornografický??? To jsem asi viděl nějakou cenzurovanou verzi..? Jay - pro mě osobně snad největší čuramedán, s jakým jsem se ve filmu setkal, s oblibou vyprávěl manželovi své milenky, že za ním jezdí na 2 hodiny. Ve skutečnosti jim na to vždycky stačily dvě minuty. Tak nevím...? Ten zásah do soukromí Claire byl pro mě nepřípustný a od té chvíle mě ten film přestal v podstatě zajímat. ()

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

07.04.2012

Filmoví fajnšmekři mají jedinečnou příležitost shlédnout dva úspěšné snímky současné světové kinematografie a navíc se vůbec poprvé osobně setkat s jejich tvůrci. V rámci 22. ročníku mezinárodního… (více)