Velká oříšková loupež

• slovenský

Veľká oriešková lúpež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea / USA, 2014, 85 min

"Velká oříšková" dijak neurazila, ale že bych z ní byl nějak odvařený to teda ne. Asi největší zápor animáku beru až nestoudnou podobnost se Za plotem. Opět jde o tlupu zvířat co hledá zásoby na zimu, opět je hlavním hrdinou "sobecký hajzlík", opět tu máme "někoho zevnitř" (jen tenkrát to byl kocour, ne pes), opět lidé vystupují groteskním způsobem... mám pokračovat? Je to neuvěřitelné. Díky tomu ať chci nebo ne srovnávám a "plot" vyhrává na celé čáře. Kompletně. A to ani neřeším jestli pytel ořechů lze vůbec poplést zapytelm s penezi ;). Takže je to za 2,5 (zaokrouhleno na 3).(17.7.2014)

Veverčák Surly (hlas Will Arnett) zničí nedopatřením zvířátkům žijícím v parku veškeré zásoby jídla na zimu. Nedlouho poté je Surly komunitou vyhnán do města a nesmí se nikdy vrátit... K těm zajímavějším postavám patří nemluvný krysí kámoš Buddy, Krtek (břichomluvec Jeff Dunham) a Mýval (Liam Neeson). V závěrečných titulcích mile překvapil animovaný PSY, který zazpíval Gangnam Style. Ve filmu je také jedna mezititulková scéna, která se objeví i ve druhém díle a dočká se rozšíření.(4.11.2017)

• Lavinia

Takže lupiči plánují vyloupení banky a havěť plánuje vyloupení ořechárny? A do toho běduje čokl, že nechce zpátky do útulku - proč tam vůbec je? Aby honil ty veverky? Tedy moc neznám obchody čistě jen s ořechy ... prostě hloupost i na dětské poměry, nejzáživnější je reklama. Veverky vypadají neveverkovsky, bez výrazu, ostatní hlodavci taky divně uhlazení, nepovedení. Nedoporučuji.(12.2.2016)

Mně to nepřišlo tak špatné. Docela jsem se při této výpravě za oříšky bavil. První polovina má velké tempo, hrdinové jsou sympatičtí, také lidské postavy jsou dobré. Druhá polovina filmu už není tak dobrá jako první, děti u ní ztratí pozornost. Také hlášek ubylo a dospělý už si nemá co z filmu odnést. Průměrný animák, který neurazí.(14.2.2015)

No. Animák dobrej. Existují určitě lepší, ale když uvážím, že se jedná o koprodukci Kanady, Jižní Korey a USA, což není pro animovaný film zrovna běžné, mohlo to dopadnout hůř. Zejména díky účasti Jižní Korey trochu chápu proč použili zrovna tuhle píseň jako ústřední, ale proč to tak chtěli, tomu už nerozumím. Tohle prostě neni ten správný hudební podklad do pohádky pro děti. Vidím tam také mnoho podobného s jinými animáky (namátkou Za plotem, Ratatouille, atp.). Abych jen nekritizoval, pes byl dobrej a narážka na Angry Birds také. Je vidět, že tvůrci šli s dobou. Měli by se ale ještě hodně učit, jestli chtějí být alespoň malinkou, maličkatou konkurencí pro DreamWorks či Pixar, potažmo Walta Disneyho.(25.8.2014)

• - Píšťalka pro psy by fungovala stejně tak i na veverky, jelikož ty by frekvenci píšťalky slyšely také. (Hal_Moore)

• - V závěru filmu je krátká mezititulková scéna. (Rominator)