Reklama

Reklama

Záchranáři

Trailer

Obsahy(1)

Do myší záchranářské organizace se dostane vzkaz v láhvi od malé Penny, která byla unesena z místního sirotčince. Organizace vysílá na misi odvážné myšky Bianku a Bernarda. Ty zjistí, že za únosem je Medúza, majitelka vetešnictví. Medúza míří do Čertí zátoky, kde Penny vězní ve vraku starého parníku. Každý den posílá dívenku do tmavé pirátské jeskyně, kde musí hledat bájný diamant pirátů. Myšky Penny najdou a společně s ní vymyslí plán útěku. Medúza ráno odvede Penny do jeskyně, aby znovu hledala diamant. Penny má s sebou obě myšky, kterým se podaří diamant najít. Když ho Penny předává Medúze, uvidí to její pomocník Čmuchal a začne se s ní o něj prát. V nestřežené chvíli myšky a Penny utíkají. Za chvíli mají ale v patách Medúzu... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

Němi 

všechny recenze uživatele

Jednoduchý, ale vcelku originální příběh, nádherná animace, které ještě slovo kýč nic neříká a typické atributy filmů Walta Disneyho z dob, kdy je nestačili "tvořivci" dotáhnout do absurdního maxima a zprotivit každému nad (mentálních) deset let. Například song Rescue company je slušná hitovka :) Snad jen ten příběh byl až moc bez dramatických nástrah. Alespoň minimální gradace, napínavá scéna... Jinak totiž není moc co vytknout. Postavy jsou sympatické, dobře napsané, animace s důrazem na hnědou, červenou a zelenou stylová (je-li dokonalost styl), pár decentních gagů by se také našlo a stopáž tak akorát... Milá jednohubka. ()

Derek 

všechny recenze uživatele

treba povedat ze 4 hviezdicky su cisto z nostalgie (jedna z mnoha videokaziet ktore sa dost casto obracali v mojom videu) lebo viac menej je to cista trojka... neviem si predstavit ze by sa tento namet dostal dnes do vyroby lebo je celkom dost temny a to sa hlavne tyka vyuzavania malej penny na otrocku pracu, medusa ma zbran a vyhrozuje nou nielen dietatu ale i ostatnym naokolo (v dnesnej dobe dost politicky nekorektne a to sa nenosi)... animacia je na spickovej urovni ako u vacsine disneyovek a vsetky postavy ci uz zvieracie alebo ludske vyzeraju vynikajuco... najvacsiu vytku mam vsak k zvukovej stranke filmu, ktora je neskutocne odflaknuta. hudbu je pocut minimum, ziadna hlavna linka ktora by bola zapamatania hodna, pesnicky dej nikam neposuvaju ale su len vyplnou, pocas vacsiny scen nie je ziadna hudba ale ani ziadne alebo minimum zvukovych efektov! napriklad nahanacka vazky a netopierov je skvele nakrutena ma sem tam dobry napad, ale pocas celej sceny pocujeme len bzukot vazky a netopierov!!! tomu hovorim zabita scena ktora mohla byt jednym z vrcholov filmu a takychto pasazi sa tam nachadza neurekom co je skoda... a posledna vytka smeruje k dabingu myssich hrdinov ktory je dost slaby, to sa hlavne tyka bernarda ktory je strasne iritujuci... ale ako som povedal nostalgia zohrala svoje tak take slabsie 4 hviezdicky si to zasluzi... ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $1,2miliónaTržby USA $71,215,869Tržby Celosvetovo $72,200,000║ Mierne temnejšia Disneyovka než býva zvyčajne zvykom ale za to graficky pútavá, dokonca na to že dej sa odohráva v prítmí noci aj zábavná, k tomu tu je veľa zaujímavých postavičiek. /80%/ ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Bernard a Bianca to ani u těch důslednějších tuzemských fanoušků světa mistra Walta nemají snadné. Svého času to sice dotáhli alespoň do edice krásných výpravných knížek od Egmontu, ale v kinech se na rozdíl od slavnějších kolegů dodatečného uvedení nedočkali. A byla to škoda. V pohádce bez princezen či hrdinských reků se to hemží hlavně odvážnými myškami, popletenými ptáky nebo maniakálními lidskými existencemi, ale tím spíš mají záchranáři v disneyovském světě své pevné místo. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Odvážné myšky Bernarda a Bianci v kresleném dobrodružném příběhu, plný vymožeností a triků tehdejšího studia Walt Disney. Myšky v pověření Mezinárodní myší záchranné organizace osvobodí malou holčičku z chapadel zlé medúzy. Roztomile kýčovitý Disneyův půvab- pečlivá kresba, originálně a vtipně ztvárněné zvířecí postavičky i velká záplava hudby, to vše mně na tomto méně známém snímku zaujalo a líbilo se mi. Elegantní miss Bianca a její bodrý průvodce Bernard prožili ještě dalších 1990 dobrodružství jako The Rescuers Down Under. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (6)

  • V začátcích projektu se zvažovalo, že by hlavní zápornou postavou mohla být Cruella De Vil, která se objevila ve seriálu 101 dalmatinů (od r. 1961). (..Lucas..)
  • Do širšího povědomí se film dostal v roce 1999, kdy byl odhalen podprahový obraz nahé ženy v okně, což způsobilo navrácení přibližně 3,4 miliónů kopií, čímž se Disney pokusilo obnovit svou důvěryhodnost. Za tímto činem zřejmě nestojí žádný z animátorů, jelikož byla prý přidána až v postprodukci. [Zdroj: kinobox.cz] (Duoscop)

Reklama

Reklama