22 minuty

22 минуты

22 minút

Akční / Krimi

Rusko, 2013, 120 min

Ruský klon amerického Kapitána Phillipse s Hanksem, který má dle mne daleko lepší zápletku, nicméně zpracování je více jako rambovský akční, zatímco u amerického filmu je největší hodnota v realističnosti. Tento film byl fajn osvěžení, ale tím že to mělo formu akčního béčka nebyl potenciál využit. Realita tohoto osvobození byla opravdu jiná: nebyl unesen tanker s plynem, ale ropou za 52 milionů dollarů ( takže ta komedie, že se nemohlo střílet je pasé ), při přestřelce byl zabit jen jeden pirát, žádný ruský voják po palubě nešpacíroval s piráty a konec pirátů nebyl osobní pomstou. Prostě je přivázali na jejich loď a následně odstřelili. ( podle nějakého 200 let starého námořního zákona, může o osudu pirátů rozhodnou dle libosti kapitán ) Jak takové rozhodnutí vypadá mrkněte na odkaz https://www.youtube.com/watch?v=TruV3sxS9Zw(19.7.2017)

• nascendi

Mal som dva dôvody, pre ktoré som si pozrel tento film. Prvým bola absencia ospalosti a druhým zvedavosť, ako sa s problematikou somálskych pirátov vysporiadajú Rusi. Kapitán Phillips aj 22 minút boli nakrútené v rovnakom roku, zobrazujú takmer identický príbeh a platí pri nich, že ak dvaja robia tom isté, nemusí to byť to isté. Oba filmy sa líšia predovšetkým v detailoch dotvárajúcich celkové vyznenie. Zatiaľ čo Greengrass si na ne dal pozor a všetky negatíva jeho diela majú externý pôvod, Serikov zapadol do obvyklých klišé a receptov, ktoré už dnes nefungujú. Vlastne ma zaujalo iba pokrytectvo námornej verchušky, ktorá pustí zločincov iba preto, že v Dume nevydumali zákon proti pirátom.(9.4.2018)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $452,036▐ Dobrý filmový námet (zúročení napríklad vo filme Kapitán Phillips), aj keď na koľko sa to držalo reálnych udalostí je otázne. Na prvý pohľad to je skôr taký rambovský film, nie je to natočené najhoršie ale má to bližšie skôr k takej americkej hŕŕ akčnej produkcii, kde sa naráža o naivitu a klišé skoro na každom kroku. Keď sa to neberie, čo ponúka film moc vážne, tak sa to dá prekúsnut. /60%/(13.5.2017)

Velmi pěkně natočeno je vidět, že i rusové si umí poradit na rozdíl od jiných produkcí. Vlastně jsem tomuto filmu chtěl udělit skoro plný počet jen posledních 22 minut to trochu zabilo. Poslední bitka prakticky bez výstřelu moc reálná nebyla. Magoři jako somálští piráti by jistě stříleli hlava nehlava, plyn neplyn.(27.5.2016)

podle mě se snažili tvůrci držet při zemi a přiblížit realitu - tak jak se to vlastně stalo.Klidně ukáží jak se chovají chlapi kteří tráví spoustu času jak v kleci.Pak jsou i úlety.Tvůrci použili i mozek .Somálci jsou tmaví a tak se vše odehrávalo za denního světla.Může mě rozvohnit když se děj kde vystupují i černoši odehrává v noci a herec se zmůže jen na to že poulí bělmo.Který film byl dřív Kapitán Philips anebo tenhle?(27.2.2017)