Velká oříšková loupež

• slovenský

Veľká oriešková lúpež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea / USA, 2014, 85 min

No. Animák dobrej. Existují určitě lepší, ale když uvážím, že se jedná o koprodukci Kanady, Jižní Korey a USA, což není pro animovaný film zrovna běžné, mohlo to dopadnout hůř. Zejména díky účasti Jižní Korey trochu chápu proč použili zrovna tuhle píseň jako ústřední, ale proč to tak chtěli, tomu už nerozumím. Tohle prostě neni ten správný hudební podklad do pohádky pro děti. Vidím tam také mnoho podobného s jinými animáky (namátkou Za plotem, Ratatouille, atp.). Abych jen nekritizoval, pes byl dobrej a narážka na Angry Birds také. Je vidět, že tvůrci šli s dobou. Měli by se ale ještě hodně učit, jestli chtějí být alespoň malinkou, maličkatou konkurencí pro DreamWorks či Pixar, potažmo Walta Disneyho.(25.8.2014)

Průměrně vtipný a příběhově spíše podprůměrný animák. Pár zvířecích postaviček mi připadalo dostatečně legračních i zajímavě napsaných (třeba krysí kamarád), jiné mi lezly na nervy (třeba mýval). Asi jsem do značné míry ovlivněn i tím, že jsem neviděl Za plotem, které Velká oříšková loupež údajně hodně vykrádá. Pak bych možná hodnotil hůře. Takhle slabší tři hvězdy.(5.6.2014)

Docela v pohodě film, hlavně když na to jde člověk do 3D kina. Jen si říkám, jestli byl vyloženě nutný ten infantilní humor (vtipy o prdění, postavy na sebe výsměšně vyplazovaly jazyk. Greyson byl slizký až hrůza), zvláště když tvůrci předvedli, že umí vymýšlet i lepší vtipy (např. Postava buldoka mě prostě bavila). Jinak se přiznám, že mi celý film trochu připadal jako nějaká analogie na běžný spor "socialismus vs kapitalismus". Zvířátka v socialistickém parku hladoví, odevzdávají jídlo (daně) mývalovi (diktátor). Jediný Bručoun se odmítl podřídit, tak byl bez soudu vyhoštěný z parku (z socialistické republiky). Svět kapitalismu vypadá jako zlé ošklivé místo plné krys, ovšem Bručoun se z nuly dostal na vrchol, když objevil oříšky. Najednou oplýval bohatstvím a socialistický park od něj najednou potřeboval pomoc. Jak se ukázalo, socialistický mýval sice tvrdil, že chce nakrmit zvířata v parku, ale ve skutečnosti chce pouze moc. Když se na konci filmu objevil PSY se svým Gangnam Style, říkal jsem si, jestli to není nějaká narážka na spory mezi Jižní Koreou a KLDR... Trochu jako farma zvířat od Orwella.(28.2.2014)

Dostala jsem od bratrance příkazem jít do letního kina. Sám to sice neviděl, ale já jsem nějak vytušila, že se mi tento roztomilý animák zalíbí. Ty zvířata sice mohly být lepší, roztomilé mi přišlo jen asi tak jedno zvířátko. Celý film jsem se bavila, napínavé scény, komické momenty, bohužel i jeden celkem smutný, který ovšem skončí dobře. Prostě a jednoduše.. moc pěkný animák pro děti (i dospělé), se skvělým koncem v podobě animovaného PSYe a Gangnam Style.(29.8.2014)

• MartinezZ

Nic proti, ale kopírovatější kopii Over the Hedge snad ani neexistuje. Hodně průměrný animák, jehož průměrnost mi nedovoluje dát tomu ani ty průměrné ***. 86 minut majících pocitově tak 160, i na tu krátkost příšerně protahované a nudné. V podstatě žádný humor a když, tak jen ždímaný. Jediné hezké na tom byly asi jen ty listopadově barevné stromy.. A pak si ještě vzpomínám, že se kdosi divil, co dělá v titulcích ten Psy - no protože "Kanada / Jižní Korea / USA".(12.4.2014)

• - Píšťalka pro psy by fungovala stejně tak i na veverky, jelikož ty by frekvenci píšťalky slyšely také. (Hal_Moore)