Režisér Patrice Chéreau, který je u nás znám především díky historickému velkofilmu Královna Margot, natočil ve příběh z dnešního Londýna, který vypráví o vztahu muže a ženy založeném na sexualitě a který, jak oba doufají, zůstane jen takto vymezen. Zprvu oběma vyhovuje vztah bez otázek a odpovědí, kdy nevědí nic o minulosti ani přítomnosti toho druhého. Erotické scény jsou sice plné neovladatelné vášně, ale zároveň smutku, chladu a odcizení. Nepsaná a nikdy nevyslovená pravidla tohoto vztahu poruší muž. Chce se dozvědět víc o ženě, která ho téměř mlčky navštěvuje každou středu a jednoho dne se rozhodne ji sledovat. (Česká televize)

Jeand´Boa

Jde skutečně o intimitu...na první pohled intimitu těla, nicméně hlouběji vedoucí cesta odhalí spíše intimitu duše a k tomu lidské příběhy...Pobuřuje-li vás to, pak se díváte špatným směrem, a to pouze směrem k propojeným pánvím... ()

josieaddms

Vůbec nechci brát tenhle film jako porno. Nicméně režisér filmu originální příběh pokazil erotickými nahými scénami. Já prostě zastávám ten názor, že nahotiny na plátno nepatří. Prostě ne. Vždycky jde udělat sexuální scéna bez toho. Já chápu co chtěl tímto filmem říct, chápu jak chtěl vystihnout jejich vztah, ale podle mě kdyby to nebyl Francouz a kdyby nebyla hned druhá hlavní myšlenka filmu, ukázat co nejvíc nahých partií jinak výborných herců, dokázal by tvůrce předat divákovi ty pocity které zamýšlel, ale bez toho aby si diváci museli sledovat nahá těla cizích lidí. Film by tak získal ode mě mnohem víc hvězdiček. Protože myšlenka příběhu, byla neskutečně lidská, poetická,opravdová plná samoty a emocí. Dočetla jsem se o filmu úplně náhodou ve starém filmovém časopise. Smutný příběh odehrávající se v depresivním šedém Londýně plném smutných, osamělých osudů lidí jaký nám tenhle film ukazoval mě oslovil. Bylo mi to blízké, navíc herci to hráli přesvědčivě a nenuceně. Nevšední styl kamery a neokoukané tváře dali snímku originální nádech, a ducha skutečných lidí a jejich opravdových problémů. Hudba pocit dokreslovala. Ovšem vše se to ztratilo v záměru šokovat. Špatné. ()

kratina

Pobuřující? S přehnaným množstvím sexuálních scén? Prosím vás, lidi, kam na ty kecy chodíte? Od koho to opisujete? :-) Nedá mi to, abych neocitoval jednoho "TOP" uživatele. Podle něj prý režisér "...užívá sexu jako nástroje k ničemu..." . Zvláštní názor. Pro mě je Intimita působivý film, který není o těch (vámi zatracovaných) pohlavních orgánech, ale o zcela jiném orgánu. O srdci. O touze člověka najít svou chybějící druhou půlku duše a přitom neublížit někomu, koho jsme dříve za tu půlku naší duše považovali. A víte co? Zase až tak divoce a nějak zbytečně často se tam nesouloží. Taky se tam hraje divadlo a kulečník, víme? Dal bych plný počet hvězd, ale bylo to až příliš smutné a beznadějné. Prostě ze skutečného života. ()

Astrebleue

Oproti mnoha negativním reakcím na konto tohohle snímku si myslím, že to tak špatný film není.Pokud tady někdo mluví o samoúčelnosti scén a toho, že jsou tam pro přitáhnutí oka, mně sledovat ty určité scény moc nepřitáhlo, ale pro někoho to možná mohlo být jediným plusem filmu, že...No nevím,právě vzhledem k tomu, že všechno bylo syrové, realistické a opravdu chladné, taky to tak zapůsobilo.Jako film o dnešní podobě vztahů, kdy spoustu lidí nehledá vztah, chce si jen odbejt svý, aby mohli normálně fungovat a nic jim nechybělo.Pro mě bylo významný to, že oproti tomu, že každému by takový vztah mohl klidně přijít normální,prostě jako si dojít nakoupit nebo se najíst, došlo k závěru, že nakonec ať chtějí nebo ne, lidi nejsou stroje bez svědomí a že to je muž, ten zranitelnější, který si pak přijde zneužitý a hryže ho to.Už jen kvůli tomuhle ty čtyři i když na pohled to není kdovíjak příjemný. ()

