Velká oříšková loupež

Veľká oriešková lúpež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea / USA, 2014, 85 min

• skinny

Rikala jsem si,ze 85min.je kratke,ale jak jsem videla,bylo to az moc.,popis tremi slovy: nuda, nuda a...nuda(16.7.2015)

• Vojťas

Nic nového, ryze dětské. 30%(6.7.2014)

Tvůrcům nelze upřít snaha o líbivost, ale ani v té to úplně nezvládli. Nejhorší je, že to není ani příliš zábavné. Sázka na zvířecí hrdiny je obvykle postavena na tom, že se vytvoří pouto sympatií s diváky. Tady je těžké mít k někomu sympatie, parková zvířata jsou zde moc anonynmní, hlavní hrdina je příliš zatvrzelý, jeho parťák nemluví jako snad jediné zvížře ve filmu, fenka je otravná, taksnad jen k veverčici Andie člověk získá nějakou náklonost a ta měla moc vedlejší roli. Animačně to chvílemi skřípalo, ale postavičky nevypadaly nijak zvlášť chytlavě. Charaktery taky nemají moc jak si diváka přitáhnout. Krtek se snaží svou ňoumovitostí co to jde, ale působil spíše tragicky, než-li komicky. Přesto jakž takž to odbíhá, ne příliš originálním příběhem a závěrečnou snahu o happy end tvůrci přímo zazdí a končí to docela rozpačitě. Už jsem viděl horší,ale i lepší, tohle řadím někam do středu mezi animáky. Pořád je to snesitelná podívaná.(8.9.2015)

Mně to nepřišlo tak špatné. Docela jsem se při této výpravě za oříšky bavil. První polovina má velké tempo, hrdinové jsou sympatičtí, také lidské postavy jsou dobré. Druhá polovina filmu už není tak dobrá jako první, děti u ní ztratí pozornost. Také hlášek ubylo a dospělý už si nemá co z filmu odnést. Průměrný animák, který neurazí.(14.2.2015)

• Shakers

Pokial chcete orieškové dobrodružstvo odporúčam Dobu ladovú. Aj keď tu je tých orieškov viac kvantita nepotvrdila kvalitu. Čo sa týka tohoto animáku, tak príbehom to moc neupúta, skôr postavami a miestami celkom vtipnými scénkami, inak to ničím moc neohúri. Animácie je v pohode, ale najviac do plusu to aj tak hádže skvelý slovenský dabing, bez ktorého by som klesol asi ešte o niečo nižšie. Inak ako jednohúbka sa to dá prežiť, vyložená nuda zas nehrozí. 50% - 2*(28.9.2014)

• - Píšťalka pro psy by fungovala stejně tak i na veverky, jelikož ty by frekvenci píšťalky slyšely také. (Hal_Moore)