Vzpomínky na budoucnost

• Západní Německo Erinnerungen an die Zukunft (více)
Dokumentární / Sci-Fi / Mysteriózní
Západní Německo, 1970, 92 min

Režie:

Harald Reinl

Předloha:

Erich von Däniken (kniha)

Kamera:

Ernst Wild

Hudba:

Peter Thomas

Filmový vědecko-fantastický dokument vznikl podle napsaného bestselleru od Ericha von Dänikena, který hledá důkazy o mimozemských bytostech na všech kontinentech a také se snaží hledat stopy jiných forem života. Opírá se především o různé tajemné a záhadné nálezy dávno zaniklých civilizací a božstev. Zkoumá staré architektury a srovnává texty z Bible či jiné starověké textové odkazy místních legend. Podle Dänikenovy teorie na naší planetě v minulosti přistáli vyslanci z cizích hvězdných soustav. Děj se prolíná křížem krážem celým světem a pátrá po dosud nevysvětlitelných jevech a záhadách lidstva. (tahit)

Otan

Přečetl jsem hodně Danikenových knih a né, že bych úplně se vším souhlasil,ale v dokumentu jsem nenacházel proti zbraň.Je to docela silné,sice s dnešního pohledu ta kamera je taková nijaká,ale jinak je to ok.Volil bych jinou hudbu.83% ()

ankkk

Film jsem viděl asi v 15 letech a už moje nadšení o návštěvy z vesmíru pomalu začínalo opadat. Ale jako kluk jsem Dänikena, Souška, Šklovského a jiné hltal a bezmezně tomu věřil. ()

onsik84

Dlouhá doba uplynula od chvíle, kdy jsem shlédl tento úžasný dokument a jsem šťastný přešťastný, že se mi jej podařilo opět shlédnout. Jako fanoušek Ericha von Danikena mám radost, že stále více a více lidí připouští možnou existenci života ve vesmíru a po předložení desítek důkazů z naší minulosti, je velice pravděpodobné, že jsme potomci bohů-lidí, kteří v dávné minulosti navštívili naši záhadnou planetu. ()

Birkhoff

Když jsem tento dokument viděl poprvé bylo mi asi 12. Tenkrát jsem z toho měl takový fedry, že když jsem poté měl jet na kole, pro brambory, ke svý Babičce, která bydlí cca. 450 m od mých rodičů ( bylo asi kolem půl šesté p.m.) neustále jsem se ohlížel, jestli mi nejsou v patách. ()

JancakV

Nepřekonaná klasika v tomto žánru. Skvělý hudební doprovod. Prostě za pět. Škoda jen, že není také skvělá kvalita obrazu. Holt je to fakticky staré. ()

wooloong

Viděla jsem před mnoha lety a dodnes si pamatuju ten mrazivý úchvatný pocit, když se na plátně objevila dokonalá křišťálová lebka. Film se mi moc líbil a tehdy všechny ty záhady voněly novotou. Dneska už bych asi tak nadšená nebyla. ()