Velká oříšková loupež

• slovenský

Veľká oriešková lúpež

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

Kanada / Jižní Korea / USA, 2014, 85 min

A mě se to líbí! Sice průměrně, ale mám slabost pro roztomilé chlupaté veverky a nemohla jsem si tedy pomoct při sledování tohoto animáče (na který jsem se i docela těšila), abych ustavičně nevykřikovala jéhééé ten je ale roztomilý. Ale zpět k věci. Co se mi nelíbilo bylo, že tyto animované filmy už nedokáží nabídnout nic nového. Je to pořád dokola to samé v bleděmodrém provedení kde se spolu naprosto nemožně kamarádí pes s veverkou či mýval s krtkem. Hlavní zápletkou zpravidla bývá to, že všichni vyženou ze své komunity outsidera, který je samozřejmě dobrota sama a nikdy by nikomu nezkřivil ani vousek u čumáčku..Outsider se snaží v krutém světě lidí najít potravu na zimu a neuhynout. Nemusím se zmiňovat o tom, že vše samozřejmě dopadne dobře, protože je to film hlavně pro menší lidičky.... Ale mě se to líbí. Není to sice žádná filmová podívaná - či možná pouze z toho hlediska animace - ale je to milé a oddychové.(1.4.2015)

• oveckaoa

Logika si zde dává těžkou dovolenou. Lupiči plánují vykrást banku tak, že koupí barák s oříšky naproti banky pak se tam prokopou udělají tam díru dynamitem a vymění prachy za pytle s oříšky (jak chtěly vyřešit tu díru je mě záhadou nemluvě o tom, že ten výbuch by probudil celé město) . Vede jich chlápek,kterého v nedávné době propustily z vězení a tam si našel kumpána na vykradení banky a ze staré party ještě přibral 2 kámoše. Do toho se namíchá jeden veverák, kterého vyhostily z parku jelikož ho zničil se svým tupým nemluvným kámošem krysou a parta zvířat z parku,která hledá obživu jo a abych nezapomněl jedna fena ještě. Celé to je takřka absolutně nevtipné (prdící svišťové pokusy o vtipy se slepým krtkem jakákoliv scéna s Greysonem čestná výjimka je souboj ptáka s veverkou na stěrači auta) a o originalitu to též nezastavilo kdo viděl Za Plotem (podobná zápletka krádež na začátku toho vozíku s ořechy je dokonce hodně podobné té z Za Plotem) Rattatouille (ta krysa je přesná kopie té z toho animáku) případně Angry Birds (podoba toho ptáka) může mít deja vu. 40 procent za píseň od Psy (bohužel bez textu jen zvuky) a za příběh a tu jednu vtipnou scénu .(26.8.2017)

Animovaná akční jednohubka. Tento animák není tak kvalitní jako ostatní. Má to sice celkem dobrý příběh, jsou zde sympatické i nesympatické postavy, ale jako celek to nemá takouvou kvalitu, takové kouzlo jako některé jiné animované filmy. I tak je to ale dobrý film, divák se celkem baví a hlavně dětem se to musí hrozně líbit. Film hodnotím 3*, ale za závěrečné titulky s PSY dávám o jednu * navíc.(7.11.2015)

Dostala jsem od bratrance příkazem jít do letního kina. Sám to sice neviděl, ale já jsem nějak vytušila, že se mi tento roztomilý animák zalíbí. Ty zvířata sice mohly být lepší, roztomilé mi přišlo jen asi tak jedno zvířátko. Celý film jsem se bavila, napínavé scény, komické momenty, bohužel i jeden celkem smutný, který ovšem skončí dobře. Prostě a jednoduše.. moc pěkný animák pro děti (i dospělé), se skvělým koncem v podobě animovaného PSYe a Gangnam Style.(29.8.2014)

CITÁT - Pro nás zvířata je to těžké....... Pár vtipů to má, ale jako celek mě to nevzalo. Někdy si scénář jde svou cestou a přestává fungovat. Podobnost s příběhem "Za plotem" je až moc nápadná ale aby to fungovalo zde musíte přehlédnout řadu výmyslů. Pro děti to bude určitě parádní jízda, ale pro ostatní jen průměrný příběh. Díky, ale příště bez píšťalek a jen lízání. Vydržte závěrečné titulky. Ne kvůli hloupé hudbě, ale kvůli dvou dodatkům na úplném konci. Ještě se trochu zasmějete.(28.7.2014)

• - Píšťalka pro psy by fungovala stejně tak i na veverky, jelikož ty by frekvenci píšťalky slyšely také. (Hal_Moore)