Velká oříšková loupež

• slovenský

Veľká oriešková lúpež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea / USA, 2014, 85 min

Mně to nepřišlo tak špatné. Docela jsem se při této výpravě za oříšky bavil. První polovina má velké tempo, hrdinové jsou sympatičtí, také lidské postavy jsou dobré. Druhá polovina filmu už není tak dobrá jako první, děti u ní ztratí pozornost. Také hlášek ubylo a dospělý už si nemá co z filmu odnést. Průměrný animák, který neurazí.(14.2.2015)

• hammer_head

Silně podprůměrný animák u kterého mě bavily pouze titulky, kde trsá PSY. Příběh je nic moc a bohužel ani ta animace nepatří k těm lepším. Přesto bych viděl největší problém v tom, že si mě nedokázala získat ani jedna postavička, především hlavní veverák byl silně nesympatickej. Na tak krátkou stopáž to byla strašná nuda.(4.9.2014)

• Xmilden

Jak ukázal tento případ, tak není zase tak snadné natočit dobře fungující animák. Jen občasná roztomilost zvířátek prostě někdy nestačí. Příběhově nelogická pitomost a kdo očekává solidně naplánovanou loupež bude mu muset stačit chaotická nepřipravená akce založená zcela na náhodě. 35% ani nevím pořádně vlastně za co.(17.4.2014)

• Slarque

Je to animované a hýbe se to. Pokud vyžadujete více, hledejte jinde. S produkcí levných animovaných filmů už je to jako s produkcí levných hororů. Scénář nestojí za nic, za podpory korejského ministerstva kultury to naanimují stovky Korejců, hudba se nahraje někde v Makedonii a nejvíc práce dá najít několik slavných herců, kterým se v posledních letech příliš nedaří a za to dopoledne před mikrofonem si nemůžou říci tolik. Výsledek je samozřejmě v lepším případě přímo úměrný kvalitě scénáře – slabší dvě hvězdičky.(25.12.2016)

No. Animák dobrej. Existují určitě lepší, ale když uvážím, že se jedná o koprodukci Kanady, Jižní Korey a USA, což není pro animovaný film zrovna běžné, mohlo to dopadnout hůř. Zejména díky účasti Jižní Korey trochu chápu proč použili zrovna tuhle píseň jako ústřední, ale proč to tak chtěli, tomu už nerozumím. Tohle prostě neni ten správný hudební podklad do pohádky pro děti. Vidím tam také mnoho podobného s jinými animáky (namátkou Za plotem, Ratatouille, atp.). Abych jen nekritizoval, pes byl dobrej a narážka na Angry Birds také. Je vidět, že tvůrci šli s dobou. Měli by se ale ještě hodně učit, jestli chtějí být alespoň malinkou, maličkatou konkurencí pro DreamWorks či Pixar, potažmo Walta Disneyho.(25.8.2014)

• - V závěru filmu je krátká mezititulková scéna. (Rominator)

• - Píšťalka pro psy by fungovala stejně tak i na veverky, jelikož ty by frekvenci píšťalky slyšely také. (Hal_Moore)