Nikol10

Ten film byl divný, to by mi vůbec nevadilo, mám divné filmy ráda, ale prostě mě spíš nudil, než bavil a zajímal. A na konci už mi bylo jedno jak to dopadne, což není nikdy dobré. Každopádně zajímavé téma. ()

HELLBOY-DB

No nevím film oceněný Zlatým a Stříbrným medvědem si představuji jinak. To že se tam hlavní hrdina x-krát vyspí s manželkou cizího chlapa a ke konci je nám nadělena nějaká ta manželská hádka, to už tu bylo a rozhodně v lepším obale. ()

Arccos

Nevím, jestli film není zajímavý opravdu jenom velmi naturalistickými a explicitními sexuálními scénami (odvážnější jsem viděl jenom v tvrdém pornu a v Shortbusu). Na druhou stranu jsem měl pocit, že tyto scény nepůsobí nějak rušivě, tak nějak patřily k zobrazovanému životu. Zajímavý námět. ()

ona.takova

Vztah jen na sex s pevným pravidlem, který se postupně stává neunosným. Pro pocit samoty, pro pocit vlastnit, pro nám danou slabost porušovat jakákoliv předsevzetí a pravidla. ()

Mr.Roman

Francúzske filmy nemám rád, hoci existuje zopár výnimiek, no tento film, ňou rozhodne nieje. Film o ničom plný zbytočne explicitných scén. Prvý film na 44. ročníku MFF KV a hneď aj ten najhorší z nich a jediný podpriemerný. ()

MaxForValue

Prvá polhodina filmu úplne super. Akonáhle Jay začne hľadať Claire, tak sa z filmu vytratí všetok náboj a skĺza do to nudy a priemernosti. Možno by bolo lepšie, hoci, ako čítam, tak to knižný námet nedovoloval, snažiť sa skôr o nejaké "komornejšie" vykreslenie vzťahu týchto dvoch ľudí žijúcich "spoločne" v jednom byte, bez toho, aby sa režisér snažil o úplnú otvorenosť. Je to škoda. ()

DaleCoper

Označit Intimacy za porno co předstírá že je něco víc mi přijde dost laciné. Otevřeně sexuálních scén tam zas tolik není a typický konzument porna by to asi znechuceně vypnul. Nejdřív šlo jen čistě o sex pak z toho mohlo být i něco víc ... ale většinou se to nějak pokazí. Mark Rylance je docela sympaták a Kerry Fox mi přišla i jako žena celkem atraktivní. Hanif Kureishi je zajímavý autor asi si od něj něco najdu i v knihovně ()

pekas

Po Mělkém hrobu další film, který mne nezaujal, zato mě v něm velmi zaujala Kerry Fox. Jinak děj rádoby intelektuální, asi na to nejsem dostatečně mentálně vyspělý, abych to ocenil. A asi už nikdy nebudu. 50% ()

kubilov

Jediný důvod, proč jsem nedal odpad byly erotické scény. Ne kvůli tomu, že by se mi líbily nebo něco takovýho, ale proto, že byly jednoduše vtipný. V kontrastu s fakt divnym a vlastně zbytečným a nudným filmem, který byl měl patřit na nějakej zapadlej a nedůležitej festival, nejlíp někam do Ruska, jsou tím nejzajímavějším co se tam děje. Naprostá ztráta času nebo jakýkoliv chutě do sexu. ()

Pitryx odpad!

Proč ta dlouhá stopáž na takovou bejkárnu. Skoro porno film prokládaný občasným sledováním osob. Pak se to tváří jako nějaká psychosonda, ale filmu se to ne a ne podařit. Děsivě nudná a dlouhá záležitost. Zbytečná ztráta času. ()

matoada odpad!

Ako raz napísal Peter Breiner, priemerný európsky divák má problém isť do kina na porno, tak sa teraz začali robiť "umelecké" pornofilmy. Toto je jeden príklad. Kto čítal knihu, musí byť nasratý ešte viac. Zostala z nej nanajvýš hlavná postava a jedna veta. ()

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

Tvůrci Tirzy a Venuše zavítají v dubnu do Prahy

07.04.2012

Filmoví fajnšmekři mají jedinečnou příležitost shlédnout dva úspěšné snímky současné světové kinematografie a navíc se vůbec poprvé osobně setkat s jejich tvůrci. V rámci 22. ročníku mezinárodního… (více)