Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Věrný přítel Zlatého slavíka Karel Šíp plánuje, jak dostat Karla Gotta z hledáčku nejvěrnější, a poněkud vlezlé fanynky. V televizním filmu se po delší době dali dohromady tvůrci diváckých hitů posledních dvaceti let, včetně kameramana Jana Malíře. Hudební komedie Škoda lásky je úvodním příběhem stejnojmenného cyklu povídek našich nejznámějších spisovatelů na téma lásky ve všech jejích podobách. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

ostravak30 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Úvodní díl je zároveň jedním z nejlepších. Mě se ale líbilo, jak zachytili Gottův styl. Místo, aby fanynku vyhodil, nabídne jí kafe a pak se zeptá na smetanu. Všichni ví, že Gott byl gentleman a zde je to podtrhnuto situací s fanynkou, na kterou nikdy nezavolá policii. Hrozně se mi líbily prostřihy, které doplňovaly myšlenkové pochody postav. A Gott se Šípem jako gayové, to nemá chybu. Protknuté navíc Kájovou hudbou... ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Pilotní díl seriálu sice lákal na zábavu typu Karel Gott a Karel Šíp v rolích Karla Gotta a Karla Šípa, ale nabídl toho víc. Hlavně ze strany mně zcela neznámých herců Zory Valchařové-Poulové a Petra Píši. Obzvláště první jmenovaná se proměnila v psychopatickou fanynku toho kalibru, že jsem střídavě nevěděl, zda ji mám litovat nebo z ní mít hrůzu. Jan Hřebejk to zrežíroval s přehledem, takže jsem se docela dobře bavil. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Karel Gott hraje sám seba a hlavne preto mu to o ide celkom dobre. Ako sa úspešne zbaviť neodbytnej fanynky a nezblázniť sa, s tým mu pomáha Karel Šíp, tiež veľmi prirodzený. Ich scény sú dobré, párkrát som sa hlasno a spokojne zasmial. Keď sa príbeh bez Karla zdá nezaujímavý, príde niečo, čo ho oživí a oblaží nás happyendom. –––– Tam za tím plotem, tam patřím svýmu publiku. Ale tady sám sobě a svý rodině. Pochopte to. –––– Jak víte, že mám rád rebarboru? – Já o vás vím úplně všechno. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Skvělá komedie, která perfektně ukazuje Gottův smysl pro humor i to, že si prostě ze sebe uměl vždycky udělat legraci. Gott i Šíp jedou na plný plyn, užívají si to (a scéna, kde předstírají gayství je geniální) a kromě milého příběhu je to navíc opravdu nečekaně vtipné a zábavné. Sympatická komedie, která je opravdu pravou komedií, škoda, že Karel nedostal takových příležitostí ve filmu víc. A škoda, že jsem tuhle krásnou věc, ve které mimochodem exceluje i Zora Valchařová-Poulová neviděl dřív. ()

marhoul 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem díl z tohoto cyklu prvně dnes a jen proto, že se včera na ČT vzpomínalo na zesnulého Karla Gotta. Mě Škoda lásky pobavilo. A Zorka Valchařová-Poulová byla skvělá! Perfektní poblázněné strašidýlko, zamilovala jsem se do její role. :) Mistr klasicky fajn, smysl pro humor měl vždy a je sympatické, že si dělal srandu často sám ze sebe. V pohodě, líbilo. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Karel Gott v tomto autobiografickém příběhu hraje sám sebe, proto by se mohlo zdát, že scény točené ve filmové vile, ve které bydlí, je opravdu jeho domovem, ale není tomu tak. Vila stojí v Černošicích v ulici Zdeňka Lhoty 439. (sator)
  • Príbeh je inšpirovaný skutočnými udalosťami. V skutočnosti ale bola fanatická fanúšička Karla Gotta nemka Hannelore Uhl, ktorá na maestra striehla ozaj všade. Vidieť ju môžete aj vo filme, hoci sa tam objaví len na pár sekúnd. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama