poster

22 minuty

 • Rusko

  22 минуты

 • Slovensko

  22 minút

Akční / Krimi

Rusko, 2013, 120 min

 • DJMaroko
  ***

  Velmi pěkně natočeno je vidět, že i rusové si umí poradit na rozdíl od jiných produkcí. Vlastně jsem tomuto filmu chtěl udělit skoro plný počet jen posledních 22 minut to trochu zabilo. Poslední bitka prakticky bez výstřelu moc reálná nebyla. Magoři jako somálští piráti by jistě stříleli hlava nehlava, plyn neplyn.(27.5.2016)

 • klerik
  ***

  Nepozerá sa na to zle, ale... Toto sakra nie je bulharské béčko, toto je ruský veľkofilm! Teda má byť. Kvôli 22 minútam zásahu divák sleduje trochu otravný zvyšok (s výnimkov pôsobivého tréningu). Hlavný hrdina je klasicky ruský - chlapec z ľudu, ktorý keď sa naštve vie byť pekne drsný (ale nepreháňa to). Akcia je miestami veľkolepá, ale režisér z nej často nevie vytlačiť napätie, občas mu uteká dramaturgia jednotlivých súbojov. Škoda...(7.5.2016)

 • mira007
  ***

  Ruský klon amerického Kapitána Phillipse s Hanksem, který má dle mne daleko lepší zápletku, nicméně zpracování je více jako rambovský akční, zatímco u amerického filmu je největší hodnota v realističnosti. Tento film byl fajn osvěžení, ale tím že to mělo formu akčního béčka nebyl potenciál využit. Realita tohoto osvobození byla opravdu jiná: nebyl unesen tanker s plynem, ale ropou za 52 milionů dollarů ( takže ta komedie, že se nemohlo střílet je pasé ), při přestřelce byl zabit jen jeden pirát, žádný ruský voják po palubě nešpacíroval s piráty a konec pirátů nebyl osobní pomstou. Prostě je přivázali na jejich loď a následně odstřelili. ( podle nějakého 200 let starého námořního zákona, může o osudu pirátů rozhodnou dle libosti kapitán ) Jak takové rozhodnutí vypadá mrkněte na odkaz https://www.youtube.com/watch?v=TruV3sxS9Zw(19.7.2017)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $452,036▐ Dobrý filmový námet (zúročení napríklad vo filme Kapitán Phillips), aj keď na koľko sa to držalo reálnych udalostí je otázne. Na prvý pohľad to je skôr taký rambovský film, nie je to natočené najhoršie ale má to bližšie skôr k takej americkej hŕŕ akčnej produkcii, kde sa naráža o naivitu a klišé skoro na každom kroku. Keď sa to neberie, čo ponúka film moc vážne, tak sa to dá prekúsnut. /60%/(13.5.2017)

 • Martin741
  ****

  Furt mam radsje ruske /europske/ filmy, nez kadejaku cinsko -hongkongsku hrozu plnu Saolinu, chci , kung fu, wu-shu a tychto cinskych nadher. Korejcov tiez velmi nemusim, Japonske filmy uz milujem. No nic, s5 k Ivanovi, teda odborne k ruskemu filmu. Rezisersky je to na urovni, tematika silna, prostredie ruskej lode bolo fascinujuce, dialogy na urovni. Pokojnejsie sceny sa striedaju s tymi akcnymi, nechyba boj na noze /ten ja uz nezvladam, na to nemam/ a Makar Zaporozskij vyzera byt slusny rusky herec, Viktor Mokrorukov /Bratr 1997/ hral dobre : 70 %(25.2.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace