Hataraku maó-sama!

• Japonsko はたらく魔王さま! (více)
Japonsko, (2013–2023), 14 h 48 min (Minutáž: 24 min)

Předloha:

Satoši Wagahara (kniha)

Nao Tójama, Mamiko Noto, Júki Ono, Kanae Itó, Jóko Hikasa, Hiro Šimono, Ajaka Suwa, Saori Óniši, Hiroki Jasumoto, Júiči Iguči, Kenta Mijake, Harumi Sakurai (více)

Série(3) / Epizody(37)

Démoní kráľ Sadao je len krôčik od dobytia sveta, keď je porazený Hrdinkou Emilia a nútený presunúť sa do iného sveta - novodobého Tokia. Nakoľko jediné, čo démoní kráľ dokáže, je dobývať svet – čo je skutočne nevyhnutná schopnosť v situácii, v ktorej sa ocitol – musí pracovať ako brigádnik v MgRonalde, aby mohol platiť prenájom a ostatné životné náklady. (Anego)

JohnyTrava

Nato, že sa jednalo o klasický šónen, som bol milo potešený. Seriál nejaké nové žánrové zvraty neprináša a svojím spôsobom je veľmi schematický, čo sa môže zdať odradzujúce, hoc na prvý pohľad láka vydareným dizajnom. Ale i tak som sa bavil. Už len myšlienka nechať jeho urodzenosť Satana obracať hamburgre u McDonalda je priam božská. Takisto humor (často o hraný) sa nesnaží za každú cenu vtierať a našli sa aj originálne scénky. A nakoniec nano.RIPE... K dobru sa počíta aj rozumná dĺžka. ()

HDeer

Takto si zrejme predstavujem spracovanie béčkového námetu áčkovým štúdiom. Aj napriek tomu, že slovom Maou (Pán démonov, Démoní vládca) je japonský zábavný priemysel doslova presýtený, seriál Hataraku Maou-sama! viditeľne dokazuje, že daná téma pri správnom uchopení nemusí vôbec pôsobiť tuctovo. Zatiaľ čo do háremových vôd zachádza seriál iba okrajovo, neznižuje sa na úroveň identického Yūsha ni narenakatta... - kedy ide zápletka často-krát stranou práve kvôli šteklivému obsahu. Prirodzene aj Hataraku Maou má svoje negatíva. Je neschopný ponúknuť adekvátneho protivníka a z postupne odhaľovaného príbehu priamo úmerne vyprcháva patričná záživnosť. V konečnom dôsledku som mal pocit, že aj keď mi v podstate seriál nič nedal, aspoň si udržal svoju dôstojnosť. Miestami výnimočne dobrý humor a ikonické excesy z neho robia pomerne zvláštnu a neobyčajnú skúsenosť. ()

Scalpelexis

[1. série] Jak rád bych tomu dál 4*, ale to jednoduše nejde. Nápad o démonovi pracujícím ve fast foodu a zvykajícím se na lidský svět je příjemně švihlý. První díly si na právě těchto komických situacích zakládají a musím říct, že jsem se slušně bavil (náhodné přivolání taxíku). Postavy jsou charakterově poctivé a zajímavé. Časem se objevují slečinky, takže máme i kousek romance, ale jak to tak bývá u solidního rozjezdu, těžko se udržuje. Nápady se opakují, objevují se fillery, charaktery se nerozvíjí a hlavní špatňák na konci je strašlivě vlažný až blbý. Škoda, že nám to tedy zabředává do nudné šedi, protože to byla zprvu fakt prča. ()

skretik

Uz po prvom dieli som chcela dat 5*... ja nemozem, tak sa smejem :D... Holy Poter, MgRonalds :D... no neskutocne :D... paradny suchy humor, taky ja fakt mozem (minispoiler vo volnom preklade: EMI: hlavne sa nenechaj nikym inym zabit, ja ta zabijem... MAOU: a mohla by si nevykrikovat take veci na ulici??!!... HIHIHI) ()

kirmakX6on

hádejte, jak to skončí. V dešti na křižovatce předá hlavní hrdinka hlavnímu hrdinovi deštník. Má se smysl na toto anime dívat? Nedoporučuju. 20% UPDATE: možná jsem se unáhlil, studio potvrdilo letos, tzn. po osmi letech, druhou sérii. Zatím nicméně ještě bez konkrétního data. Pokud to v dohledné době vydaj, předpokládám, že minimálně o dvě hvězdičky zvednu. ()