Reklama

Reklama

Epizody(13)

Obsahy(1)

Středoškolský život Hachimana a jeho přátel z Klubu dobrovolníků pokračuje v zaběhnutých kolejích. Na prosby a přání pomáhají, kde se jen dá. Ať už se jedná o problémy v lásce, přátelství, o vyhnutí se nepříjemným povinnostem, vždy se snaží najít co nejlepší řešení, aby tak vyšli vstříc svým klientům. Jenže životy druhých stále častěji ovlivňují i jejich vlastní vztahy, které si procházejí nejednou zkouškou. Zatímco Hachiman je už jen ze své podstaty pouze pro logická a rázná řešení, která jsou sice efektivní, ale neberou ohledy na druhé, Yukino s podporou Yui preferuje pravý opak. To také vyvolává klubové rozepře, které ničí nejen vzájemnou spolupráci, ale i těžce vybudované přátelství. (EMIA)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (8)

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Znatelně horší pokračování povedené 1. série. Takový ten výsměch vůči okolí, nonchalantní přístup hlavních postav s řešením problémů a absence trapných námluv byly prvky, které mě v předchozí sezóně bavily a to se teď dosti změnilo. Až moc to zvážnělo. Hachiman už je se svým chováním pro mě na hraně únosnosti: Věčně se jen šklebí, kritizuje a hlavně se mnohem více trápí svým životem a okolím; už není zdaleka tak zábavný, jako když si dokázal poradit tím cool stylem, jako kdysi. A tak jsem spoléhal na Yukino, jenže ta v příběhu pro mě až nepochopitelně často absentuje a když už ne, tak rozhodně to není ta pevná a jistá postava. Mnoho filosofických plků je naprosto prázdných a už se ani tolikrát nezasmějete. Sekce kolem 5.-8. dílu je děsivě nezáživná, což zachraňuje trochu konec, kdy se konečně něco začne znova dít a nechává mě natěšeného na poslední 2 epizody. Animace nicméně doznala výrazně změny, postavičky jsou o něco pohlednější. ()

TomX2 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Prvá séria ma bavila, ale postrádal som v nej nejaký hlbší, silnejší emocionálne vypätý moment, takže som si ju užil len tak nejak "nadpolovične". Druhá séria síce tiež neobsahuje nejaké silné dejové zvraty a dialógy, ktoré dostanú diváka na kolená, ale aspoň upustila od nie veľmi funkčnej komediálnej stránky a zamierila sa viac na tú drámu. A výsledok? Ten je celkom pozitívne slušný. V nej je už trošku bližšie načrtnutá psychológia postáv a každá odkrýva nové stránky osobnosti, včetne Hačimana, ktorý si prechádza existenciálnou krízou. Paradoxne to však tentokrát nie je on, ktorý zdvíha sériu na vyššie priečky. Tentokrát si pre seba všetku moju pozornosť získala Yui, ktorú akosi každý prehľadá a ktorá je veľmi nedocenená. Pamätám si, keď som pred necelými štyrmi rokmi videl prvú sériu po prvý krát. V tej dobe som tiež veľmi cynický pohľad na svet a bol som otrávený spoločnosťou rovnako, ako náš hlavný hrdina. Preto mi vtedy neprišla nijak zvlášť výrazná a skôr som si vychutnával Hačimanove vnútorné monológy, ktoré akoby vychádzali z mojej vlastnej hlavy. Keď som teraz, takmer štyri roky potom dopozeral druhú sériu, ostal som veľmi príjemne prekvapený. Dovolím si priam tvrdiť, že som sa do Yui (platonicky) zamiloval a už navždy bude moja "no. 1 waifu". Ale teraz vážne. Takýchto empatických ľudí s obrovským srdcom si neskutočne cením. O to viac, keď sú ešte príjemne "rozprávkovo" roztomilí a majú pekný dizajn. Druhá séria jednoducho v mnohom pokročila. Ako v dramaturgii, príbehu a dialógoch, tak aj v charakteristike postáv. Síce mi chýbala nejaká výraznejšia skladba, ktorá by vo mne vyvolala emócie, ale aj soundtrack spolu s animáciou vzrástol ešte vyššie než naposledy, takže vo výsledku som príjemne spokojný. Štyri hviezdičky. ^^ ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Pravda, druhá sezóna nám oproti té první opravdu poměrně hodně zvážněla a filozofie a psychologie dostává přednost před vším tím humorem, který byl tak svěží v první řadě. Na druhou stranu se to ale dalo docela čekat, on i ten "vlk samotář" pokud je hozen do smečky a začne si v jejím rámci budovat jisté sociální vazby a tedy mu začne na ostatních záležet, na což nebyl zvyklý, se prostě začne měnit... A to je asi to hlavní o co tady běží a i když už to není tak vtipné, sledovat vývoj hlavního hrdiny a jeho souboj především sám se sebou je pro mě osobně stále docela zajímavé. Je sice pravda, že jsem to na začátku vlastně nečekal a těšil jsem se na svou "pravidelnou dávku cynismu" a že by se i dalo říct, že jsem malinko zklamán, protože takovýhle pro mě osobně zajímavý hrdina se objeví v podobných slice of life anime poměrně sporadicky, ale dát tomu jen 3* a hodit to do pomyslné škatule "průměr" si to podle mě zatím stále ještě nezaslouží... 7/10 ()

kubka4 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Přišli jste se podívat na další klasickou romantickou komedii s neoblíbeným hlavním hrdinou? Tak to jste tu vážně špatně... Ostatně to už byste měli vědět po první sérii, která sice pořád měla s komedií více společného, ale i tak... Tohle anime se vůbec nedrží stereotypů a jde si svou vlastní cestou. Cestou realistických pocitů a výrazného zaměření na filozofii a psychologii (myšlení) postav, které jsou komplexnější než několik postav z "klasických" romantických komedií dohromady. Bohužel takový přístup nepochopí zdaleka každý, mnoho ho zavrhne pro přílišnou komplikovanost, lehce depresivní náboj, pomalý vývoj apod. Což je ale ohromná škoda, protože tohle anime si rozhodně zaslouží pochvalu a pozornost...- 100 % ()

Terezinka198 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Hachimane, vykašli se na ně na všechny! Nestojí ti za to, když ti ani pořádně nepoděkují za tvoji snahu! Aneb když jedna postava drží celé anime... a to, že s ním neustále ostatní zacházejí jako s hadrem, si berete osobně. O chloupek možná horší než první série, ale pořád mě to baví, pořád je zde Hachiman, kterého známe (i s jeho úžasnými cynickými poznámkami, se kterými se často ztotožňuji :D) a ten mi dává naději dívat se i na díly, u jejichž konců si říkám, cože tím ten básník chtěl říct, a po chvíli (někdy hledání na internetu) se to člověk dozví nebo může zapojit i fantazii. Opening opět překrásný, stejně jako v první sérii. Dávám velmi odřených 5* čistě jenom za Hachimana a doufám, že se jeho postava nezmění. Kdyby se jeho spolužáci náhodou někdy někam ztratili do neznáma, nebudu se zlobit, spíš to uvítám po této sérii. ()

Galerie (221)

Reklama

Reklama