poster

Záchranáři

 • USA

  The Rescuers

 • Slovensko

  Záchranári

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný

USA, 1977, 77 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Bernard a Bianca to ani u těch důslednějších tuzemských fanoušků světa mistra Walta nemají snadné. Svého času to sice dotáhli alespoň do edice krásných výpravných knížek od Egmontu, ale v kinech se na rozdíl od slavnějších kolegů dodatečného uvedení nedočkali. A byla to škoda. V pohádce bez princezen či hrdinských reků se to hemží hlavně odvážnými myškami, popletenými ptáky nebo maniakálními lidskými existencemi, ale tím spíš mají záchranáři v disneyovském světě své pevné místo.(5.2.2014)

 • Karlos80
  ****

  Odvážné myšky Bernarda a Bianci v kresleném dobrodružném příběhu, plný vymožeností a triků tehdejšího studia Walt Disney. Myšky v pověření Mezinárodní myší záchranné organizace osvobodí malou holčičku z chapadel zlé medúzy. Roztomile kýčovitý Disneyův půvab- pečlivá kresba, originálně a vtipně ztvárněné zvířecí postavičky i velká záplava hudby, to vše mně na tomto méně známém snímku zaujalo a líbilo se mi. Elegantní miss Bianca a její bodrý průvodce Bernard prožili ještě dalších 1990 dobrodružství jako The Rescuers Down Under.(14.11.2006)

 • xzajox
  ***

  Jedna z tých menej známych Disneyoviek. Veľmi ma neohúrila. Animácia je napríklad v porovnaní s o 22r staršou Popoluškou výrazne horšia. Dej je trošku chaotický a nudný. Tiež tu chýba nejaký silný odkaz. Okrem slabého "keď sa máš zle, pozri sa na hviezdu a bude ti lepšie" si človek z toho veľa nezoberie. Napriek tomu som rád, že som to videl. Je tu pár úsmevných situácií a troška napätia. 60% - 3*(13.3.2015)

 • T2
  ****

  Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $71,215,869Tržby Celosvetovo $72,200,000║ Mierne temnejšia Disneyovka než býva zvyčajne zvykom ale za to graficky pútavá, dokonca na to že dej sa odohráva v prítmí noci aj zábavná, k tomu tu je veľa zaujímavých postavičiek. /80%/(10.4.2009)

 • studiobadguy
  ****

  Tento film není u nás tolik známí což je velká škoda. Animace podle mě zase o krok postoupila, ale né o moc. Příběh mě také mile překvapil, protože je velmi originální a celkem zajímavý. Postavy jsou taky moc zajímavé. Jsou zajímavý dobré charaktery i špatné charaktery (tím myslím záporáci). Jediný problém filmu je to že byl místy trošku natahovaný ale ničemu to moc nevadí. Tento film mě mile překvapil a 80% (4 hvězdy z 5).(12.4.2017)

 • - V začátcích projektu se zvažovalo, že by hlavní zápornou postavou mohla být Cruella De Vil, která se objevila ve seriálu 101 dalmatinů (od r. 1961). (..Lucas..)

 • - Do širšího povědomí se film dostal v roce 1999, kdy byl odhalen podprahový obraz nahé ženy v okně, což způsobilo navrácení přibližně 3,4 miliónů kopií, čímž se Disney pokusilo obnovit svou důvěryhodnost. Za tímto činem zřejmě nestojí žádný z animátorů, jelikož byla prý přidána až v postprodukci. [Zdroj: kinobox.cz] (Bioscop)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace